Bricks Internationalisation - en to sv translation catalogue (2190 entries)

en: "%s" imported.
sv: "%s" importerad.

en: "Fade", "Cube", and "Flip" require "Items To Show" set to 1.
sv: "Tona", "Kub" och "Flippa" kräver att "Objekt att visa" är inställt på 1.

en: %s ago
sv: %s sedan

en: %s file
sv: %s fil

en: %s into Bricks data and vice versa.
sv: %s till Bricks data och vice versa.

en: %s is currently working on this post, which means you cannot make changes, unless you take over.
sv: %s arbetar för närvarande med det här inlägget, vilket innebär att du inte kan göra några ändringar om du inte tar över.

en: %s typography
sv: %s typografi

en: %s will be added to the most relevant HTML node.
sv: %s läggs till i den mest relevanta HTML-noden.

en: %s. Set template conditions or enable default templates.
sv: %s. Ange villkor för mallar eller aktivera standardmallar.

en: %s. Template conditions precede default templates.
sv: %s. Mallvillkor prioriteras framför standardmallar.

en: %s: New contact form message
sv: %s: Nytt meddelande från kontaktformulär

en: (Cancel Reply)
sv: (Avbryt svar)

en: (no title)
sv: (ingen rubrik)

en: 20GB web space
sv: 20 GB webbutrymme

en: 404 Error Page
sv: 404 felsida

en: 50% or 200px
sv: 50% eller 200px

en: API keys
sv: API-nycklar

en: Absolute
sv: Absolut

en: Absolute header
sv: Sidhuvud absolut

en: Accepts multiple addresses separated by comma
sv: Flera adresser separeras med kommatecken

en: Accordion
sv: Dragspel

en: Accordion content goes here ..
sv: Innehållet i dragspelet placeras här ..

en: Accordion title
sv: Expanderbar rubrik

en: Accordion title 2
sv: Dragspel rubrikl 2

en: Accordions
sv: Dragspelsmenyer

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Actions after successful form submit
sv: Åtgärder efter att formuläret skickats in

en: Activate License
sv: Aktivera licensen

en: Activate license
sv: Aktivera licens

en: Activate your license to edit with Bricks, receive one-click updates, and access to all community templates.
sv: Aktivera din licens för att redigera med Bricks, få uppdateringar med ett klick och tillgång till alla community-mallar.

en: Active
sv: Aktiv

en: Active Plugins
sv: Aktiva tillägg

en: Active Tab
sv: Aktiv flik

en: Active background
sv: Aktiv bakgrund

en: Active background color
sv: Aktiv bakgrundsfärg

en: Active border
sv: Aktiv ram

en: Active box shadow
sv: Aktiv boxskugga

en: Active classes
sv: Aktiva klasser

en: Active color
sv: Aktiv färg

en: Active marker
sv: Aktiv markör

en: Active marker height in px
sv: Höjd för aktiv markör i px

en: Active marker width in px
sv: Bredd för aktiv markör i px

en: Active pseudo-class
sv: Aktiv pseudoklass

en: Active rating icon
sv: Ikon för aktuellt betyg

en: Active rating typography
sv: Typografi för aktuellt betyg

en: Active style
sv: Aktiv stil

en: Active typography
sv: Aktiv typografi

en: Adaptive height
sv: Anpassningsbar höjd

en: Add
sv: Lägg till

en: Add Item
sv: Lägg till objekt

en: Add New
sv: Lägg till ny

en: Add New Custom Font
sv: Lägg till en ny anpassad teckensnitt

en: Add New Template
sv: Lägg till mall

en: Add New Template Bundle
sv: Lägg till ett nytt mallpaket

en: Add New Template Tag
sv: Lägg till ny malltagg

en: Add a font variant
sv: Lägg till en teckensnittsvariant

en: Add at least two colors to create a gradient.
sv: Lägg till minst två färger för att skapa en toning.

en: Add class
sv: Lägg till klass

en: Add context
sv: Lägg till kontext

en: Add context to title on archive/search templates.
sv: Lägg till kontext till titeln på mallarna för arkiv och sökning.

en: Add images
sv: Lägg till bilder

en: Add rel attribute "noopener" or "noreferrer" to any external link.
sv: Lägg till rel-attributet "noopener" eller "noreferrer" på alla externa länkar.

en: Add to cart
sv: Lägg till i varukorg

en: Add your first color to this palette by selecting a color value above and then click "Save".
sv: Lägg till din första färg i paletten genom att välja ett färgvärde ovan och klicka sedan på "Spara".

en: Additional info
sv: Övrig information

en: Additional information
sv: Ytterligare information

en: Address
sv: Adress

en: Addresses
sv: Adresser

en: Adds inline CSS to %s tag.
sv: Lägger till inline CSS till %s-taggen.

en: Adds scripts right after opening %s tag.
sv: Lägger till skript direkt efter öppnandet av %s-taggen.

en: Adds scripts right before closing %s tag.
sv: Lägger till skript precis innan den avslutande %s-taggen.

en: Admin email
sv: Admin e-post

en: Advanced
sv: Avancerat

en: Alert
sv: Varning

en: Align
sv: Justera

en: Align container
sv: Justera behållaren

en: Align cross axis
sv: Justera tväraxeln

en: Align items
sv: Justera objekt

en: Align main axis
sv: Justera huvudaxeln

en: Align tables
sv: Justera tabeller

en: Alignment
sv: Justering

en: Alignment along cross axis
sv: Anpassning längs en tvärgående axel

en: Alignment along main axis
sv: Anpassning längs huvudaxeln

en: All
sv: Alla

en: All Custom Fonts
sv: Alla anpassade typsnitt

en: All Template Bundles
sv: Alla mallpaket

en: All Template Tags
sv: Alla malltaggar

en: All Templates
sv: Alla mallar

en: All archives
sv: Alla arkiv

en: All author posts
sv: Alla författarinlägg

en: All headings
sv: Alla rubriker

en: All revisions deleted
sv: Alla revisioner borttagna

en: All right
sv: Okej

en: All sides linked
sv: Alla sidor är länkade

en: All terms
sv: Alla villkor

en: Allow code execution for a specific user or role via the "Code" element. Only add code that you consider safe and grant permission to users you fully trust.
sv: Tillåt kodutförande för en specifik användare eller roll via elementet "Kod". Lägg endast till kod som du anser vara säker och ge behörighet till användare som du litar på.

en: Allow other sites to browse and insert your templates from their template library. Restrict template access via "Whitelist URLs" and "Password Protection" settings below.
sv: Tillåt andra webbplatser att bläddra och infoga dina mallar från deras mallbibliotek. Begränsa åtkomsten till mallarna med hjälp av inställningarna "Tillåtna URLer" och "Lösenordsskydd" nedan.

en: Allow user to change and execute code through the Code element
sv: Tillåt användaren att ändra och exekvera kod genom kodelementet

en: Allow user to upload SVG files
sv: Tillåt användaren att ladda upp SVG-filer

en: Allowed file types
sv: Tillåtna filtyper

en: Alternate images
sv: Alternativa bilder

en: Alternative to Latitude/Longitude fields
sv: Alternativ till fälten Latitud/Longitud

en: Although it's super tempting to start editing with Bricks right away, you'll have a much better experience quickly going over the "Getting Started" section of the Bricks Academy on how to use Bricks most productively.
sv: Även om det är frestande att börja redigera med Bricks direkt, kommer du att få en mycket bättre upplevelse om du går igenom avsnittet "Kom igång" i Bricks Academy om hur du använder Bricks på ett så produktivt sätt som möjligt.

en: Always
sv: Alltid

en: Always shows in builder for editing.
sv: Visa alltid i sidbyggaren för redigering.

en: Always shows in builder for you to style.
sv: Du kan alltid se den i sidbyggaren för att kunna styla den.

en: Amazing
sv: Fantastisk

en: Angle in °
sv: Vinkel i °

en: Anim. typing
sv: Animationstyp

en: Animation
sv: Animering

en: Animation delay
sv: Fördröjning av animation

en: Animation duration
sv: Varaktighet för animering

en: Animation in ms
sv: Animation i ms

en: Animation speed in ms
sv: Animationshastighet i ms

en: Any
sv: Någon av

en: Any custom code below will load globally on all pages of your website. Wrap your scripts below in &lt;script&gt; tags.
sv: Alla anpassade koder nedan kommer att laddas globalt på alla sidor på din webbplats. Inkludera dina skript nedan i &lt;script&gt;-taggar.

en: Any option text
sv: Text valfritt val

en: Apple maps-esque
sv: Apple maps-liknande

en: Applicable to heading or button "Style" setting only. Create & use global colors through your own custom "Color palette".
sv: Gäller endast inställningen för rubrik eller knapp "Style". Skapa och använd globala färger genom din egen anpassade färgpalett.

en: Apply
sv: Verkställ

en: Apply controls & reload
sv: Tillämpa kontroller och ladda om

en: Apply preview
sv: Applicera förhandsgranskning

en: Apply to
sv: Tillämpa på

en: Archive
sv: Arkiv

en: Archive (author)
sv: Arkiv (författare)

en: Archive (date)
sv: Arkiv (datum)

en: Archive (posts)
sv: Arkiv (inlägg)

en: Archive (products)
sv: Arkiv (produkter)

en: Archive (recent posts)
sv: Arkiv (senaste inlägg)

en: Archive description
sv: Beskrivning av arkiv

en: Archive post types
sv: Arkivposttyper

en: Archive terms
sv: Arkivtermer

en: Archive title
sv: Arkivrubrik

en: Archive type
sv: Typ av arkiv

en: Archives
sv: Arkiv

en: Archives: %s
sv: Arkiv: %s

en: Are you sure you want to delete the Bricks-generated data for this %s?
sv: Är du säker på att du vill ta bort den data som Bricks-genererade för denna %s?

en: Aria Label
sv: Aria Rubrik

en: Arrows
sv: Pilar

en: Articles could not be loaded. Please visit the official knowledge base:
sv: Artiklarna kunde inte laddas. Besök den officiella kunskapsbasen:

en: Ascending
sv: Stigande

en: Aspect ratio
sv: Bildförhållande

en: Attachment
sv: Bilaga

en: Attachment Page
sv: Sida för bilagor

en: Attributes
sv: Attribut

en: Audio
sv: Ljud

en: August
sv: Augusti

en: Author
sv: Författare

en: Author avatar
sv: Skribentens avatar

en: Author bio
sv: Om skribenten

en: Author email
sv: Skribentens e-post

en: Author name
sv: Skribentens namn

en: Author typography
sv: Författartypografi

en: Author website
sv: Skribentens hemsida

en: Author: %s
sv: Författare: %s

en: Auto detect
sv: Upptäck automatiskt

en: Auto log in user
sv: Automatisk inloggning av användare

en: Auto width
sv: Automatisk bredd

en: Auto zoom level when using multiple addresses.
sv: Automatisk zoomnivå vid användning av flera adresser.

en: Auto-generated if form only requires email address for registration.
sv: Automatiskt genererad om formuläret endast kräver e-postadress för registrering.

en: Auto-toggle & scroll active element in "Structure" panel
sv: Automatisk växling och rullning av aktivt element i panelen "Structure" (struktur)

en: Autogenerated if no password is required/submitted.
sv: Automatiskt genererat om inget lösenord krävs/postas.

en: Autoplay
sv: Automatisk uppspelning

en: Autoplay speed in ms
sv: Automatisk uppspelning efter ms

en: Autosave by
sv: Autosparad av

en: Autosave interval (seconds)
sv: Intervall för autosparande (sekunder)

en: Available for heading and text element.
sv: Tillgänglig för rubrik och textelement.

en: Avatar border
sv: Avatar-ram

en: Avatar box shadow
sv: Avatarens skugga

en: Avatar image of %s
sv: Avatarbild av %s

en: Avatar position
sv: Avatarens position

en: Avatar size
sv: Avatar storlek

en: Avocado world
sv: Avokadovärlden

en: Aye
sv: Japp

en: BCC email address
sv: BCC-e-postadress

en: BG video scale
sv: Bakgrundsvideo skala

en: Back delay in ms
sv: Fördröjning att backa i ms

en: Back speed in ms
sv: Backa hastighet i ms

en: Back to builder
sv: Tillbaka till redigering

en: Back to settings
sv: Tillbaka till inställningar

en: Background
sv: Bakgrund

en: Background Overlay
sv: Bakgrund filter (overlay)

en: Background active
sv: Bakgrund aktiv

en: Background attachment
sv: Bilaga för bakgrund

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Background custom size
sv: Bakgrund egen storlek

en: Background filters
sv: Bakgrundsfilter

en: Background position
sv: Bakgrundsposition

en: Background repeat
sv: Upprepa bakgrund

en: Background size
sv: Storlek på bakgrund

en: Background video
sv: Bakgrundsvideo

en: Bar
sv: Stapel

en: Bar background color
sv: Bakgrundsfärg för stapel

en: Bar border
sv: Ram runt stapel

en: Bar color
sv: Stapelfärg

en: Bars
sv: Staplar

en: Baseline
sv: Baslinje

en: Basic
sv: Grundläggande

en: Basic Text
sv: Grundläggande text

en: Beautiful
sv: Vacker

en: Beautify your code under: Settings > Theme Styles > Element - Code
sv: Formatera din kod under: Inställningar > Temastilar > Element - Kod

en: Before
sv: Före

en: Before you deactivate Bricks could you let me know why? I'd love to incorporate your feedback to improve Bricks. Thank you so much!
sv: Innan du inaktiverar Bricks kan du berätta varför? Jag vill gärna använda din feedback för att förbättra Bricks. Tack så mycket!

en: Behave Like Tabs
sv: Visa som flikar

en: Berlin, Germany
sv: Norrtälje, Sverige

en: Billing address
sv: Faktureringsadress

en: Black
sv: Svart

en: Blockquote
sv: Blockcitat

en: Blockquote border
sv: Ram för blockcitat

en: Blockquote margin
sv: Marginal för blockcitat

en: Blockquote padding
sv: Blockcitat utrymme

en: Blockquote typography
sv: Typografi för blockcitat

en: Blue essence
sv: Blå essens

en: Blue water
sv: Blått vatten

en: Blur
sv: Oskarp

en: Body
sv: Brödtext

en: Body (footer) scripts
sv: Skript längst ner i BODY

en: Body (header) scripts
sv: Skript överst i BODY

en: Body scripts are added right after opening %s tag.
sv: Skripten för BODY läggs till direkt efter öppnandet av %s-taggen.

en: Body typography
sv: Typografi för innehåll

en: Bold
sv: Fet

en: Border
sv: Ram

en: Border / Box Shadow
sv: Ram/blockskugga

en: Border active
sv: Ram aktiv

en: Border color
sv: Ramfärg

en: Border radius
sv: Kantradie

en: Both
sv: Båda

en: Bottom
sv: Botten

en: Bottom / End
sv: Botten / Slut

en: Bottom center
sv: Nedtill, centrerat

en: Bottom left
sv: Nedre vänster

en: Bottom right
sv: Nedre höger

en: Box list
sv: Lista med kryssrutor

en: Box shadow
sv: Blockskugga

en: Boxed
sv: Inramad

en: Boxed max. width
sv: Inramad max. bredd

en: Breadcrumbs
sv: Brödsmulor

en: Breakpoint
sv: Brytpunkt

en: Breakpoint in px
sv: Brytpunkt i px

en: Bricks > Settings > API Keys
sv: Bricks > Inställningar > API-nycklar

en: Bricks Academy
sv: Bricks Utbildning

en: Bricks News
sv: Nyheter om Bricks

en: Bricks data for "%s" deleted.
sv: Bricks data "%s" har tagits bort.

en: Bricks is not enabled for post type "%s". Go to "Bricks > Settings" to enable this post type.
sv: Bricks är inte aktiverat för inläggstyp "%s". Gå till "Bricks > Inställningar" för att aktivera denna inläggstyp.

en: Bricks requires PHP version %s+.
sv: Bricks kräver minst PHP-version %s+.

en: Brightness
sv: Ljusstyrka

en: Brilliant
sv: Strålande

en: Browse
sv: Bläddra

en: Browse Media Library
sv: Bläddra i mediebiblioteket

en: Browse Unsplash
sv: Bläddra på Unsplash

en: Builder
sv: Byggare

en: Builder access
sv: Åtkomst till byggare

en: Builder mode
sv: Byggläge

en: Bullet List
sv: Punktlista

en: Bulleted list
sv: Lista med punkter

en: Bundle
sv: Paket

en: Button
sv: Knapp

en: Button background
sv: Knappens bakgrund

en: Button border
sv: Knappens ram

en: Button box shadow
sv: Knappens skuggning

en: Button link
sv: Länk för knapp

en: Button size
sv: Knappstorlek

en: Button style
sv: Knappstil

en: Button text
sv: Knapptext

en: Button typography
sv: Typografi på knappen

en: Button width
sv: Knappbredd

en: Buttons
sv: Knappar

en: Byline
sv: Skribentens signatur

en: CSS Filters
sv: CSS-filter

en: CSS classes
sv: CSS-klasser

en: CSS files processed
sv: Behandlade CSS-filer

en: CSS filter
sv: CSS-filter

en: CSS loading method
sv: Laddningsmetod för CSS

en: CSS selector
sv: CSS-selektor

en: CSS transition
sv: CSS-transition

en: Calendar
sv: Kalender

en: Can't render element, as the selected ACF field is not available. Please activate ACF or edit the element to select different data.
sv: Elementet kan inte visas eftersom det valda ACF-fältet inte är tillgängligt. Aktivera ACF eller redigera elementet för att välja annan data.

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Capitalize
sv: Stora bokstäver

en: Caption
sv: Bildtext

en: Caption Type
sv: Typ av bildtext

en: Carousel
sv: Bildspel

en: Cart
sv: Varukorg

en: Cart Details
sv: Varukorg detaljer

en: Cart contents
sv: Innehåll i kundvagnen

en: Cart count
sv: Varukorg räknare

en: Cart coupon
sv: Varukorg kupong

en: Cart items
sv: Varukorgsartiklar

en: Cart subtotal
sv: Varukorg delsumma

en: Cart totals
sv: Att betala totalt

en: Categories
sv: Kategorier

en: Categories & Tags
sv: Kategorier och taggar

en: Category: %s
sv: Kategori: %s

en: Center
sv: Centrera

en: Center center
sv: Centrerad

en: Center left
sv: Centrerat vänsterställt

en: Center mode
sv: Mittläge

en: Center right
sv: Centrerat högerställt

en: Champ
sv: Mästarn

en: Change content
sv: Ändra innehåll

en: Chart size in px
sv: Storlek på diagrammet i px

en: Chats
sv: Chatt

en: Checkbox
sv: Kryssruta

en: Checkout
sv: Kassa

en: Checkout customer details
sv: Kassa kundinformation

en: Checkout order payment
sv: Betalning av beställning i kassan

en: Checkout order review
sv: Granskning av order i kassan

en: Checkout order table
sv: Beställningsbord för kassan

en: Checkout thank you
sv: Utcheckning tack

en: Child of
sv: Barntema av

en: Childless
sv: Utan underliggande nivåer

en: Choose files
sv: Välj filer

en: Choose image
sv: Välj bild

en: Circle
sv: Cirkel

en: Class name
sv: Klassnamn

en: Clean
sv: Rensa

en: Clear
sv: Nollställ

en: Clear non-existing dynamic data
sv: Rensa icke-existerande dynamisk data

en: Clear search filter
sv: Rensa sökfiltret

en: Click me
sv: Klicka här

en: Click on any element to add it to your canvas.
sv: Klicka på ett element för att lägga till det på arbetsytan.

en: Click on search icon opens search overlay.
sv: Klicka på sökikonen för att visa en sökskärm.

en: Click to download
sv: Klicka för att ladda ner

en: Click to set preview content.
sv: Klicka för att välja förhandsvisningsinnehåll.

en: Clone
sv: Klona

en: Close
sv: Stäng

en: Close (ESC)
sv: Stäng (ESC)

en: Close icon
sv: Stäng ikonen

en: Close position
sv: Stäng

en: Code
sv: Kod

en: Code Execution
sv: Exekvering av kod

en: Code Theme
sv: Kod Tema

en: Code execution not allowed.
sv: Kodutförande är inte tillåtet.

en: Code is not executed as it contains the following disallowed keyword
sv: Koden utförs inte eftersom den innehåller följande otillåtna nyckelord

en: Collapse
sv: Minimera

en: Collapse all
sv: Minimera allt

en: Color
sv: Färg

en: Color #%s
sv: Färg #%s

en: Color close
sv: Stäng färg

en: Color palette
sv: Färgpalett

en: Color stop in %
sv: Färgstopp i %

en: Colors
sv: Färger

en: Column
sv: Kolumn

en: Column gap
sv: Kolumnmellanrum

en: Columns
sv: Kolumner

en: Columns wrap on mobile by default.
sv: Kolumnerna staplas på varandra som standard på mobiler.

en: Comment
sv: Kommentar

en: Comment count
sv: Antal kommentarer

en: Comment navigation
sv: Kommentarsnavigering

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Comments are closed.
sv: Kommentarer är stängda.

en: Comments are disabled.
sv: Kommentarer är inaktiverade.

en: Common taxonomies
sv: Gemensamma taxonomier

en: Community templates
sv: Community-mallar

en: Compare
sv: Jämför

en: Condition
sv: Villkor

en: Conditions
sv: Villkor

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Confirm delete
sv: Bekräfta radera

en: Congrats
sv: Grattis

en: Contact us
sv: Kontakta oss

en: Contain
sv: Inneslut

en: Container
sv: Behållare

en: Container saved as template
sv: Behållare sparad som mall

en: Container width
sv: Behållarens bredd

en: Content
sv: Innehåll

en: Content align horizontal
sv: Justera innehållet horisontellt

en: Content align vertical
sv: Innehållet ska vara vertikalt anpassat

en: Content background
sv: Bakgrund för innehåll

en: Content border
sv: Innehållsram

en: Content box shadow
sv: IInnehållsruta skugga

en: Content margin
sv: Innehållsmarginal

en: Content padding
sv: Innehållsmellanrum

en: Content saved as template
sv: Innehåll sparat som mall

en: Content text align
sv: Anpassning av innehållstext

en: Content text color
sv: Färg på innehållets text

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Content typography
sv: Innehållstypografi

en: Content width
sv: Innehållets bredd

en: Contrast
sv: Kontrast

en: Controls
sv: Kontroller

en: Convert
sv: Konvertera

en: Convert Gutenberg data
sv: Konvertera Gutenberg-data

en: Converter
sv: Omvandlare

en: Copied
sv: Kopierad

en: Copied to clipboard
sv: Kopierat till urklipp

en: Copy
sv: Kopiera

en: Copy & paste the "My Templates Access" password provided by the remote site in here.
sv: Kopiera och klistra in lösenordet för "Åtkomst till mina mallar" som tillhandahålls av den andra sajten.

en: Copy styles
sv: Kopiera stilar

en: Copy to clipboard
sv: Kopiera till urklipp

en: Copy+paste code from one of the maps over at %s
sv: Kopiera+klistra in kod från en av kartorna på %s

en: Count from
sv: Räkna från

en: Count to
sv: Räkna till

en: Countdown
sv: Nedräkning

en: Counter
sv: Räknare

en: Coupon
sv: Kupong

en: Coupons are disabled. To enable coupons go to %sWooCommerce settings%s
sv: Kuponger är inaktiverade. För att aktivera kuponger går du till %sWooCommerce-inställningar%s

en: Cover
sv: Täck

en: Create
sv: Skapa

en: Create and manage an unlimited number of custom sidebars. Add sidebars in the builder using the "Sidebar" element.
sv: Skapa och hantera ett obegränsat antal anpassade sidofält. Lägg till sidofält i byggaren med hjälp av elementet "Sidofält".

en: Create new palette
sv: Skapa en ny palett

en: Create new sidebar
sv: Skapa ett nytt sidofält

en: Create new template:
sv: Skapa en ny mall:

en: Create template
sv: Skapa mall

en: Create your own builder mode via CSS variables.
sv: Skapa ditt eget byggarläge med hjälp av CSS-variabler.

en: Create your own elements
sv: Skapa egna element

en: Cube
sv: Kub

en: Current browser support: %s (no IE). Use margins for max. browser support.
sv: Nuvarande webbläsarstöd: %s (inte IE). Använd marginaler för maximalt webbläsarstöd.

en: Current date
sv: Nuvarande datum

en: Current layout
sv: Nuvarande layout

en: Current version by
sv: Nuvarande version av

en: Current width
sv: Nuvarande bredd

en: Currently previewing content from "%s".
sv: För närvarande förhandsgranskas innehåll från "%s".

en: Cursor character
sv: Markör

en: Custom
sv: Anpassad

en: Custom CSS
sv: Anpassad CSS

en: Custom Font
sv: Anpassat teckensnitt

en: Custom Fonts
sv: Anpassat typsnitt

en: Custom URL
sv: Anpassad URL

en: Custom alt text
sv: Anpassad alt-text

en: Custom attributes
sv: Anpassade attribut

en: Custom caption
sv: Anpassad bildtext

en: Custom code
sv: Anpassad kod

en: Custom email address
sv: Anpassad e-postadress

en: Custom fields
sv: Anpassade fält

en: Custom link
sv: Anpassad länk

en: Custom links
sv: Anpassade länkar

en: Custom map style
sv: Anpassad kartstil

en: Custom redirect URL
sv: Anpassad URL för omdirigering

en: Custom tag
sv: Anpassad tagg

en: Custom text
sv: Egen text

en: Custom title
sv: Anpassad titel

en: Custom unit
sv: Anpassad enhet

en: Customize details for sharing this URL on social media.
sv: Anpassa information om hur du delar den här webbadressen på sociala medier.

en: Customize in "Settings" group.
sv: Anpassa i gruppen "Inställningar".

en: Customize lightbox: Settings > Theme Styles > General
sv: Anpassa "lightbox": Inställningar > Temastilar > Allmänt

en: Danger
sv: Fara

en: Danger color
sv: Färg för uppmärksamhet

en: Dark
sv: Mörk

en: Dark color
sv: Mörk färg

en: Dashboard
sv: Kontrollpanel

en: Dashed
sv: Streckad

en: Data source
sv: Data källa

en: Date
sv: Datum

en: Date Reached
sv: Datum för när det är uppnått

en: Datepicker
sv: Datumväljare

en: Day: %s
sv: Dag: %s

en: Deactive license
sv: Inaktivera licens

en: Default
sv: Standard

en: Default sorting
sv: Förvald sortering

en: Default tab
sv: Standardflik

en: Default templates are disabled
sv: Standardmallar är inaktiverade

en: Default templates are enabled
sv: Standardmallar är aktiverade

en: Default: 60 seconds. Minimum autosave interval is 15 seconds.
sv: Standard: 60 sekunder. Minsta intervall för autosparande är 15 sekunder.

en: Default: All archives
sv: Standard: Alla arkiv

en: Default: Attachment caption if available.
sv: Standard: Bifogad bildtext om sådan finns.

en: Default: Email submitted via form.
sv: Standard: E-post som postades via formulär.

en: Default: Entire website
sv: Standard: Hela webbplatsen

en: Default: Error page
sv: Standard: Felsida

en: Default: Search results
sv: Standard: Sökresultat

en: Delete
sv: Radera

en: Delete Bricks data
sv: Rensa Bricks-data

en: Delete all revisions
sv: Ta bort alla ändringar

en: Delete palette
sv: Radera palett

en: Delete this sidebar
sv: Ta bort det här sidofältet

en: Deleted
sv: Raderad

en: Descending
sv: Fallande

en: Description
sv: Beskrivning

en: Description (optional)
sv: Beskrivning (valfri)

en: Description typography
sv: Typografi Beskrivning

en: Descriptive text of this page. Displayed in search engine results. Recommended: 50 - 300 characters.
sv: Beskrivande text för denna sida. Visas i sökmotorernas resultat. Rekommenderas: 50 - 300 tecken.

en: Desktop
sv: Dator

en: Desktop: base breakpoint (all devices)
sv: Dator: basbrytpunkt (alla enheter)

en: Details
sv: Detaljer

en: Developer
sv: Utvecklare

en: Did you explore the %1$s? Or get in touch with me via %2$s?
sv: Utforskade du %1$s? Eller tog du kontakt med mig via %2$s?

en: Direction
sv: Riktning

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Disable "Skip links"
sv: Inaktivera "Hoppa över länkar"

en: Disable Bricks Open Graph meta tags
sv: Inaktivera Bricks Open Graph-metataggar

en: Disable Bricks SEO meta tags
sv: Inaktivera Bricks SEO-metataggar

en: Disable Default UI
sv: Inaktivera standardgränssnittet

en: Disable WooCommerce builder
sv: Inaktivera WooCommerce-byggaren

en: Disable autosave
sv: Inaktivera autosparande

en: Disable code execution
sv: Förhindra exekvering av kod

en: Disable cross sells
sv: Inaktivera korsförsäljning

en: Disable default templates
sv: Inaktivera standardmallar

en: Disable embed
sv: Inaktivera inbäddning

en: Disable emojis
sv: Inaktivera emojis

en: Disable footer
sv: Inaktivera sidfot

en: Disable header
sv: Inaktivera rubriken

en: Disable icon
sv: Inaktivera ikonen

en: Disable image
sv: Inaktivera bild

en: Disable jQuery migrate
sv: Inaktivera jQuery migrate

en: Disable lazy load
sv: Inaktivera lathet

en: Disable lazy loading
sv: Inaktivera "lazy load"

en: Disable link
sv: Inaktivera länk

en: Disable product gallery lightbox
sv: Inaktivera ljusboxen för produktgalleriet

en: Disable product gallery zoom
sv: Inaktivera zoom för produktgalleriet

en: Disabled
sv: Inaktiverad

en: Disabled in builder.
sv: Inaktiverad i byggaren.

en: Disabled: Insert below existing content.
sv: Inaktiverad: Infoga under befintligt innehåll.

en: Disabled: Keep original image filename.
sv: Inaktiverad: Behåll det ursprungliga filnamnet.

en: Disabled: Show placeholder images.
sv: Inaktiverad: Visa platshållarbilder.

en: Discard
sv: Kassera

en: Dismissable
sv: Går att stänga

en: Display
sv: Visa

en: Display name
sv: Visningsnamn

en: Displayed in URL. All lowercase. Use dashes instead of spaces.
sv: Visas i URL. Alla små bokstäver. Använd streck i stället för mellanslag.

en: Displayed in search results, social networks and web browser. Recommended: Max. 60 characters.
sv: Visas i sökresultat, sociala nätverk och i webbläsaren. Rekommenderas: max. 60 tecken.

en: Divider
sv: Avdelare

en: Do you really want to delete this sidebar?
sv: Vill du verkligen ta bort det här sidofältet?

en: Documentation
sv: Dokumentation

en: Done
sv: Klar

en: Dots
sv: Punkter

en: Dotted
sv: Prickad

en: Double
sv: Dubbel

en: Double opt-in
sv: Dubbel opt-in

en: Download
sv: Ladda ner

en: Download %s
sv: Nedladdning %s

en: Downloaded
sv: Nedladdad

en: Downloading
sv: Laddar ner

en: Drag and drop .JSON or .ZIP template file(s) in here ..
sv: Dra och släpp mallar som JSON- eller ZIP-fil(er) här...

en: Draggable
sv: Flyttbar (drag)

en: Drop JSON file(s) in here
sv: Släpp JSON-filen/filerna här

en: Dropdown
sv: Dropdown-meny

en: Drops
sv: Droppar

en: Dynamic Data
sv: Dynamiska data

en: Dynamic data
sv: Dynamisk data

en: Dynamic data %1$s (%2$s) is empty
sv: Dynamisk data %1$s (%2$s) är tom

en: Dynamic data %s is empty
sv: Dynamiska data %s är tomma

en: Dynamic dots
sv: Dynamiska punkter

en: Edit
sv: Redigera

en: Edit Custom Font
sv: Redigera anpassad teckensnitt

en: Edit Template
sv: Redigera mall

en: Edit Template Bundle
sv: Redigera mallpaket

en: Edit Template Tag
sv: Redigera malltag

en: Edit WordPress content (WP admin).
sv: Redigera WordPress-innehåll (WP admin).

en: Edit content
sv: Redigera innehåll

en: Edit footer
sv: Redigera sidfot

en: Edit header
sv: Redigera rubriken

en: Edit in WordPress
sv: Redigera i WordPress

en: Edit linked products to add product upsells or cross-sells.
sv: Redigera länkade produkter för att lägga till produkter med merförsäljning eller korsförsäljning.

en: Edit linked products to add product upsells.
sv: Redigera länkade produkter för att lägga till merförsäljning.

en: Edit palette
sv: Redigera palett

en: Edit product content in WordPress.
sv: Redigera produktinnehållet i WordPress.

en: Edit product short description in WordPress.
sv: Redigera produktbeskrivningen i WordPress.

en: Edit style under "Settings > Theme Styles".
sv: Redigera stil under "Inställningar > Temastil".

en: Edit title: Settings > Page Settings > SEO
sv: Redigera titeln: Inställningar > Sidinställningar > SEO

en: Edit with Bricks
sv: Redigera med Bricks

en: Edited
sv: Ändrad

en: Editing
sv: Ändrar

en: Effect
sv: Effekt

en: Element "%s" doesn't exist.
sv: Elementet "%s" finns inte.

en: Element %s not found.
sv: Element %s inte hittat.

en: Element - Accordion
sv: Element - Dragspel (accordion)

en: Element - Alert
sv: Element - Varning

en: Element - Button
sv: Element - Knapp

en: Element - Carousel
sv: Element - Karusell

en: Element - Code
sv: Element - Kod

en: Element - Counter
sv: Element - Räknare

en: Element - Divider
sv: Element - Avdelare

en: Element - Form
sv: Element - Formulär

en: Element - Heading
sv: Element - Rubrik

en: Element - Icon Box
sv: Element - Ikonruta

en: Element - Image
sv: Element - Bild

en: Element - Image Gallery
sv: Element - Bildgalleri

en: Element - List
sv: Element - Lista

en: Element - Nav Menu
sv: Element - Navigationsmeny

en: Element - Post Content
sv: Element - Inläggets innehåll

en: Element - Post Meta
sv: Element - Inläggets metadata

en: Element - Post Navigation
sv: Element - Inläggsnavigering

en: Element - Post Taxonomy
sv: Element - Taxonomi för inlägg

en: Element - Post Title
sv: Element - Inläggstitel

en: Element - Pricing Tables
sv: Element - Pristabeller

en: Element - Progress Bar
sv: Element - Förloppsindikator

en: Element - Related Posts
sv: Element - Relaterade inlägg

en: Element - Search
sv: Element - Sök

en: Element - Sidebar
sv: Element - Sidofält

en: Element - Social Icons
sv: Element - Sociala ikoner

en: Element - Tabs
sv: Element - Flikar

en: Element - Team Members
sv: Element - Medarbetare

en: Element - Testimonials
sv: Element - Omdömen

en: Element ID
sv: Element-ID

en: Element classes
sv: Elementklasser

en: Element margin
sv: Elementmarginal

en: Element saved as global element
sv: Elementet sparades som globalt element

en: Elements
sv: Element

en: Elements wrap by default.
sv: Element är som standard inneslutna.

en: Email
sv: E-post

en: Email address
sv: E-postadress

en: Email address already exists.
sv: E-postadressen finns redan.

en: Email address is not valid.
sv: E-postadressen är ogiltig.

en: Email address required.
sv: E-postadress krävs.

en: Email content
sv: E-postinnehåll

en: Email field *
sv: E-postfält *

en: Empty cart
sv: Töm varukorg

en: Empty star color
sv: Färg för tom stjärna

en: Enable "%s" button
sv: Aktivera "%s"-knappen

en: Enable custom video player
sv: Aktivera anpassad videospelare

en: Enable reCAPTCHA
sv: Aktivera reCaptcha

en: Enable time
sv: Aktivera tid

en: Enable to enforce alignments along axis.
sv: Aktivera för att tvinga fram justeringar längs axeln.

en: Enable to make your templates public and viewable by anyone online. Disable to allow only logged-in users to view your templates.
sv: Du kan göra dina mallar offentliga och synliga för vem som helst på nätet. Inaktivera för att endast inloggade användare ska kunna se dina mallar.

en: Enable to open & close an item without toggling other items.
sv: Du kan öppna och stänga ett objekt utan att påverka andra objekt.

en: Enable to show a confirmation before deleting an element.
sv: Aktivera för att visa en bekräftelse innan du tar bort ett element.

en: Enabled: Download template images to media library.
sv: Aktiverad: Ladda ner mallbilder till mediearkiv.

en: Enabled: Rename image before download.
sv: Aktiverad: Byt namn på bilden innan den laddas ner.

en: Enabled: Replace existing content with template data.
sv: Aktiverad: Ersätt befintligt innehåll med malldata.

en: End
sv: Slut

en: End Size
sv: Slutstorlek

en: Enjoy
sv: Njut av

en: Enter CSS class name
sv: Ange CSS-klassnamn

en: Enter CSS filters + value (learn more)
sv: Ange CSS-filter + värde (läs mer)

en: Enter new template name
sv: Ange ett nytt mallnamn

en: Enter search term
sv: Ange en sökterm

en: Enter the name of your first global CSS class in the field above. Then hit enter to create it.
sv: Ange namnet på din första globala CSS-klass i fältet ovan. Tryck sedan på enter för att skapa den.

en: Enter video URL ..
sv: Ange videons URL ..

en: Enter width between 180 and 500.
sv: Ange en bredd mellan 180 och 500.

en: Entire website
sv: Hela webbplatsen

en: Entry animation
sv: Animering vid visning

en: Equal
sv: Lika med

en: Equal width
sv: Lika bredd

en: Error
sv: Fel

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: Error page
sv: Felsida

en: Error: Invalid license key
sv: Fel: Felaktig licensnyckel

en: Error: License mismatch
sv: Fel: Licensfel: Licensfel

en: Even background
sv: Jämn bakgrund

en: Events
sv: Evenemang

en: Excellent
sv: Utmärkt

en: Exceptional
sv: Exceptionell

en: Excerpt
sv: Utdrag

en: Excerpt length
sv: Längd utdrag

en: Excerpt typography
sv: Typografi för utdrag

en: Exclude
sv: Exkludera

en: Exclude current post
sv: Exkludera den aktuella tjänsten

en: Excluded terms
sv: Uteslutna ämnen

en: Execute code
sv: Exekvera kod

en: Expand
sv: Expandera

en: Expand all
sv: Expandera alla

en: Expand first item
sv: Expandera första objektet

en: Export
sv: Exportera

en: Export Settings
sv: Exportera Inställningar

en: Export Template
sv: Exportera mall

en: Exquisite
sv: Utsökt

en: External URL
sv: Extern URL

en: External files
sv: Externa filer

en: Extra Bold
sv: Extra fet

en: Extra Light
sv: Extra tunn

en: Extra large
sv: Extra stor

en: Extra small
sv: Extra liten

en: Facebook App ID
sv: Facebook App-ID

en: Facebook page
sv: Facebooksida

en: Facebook page URL
sv: Facebooksidans URL

en: Fade
sv: Tona

en: Fade in
sv: Tona in

en: Fade in animation
sv: Tona in animering

en: Fade in down
sv: Tona in neråt

en: Fade in left
sv: Tona in vänster

en: Fade in right
sv: Tona in höger

en: Fade in up
sv: Tona in uppåt

en: False
sv: Falskt

en: Fantastic
sv: Fantastisk

en: Fast forward
sv: Snabbspola

en: Featured
sv: Utvalda

en: Featured image
sv: Utvald bild

en: Featured image height
sv: Utvald bild höjd

en: Featured image sizes
sv: Storlekar på utvalda bilder

en: Featured image tag
sv: Tagg för en framträdande bild

en: Featured image width
sv: Bredd för utvald bild

en: Features
sv: Funktioner

en: Features typography
sv: Typografi för funktioner

en: February
sv: Februari

en: Field
sv: Fält

en: Field Alignment
sv: Fältjustering

en: Field background
sv: Bakgrund för fält

en: Field border
sv: Ram runt fält

en: Field full width
sv: Fältet fullbredd

en: Field margin
sv: Fältmarginal

en: Field padding
sv: Fältutrymme (padding)

en: Field typography
sv: Typografi för fält

en: Fields
sv: Fält

en: File
sv: Fil

en: File %s not accepted. File limit exceeded.
sv: Fil %s accepteras inte. Filgränsen har överskridits.

en: File %s not accepted. Size limit exceeded.
sv: Fil %s accepteras inte. Storleksgränsen har överskridits.

en: File URL
sv: Fil-URL

en: File not uploaded due to a sanitization error. Please verify the SVG file or get in touch.
sv: Filen kunde inte laddas upp på grund av ett saneringsfel. Kontrollera SVG-filen eller kontakta oss.

en: File upload
sv: Filuppladdning

en: File upload button
sv: Knapp för filuppladdning

en: Files
sv: Filer

en: Fill
sv: Fyll

en: Fill - Dark
sv: Fyllning - Mörk

en: Fill - Light
sv: Fyllning - Ljus

en: Fill - Primary
sv: Fyllning - Primär

en: Fill color
sv: Fyllningsfärg

en: Filter
sv: Filtrera

en: Filter by
sv: Filtrera på

en: Filter input
sv: Filterinmatning

en: Filter title
sv: Titel filtrering

en: Filter type
sv: Filtertyp

en: Filters
sv: Filter

en: Fine
sv: Fin

en: Finish
sv: Slutför

en: First name
sv: Förnamn

en: First name field
sv: Fält för förnamn

en: First post full width
sv: Första inlägget i full bredd

en: Fixed
sv: Fixerad

en: Flex basis
sv: Flexibel grund

en: Flex grow
sv: Flex växa

en: Flex shrink
sv: Flexkrympning

en: Flip
sv: Vänd

en: Flip horizontal
sv: Vänd horisontellt

en: Flip vertical
sv: Vänd vertikalt

en: Focus outline
sv: Fokusmarkering

en: Follow this %1$slink%2$s to edit the product archive description or edit the product category/tag descriptions
sv: Följ denna %1$slänk%2$s för att redigera produktarkivets beskrivning eller redigera beskrivningarna av produkt-kategori/-tagg

en: Font Family
sv: Typsnittsfamilj

en: Font Preview
sv: Förhandsgranskning av teckensnitt

en: Font family
sv: Typsnittsfamilj

en: Font preview
sv: Förhandsgranskning av teckensnitt

en: Font size
sv: Textstorlek

en: Font style
sv: Typsnittstil

en: Font weight
sv: Typsnittsvikt

en: Footer
sv: Sidfot

en: Footer saved as template
sv: Sidfot sparad som mall

en: Footer scripts are added right before closing %s tag.
sv: Skripten för sidfoten läggs till precis före den avslutande %s-taggens slutning.

en: For better preview select content to show.
sv: För en bättre förhandsgranskning väljer du det innehåll som ska visas.

en: For example:  "1s" or "500ms" or "-2.5s"
sv: Till exempel: "1s" eller "500ms" eller "-2.5s"

en: For example: "1s" or "500ms"
sv: Till exempel: "1s" eller "500ms"

en: For formatting options see
sv: För formateringsalternativ, se

en: For product category or product tag archive descriptions edit each term description.
sv: För produktkategori eller produkttaggar redigerar du varje termbeskrivning.

en: For questions about Bricks please send an email to help@bricksbuilder.io. If you want to know what is currently in development head over to our public roadmap. There you can also submit your own feature requests for others to upvote and comment on.
sv: Vid frågor om Bricks kan du skicka e-post till help@bricksbuilder.io. Om du vill veta vad som för närvarande håller på att utvecklas, ta en titt på vår roadmap. Där kan du också skicka in dina egna önskemål om funktioner som andra kan rösta på och kommentera.

en: Form
sv: Formulär

en: Form Field
sv: Formulärfält

en: Form title
sv: Formulärtitel

en: From email address
sv: Från e-postadress

en: From name
sv: Från namn

en: Front
sv: Framsida

en: Front page
sv: Förstasida

en: Full access
sv: Fullständig åtkomst

en: Full size
sv: Full storlek

en: Full width
sv: Full bredd

en: Fullscreen Control
sv: Helskärm

en: Galleries
sv: Gallerier

en: Gallery layout
sv: Gallerilayout

en: Gap
sv: Avstånd

en: General
sv: Allmän

en: Generate custom image sizes
sv: Generera anpassade bildstorlekar

en: Generating CSS files ...
sv: Generering av CSS-filer ...

en: Get In Touch
sv: Kom i kontakt

en: Get free marker icons from icons8.com
sv: Få gratis markeringsikoner från icons8.com

en: Get started here
sv: Börja här

en: Getting Started
sv: Kom igång

en: Global class created
sv: Global klass skapad

en: Global class deleted
sv: Global klass tas bort

en: Global class renamed
sv: Den globala klassen har bytt namn

en: Global classes imported
sv: Globala klasser som importeras

en: Global element
sv: Globalt element

en: Global elements
sv: Globala element

en: Global settings
sv: Globala inställningar

en: Go back
sv: Gå tillbaka

en: Go to
sv: Gå till

en: Go to: Bricks Settings
sv: Gå till: Inställningar för tegelstenar

en: Go to: Bricks Templates
sv: Gå till: Mallar för tegelstenar

en: Go to: Settings > Template Settings > Populate Content
sv: Gå till: Inställningar > Mallinställningar > Fyll på innehåll

en: Good
sv: Bra

en: Google Maps API key required! Add key in dashboard under: %s
sv: Google Maps API-nyckel krävs! Lägg till nyckeln i panelen under: %s

en: Google Maps API keys
sv: Google Maps API-nyckel

en: Google fonts
sv: Google-typsnitt

en: Google reCAPTCHA API key required! Add key in dashboard under: %s
sv: Google reCAPTCHA API-nyckel krävs! Lägg till nyckeln i inställningarna under: %s

en: Google reCAPTCHA v3 API Secret key
sv: Google reCAPTCHA v3 API hemlig nyckel

en: Google reCAPTCHA v3 API Site key
sv: Google reCAPTCHA v3 API webbplatsnyckel

en: Google reCaptcha: Invalid site key.
sv: Google reCaptcha: ogiltig webbplatsnyckel.

en: Got it
sv: Uppfattat

en: Gradient
sv: Toning

en: Gradient / Overlay
sv: Tonad färg / Filter

en: Grand
sv: Mästerlig

en: Grid
sv: Rutnät

en: Grid (Round)
sv: Rutnät (rund)

en: Grid (Square)
sv: Rutnät (kvadrat)

en: Grid image ratio
sv: Förhållande mellan bilder i rutnät

en: Grid view
sv: Rutnätsvy

en: Groove
sv: Räfflad

en: Groups
sv: Grupper

en: Gutenberg data
sv: Gutenberg-data

en: Gutter
sv: Mellanrum (gutter)

en: HTML email
sv: HTML-e-post

en: HTML tag
sv: HTML-tagg

en: Hamburger toggle
sv: Hamburgermeny

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Header location
sv: Placering sidhuvud

en: Header saved as template
sv: Huvudet sparades som mall

en: Header scripts
sv: Skript för HEAD

en: Header scripts are added right before closing %s tag. Perfect for tracking scripts such as Google Analytics, etc.
sv: Skripten för HEAD läggs till precis innan den avslutande %s-taggens slutar. Perfekt för spårningsskript som Google Analytics etc.

en: Header width
sv: Sidhuvudets höjd

en: Heading
sv: Rubrik

en: Heading 2 (h2)
sv: Rubrik 2 (h2)

en: Heading 3
sv: Rubrik 3

en: Heading 3 (h3)
sv: Rubrik 3 (h3)

en: Heading 4 (h4)
sv: Rubrik 4 (h4)

en: Heading 5 (h5)
sv: Rubrik 5 (h5)

en: Heading 6 (h6)
sv: Rubrik 6 (h6)

en: Heading Typography
sv: Typografi för rubrik

en: Heading typography
sv: Typografi för rubriker

en: Height
sv: Höjd

en: Help
sv: Hjälp

en: Here goes my heading ..
sv: Här skrivs min rubrik ..

en: Here goes my text ...
sv: Här kommer min text ...

en: Here goes your caption ...
sv: Här kommer din bildtext ...

en: Here goes your text ... Select any part of your text to access the formatting toolbar.
sv: Här kommer din text ... Markera en del av texten för att formatera texten.

en: Hidden
sv: Dold

en: Hide
sv: Dölj

en: Hide %s
sv: Dölj %s

en: Hide CTA button
sv: Dölj CTA-knappen

en: Hide additional information
sv: Dölj ytterligare information

en: Hide cart details
sv: Dölj varukorgens detaljer

en: Hide cart details to link directly to the cart.
sv: Dölj varukorgens detaljer för att länka till varukorg.

en: Hide close
sv: Dölj nära

en: Hide cover
sv: Dölj omslaget

en: Hide image
sv: Dölj bild

en: Hide info
sv: Dölj information

en: Hide message
sv: Dölj meddelandet

en: Hide out of stock
sv: Dölj ”slut i lager”-produkter

en: Hide regular price
sv: Göm ordinarie pris

en: Hide reviews link
sv: Dölj länken för recensioner

en: Hide stock
sv: Dölj lager

en: Hide title
sv: Dölj titel

en: Highlight
sv: Markera

en: Highlight label
sv: Markera etikett

en: History
sv: Historik

en: History deleted
sv: Historia borttagen

en: Hold down CMD/CRTL to select multiple images.
sv: Håll ner CMD/CRTL för att välja flera bilder.

en: Home
sv: Hem

en: Home Label
sv: Hem-etikett

en: Home URL
sv: Hemsidans URL

en: Home page
sv: Hemsida

en: Horizontal
sv: Horisontell

en: Horizontal align
sv: Horisontell justering

en: Horizontal alignment
sv: Horisontell justering

en: How Editing With Bricks Works
sv: Hur redigering med Bricks fungerar

en: How many numbers on either side of the current page.
sv: Hur många nummer på vardera sidan av den aktuella sidan.

en: How many numbers on either the start and the end list edges.
sv: Hur många nummer på antingen start- eller slutlistans kanter.

en: How many numbers on either the start and the end list edges. Defaults to 3
sv: Hur många sidnummer ska visas i början och slutet av paginering. Standardvärdet är 3

en: How many numbers to either side of the current page.
sv: Hur många nummer på vardera sidan av den aktuella sidan.

en: How many numbers to either side of the current page. Default to 3.
sv: Hur många nummer på vardera sida av den aktuella sidan. Standardvärdet är 3.

en: How to create a footer template
sv: Hur man skapar en mall för sidfot

en: How to create a header template
sv: Hur man skapar en mall för sidhuvud

en: How to get your Facebook App ID
sv: Hur du får ditt Facebook App ID

en: How to get your Google Maps API key
sv: Så här får du din Google Maps API-nyckel

en: How to get your Google reCAPTCHA v3 API Secret key
sv: Hur du får din nyckel till Google reCAPTCHA v3 API hemliga nyckel

en: How to get your Google reCAPTCHA v3 API Site key
sv: Så här får du nyckeln till Google reCAPTCHA v3 API webbplatsnyckel

en: How to get your MailChimp API key
sv: Hur du får din MailChimp API-nyckel

en: How to get your SenGrid API key
sv: Hur du får din SendGrid API-nyckel

en: How to get your Unsplash API key
sv: Hur du får din API-nyckel till Unsplash

en: Hue
sv: Nyans

en: I am a button
sv: Jag är en knapp

en: I am a heading
sv: Jag är en rubrik

en: I am a slide
sv: Jag tillhör en slider

en: I am a so called subtitle.
sv: Jag är en så kallad undertitel.

en: I am an alert.
sv: Jag är en varning.

en: I don't know how to use this Bricks
sv: Jag vet inte hur jag ska använda Bricks

en: I found a better site builder
sv: Jag har hittat en bättre webbplatsbyggare

en: I no longer need Bricks
sv: Jag behöver inte längre Bricks

en: I.e.: 200px / 50% etc.
sv: Ex.: 200px / 50% etc.

en: Icon
sv: Ikon

en: Icon Box
sv: Ikonruta

en: Icon align
sv: Ikonen anpassar sig

en: Icon background
sv: Ikonbakgrund

en: Icon background color
sv: Ikonens bakgrundsfärg

en: Icon border
sv: Ikonram

en: Icon box shadow
sv: Ikonbox skugga

en: Icon collapsed
sv: Ikonen är hoptryckt

en: Icon color
sv: Ikonfärg

en: Icon expanded
sv: Ikonen utökad

en: Icon expanded typography
sv: Ikon expanderad typografi

en: Icon height
sv: Ikonens höjd

en: Icon margin
sv: Ikonmarginal

en: Icon padding
sv: Ikonens mellanrum

en: Icon position
sv: Ikonens position

en: Icon rotate in °
sv: Rotera ikon i °

en: Icon rotation for expanded accordion.
sv: Ikonrotation för expanderat dragspel.

en: Icon size
sv: Ikonstorlek

en: Icon typography
sv: Ikon typografi

en: Icon width
sv: Ikonbredd

en: Icons
sv: Ikoner

en: If enabled an additional JS & CSS file is loaded.
sv: Om aktiverad laddas ytterligare en JS- och CSS-fil.

en: If no template conditions are set Bricks shows published templates (header, footer, etc.) on the frontend of your site. Select this setting to disable this behavior. Make sure to set template conditions instead.
sv: Om inga villkor för mallar har ställts in visar Bricks publicerade mallar (rubrik, sidfot osv.) på webbplatsens framsida. Välj den här inställningen för att inaktivera det här beteendet. Se till att ställa in mallvillkor i stället.

en: Ignore sticky posts
sv: Ignorera klibbiga inlägg

en: Ignored when posts per page set to "-1".
sv: Ignoreras när inlägg per sida är satt till "-1".

en: Image
sv: Bild

en: Image ID (%s) no longer exist. Please select another image.
sv: Bild-ID (%s) finns inte längre. Välj en annan bild.

en: Image align
sv: Justera bilden

en: Image border
sv: Bildram

en: Image box shadow
sv: Bildlåda skugga

en: Image gallery
sv: Bildgalleri

en: Image height
sv: Bildens höjd

en: Image margin
sv: Bildmarginal

en: Image not found
sv: Bilden hittades inte

en: Image overlay
sv: Bildfilter (overlay)

en: Image position
sv: Bildposition

en: Image ratio
sv: Bildförhållande

en: Image size
sv: Bildstorlek

en: Image width
sv: Bildbredd

en: Images
sv: Bilder

en: Import
sv: Importera

en: Import Settings
sv: Importera inställningar

en: Import Templates
sv: Importera mallar

en: Import images
sv: Importera bilder

en: Import of "%s" failed: Name already exists.
sv: Importen av "%s" misslyckades: Namnet finns redan.

en: Import of "%s" failed: Wrong format.
sv: Importen av "%s" misslyckades: Fel format.

en: Import settings
sv: Importera inställningar

en: Import template
sv: Importera mall

en: Import template(s)
sv: Importerna mall(ar)

en: Important: The code above will run on your site! Only add code that you consider safe. Especially when executing PHP & JavaSript code.
sv: Viktigt: Koden ovan kommer att köras på din webbplats! Lägg bara till kod som du anser vara säker. Det gäller speciellt PHP- och JavaSript-kod.

en: Imports
sv: Importerar

en: Impressive
sv: Imponerande

en: In Stock
sv: I lager

en: In case you are a developer you can customize Bricks even further with custom hooks, filters, or by creating your own elements.
sv: Om du är utvecklare kan du anpassa Bricks ytterligare med egna "hooks", filter eller genom att skapa egna element.

en: In same term
sv: Inom samma ämne

en: Include
sv: Inkludera

en: Include children
sv: Inkludera barn

en: Incredible
sv: Otrolig

en: Individual
sv: Enskild

en: Infinite
sv: Oändlig

en: Info Images
sv: Info Bilder

en: Info color
sv: Info färg

en: Infobox Opening Hours
sv: Infobox öppettider

en: Infobox Subtitle
sv: Infobox underrubrik

en: Infobox Title
sv: Inforuta Titel

en: Infobox appears on map marker click.
sv: Infoboxen visas när du klickar på kartmarkören.

en: Initial slide
sv: Första bild

en: Inline styles (CSS) are added to the %s tag.
sv: Inline-stilregler (CSS) läggs till i %s-taggen.

en: Inline styles (default)
sv: Inline-stilar (standard)

en: Inner background color
sv: Inre bakgrundsfärg

en: Inner container
sv: Inre behållare

en: Input
sv: Inmatning

en: Input background
sv: Bakgrund vid inmatning

en: Input border
sv: Inmatningsram

en: Insert
sv: Infoga

en: Insert container
sv: Infoga behållare

en: Insert layout
sv: Inför layout

en: Insert media
sv: Infoga media

en: Insert template
sv: Infoga en mall

en: Insert template below
sv: Infoga mallen nedan

en: Inserted template uses theme style "%s"
sv: Den infogade mallen använder temastilen "%s"

en: Inserting any template overwrites your data. We recommend to save your changes first.
sv: Om du infogar en mall skriver du över din data. Vi rekommenderar att du sparar dina ändringar först.

en: Inset
sv: Infälld

en: Instagram access token required! Add token in dashboard under: %s
sv: Instagram-åtkomsttoken krävs! Lägg till token i instrumentpanelen under: %s

en: Instagram feed
sv: Instagram-flöde

en: Installed version
sv: Installerad version

en: Internal post/page
sv: Intern post/sida

en: Invalid Google reCaptcha.
sv: Ogiltig Google reCaptcha.

en: Invert
sv: Invertera

en: It's just a temporary deactivation
sv: Det är bara en tillfällig inaktivering

en: Italic
sv: Kursiv

en: Item
sv: Objekt

en: Item type
sv: Typ av objekt

en: Items
sv: Objekt

en: Items to scroll
sv: Objekt att rulla

en: Items to show
sv: Objekt att visa

en: January
sv: Januari

en: Join Us
sv: Bli medlem

en: July
sv: Juli

en: June
sv: Juni

en: Just another slide
sv: Ännu en slide

en: Justify
sv: Justera

en: Justify content
sv: Justera innehållet

en: Keyboard shortcuts
sv: Tangentbordsgenvägar

en: Label
sv: Etikett

en: Label background
sv: Bakgrund för etikett

en: Label border
sv: Ram för etikett

en: Label padding
sv: Mellanrum etiketter

en: Label typography
sv: Typografi för etiketter

en: Labels
sv: Etiketter

en: Language
sv: Språk

en: Laptop
sv: Bärbar dator

en: Large
sv: Stor

en: Last name
sv: Efternamn

en: Last name field
sv: Fält för efternamn

en: Last refresh
sv: Senaste uppdatering

en: Latest
sv: Senaste

en: Latitude
sv: Latitud

en: Learn more
sv: Läs mer

en: Learn more about CSS filters
sv: Läs dig mer om CSS-filter

en: Learn more about CSS transform
sv: Lär mer om CSS-transform

en: Learn more about CSS transform-origin
sv: Lär mer om CSS transform-origin

en: Learn more about CSS transitions
sv: Lär dig mer om CSS-transitions

en: Learn more on wordpress.org
sv: Läs mer på wordpress.org

en: Leave empty to apply template to all archive terms.
sv: Lämna tomt för att tillämpa mallen på alla arkivtermer.

en: Leave empty to apply template to all post types.
sv: Lämna tomt om du vill att mallen ska tillämpas på alla typer av inlägg.

en: Leave empty to use WooCommerce default list.
sv: Lämna tomt om du vill använda WooCommerce standardlista.

en: Leave empty to use default sorting options.
sv: Lämna tomt för att använda standardsortering.

en: Leave the first comment
sv: Lämna den första kommentaren

en: Leave your comment
sv: Skicka din kommentar

en: Left
sv: Vänster

en: Letter spacing
sv: Bokstavsavstånd

en: License
sv: Licens

en: License activated.
sv: Licensen är aktiverad.

en: License key format
sv: Format för licensnyckel

en: Light
sv: Tunn

en: Light color
sv: Ljus färg

en: Light dream
sv: Ljus dröm

en: Lightbox Image
sv: Lightbox bild

en: Lightbox Video
sv: Video i Lightbox

en: Lightbox background
sv: Lightbox bakgrund

en: Lightbox close color
sv: Lightbox, stängningsfärg

en: Lightbox close size
sv: Lightbox, storlek stängning

en: Lightbox close stroke
sv: Lightbox, linjebredd stängning

en: Lightbox height
sv: Lightbox höjd

en: Lightbox image size
sv: Storlek på Lightbox-bilden

en: Lightbox width
sv: Lightbox bredd

en: Lightness
sv: Ljushet

en: Line cap
sv: Linjeslut

en: Line height
sv: Radhöjd

en: Line width in px
sv: Linjebredd i px

en: Link
sv: Länk

en: Link To
sv: Länk till

en: Link entire product
sv: Länka hela produkten

en: Link image
sv: Länka bild

en: Link rendered as
sv: Länken visas som

en: Link title
sv: Länkrtitel

en: Link to
sv: Länk till

en: Link to lightbox
sv: Länk till lightbox

en: Link to post
sv: Länk till inlägget

en: Link type
sv: Typ av länk

en: Linked
sv: Länkad

en: Links
sv: Länkar

en: List
sv: Lista

en: List item
sv: Lista objekt

en: List item #1
sv: Objekt #1 i lista

en: List item #2
sv: Object #2 i lista

en: List items
sv: Listobjekt

en: List view
sv: Listvy

en: Load Gutenberg data into Bricks
sv: Ladda Gutenberg-data till Bricks

en: Load more
sv: Ladda fler

en: Load templates from any another Bricks installation you have access to in your template library.
sv: Ladda mallar från en annan Bricks-installation som du har tillgång till i ditt mallbibliotek.

en: Loading templates
sv: Laddning av mallar

en: Locked
sv: Låst

en: Log in to %s to retrieve your license key or copy & paste it from your purchase confirmation email.
sv: Logga in på %s för att hämta din licensnyckel eller kopiera och klistra in den från e-postmeddelandet som bekräftade köpet.

en: Log in user after successful registration. Tip: Set action "Redirect" to redirect user to the account/admin area.
sv: Logga in som användare efter en lyckad registrering. Tips: Ställ in åtgärden "Redirect" för att omdirigera användaren till konto-/administrationsområdet.

en: Login
sv: Logga in

en: Login field *
sv: Inloggningsfält *

en: Logo
sv: Logotyp

en: Logo URL
sv: URL för logga

en: Logo height
sv: Logotypens höjd

en: Logo inverse
sv: Logotypen inverterad

en: Logo text
sv: Logotypens text

en: Logo width
sv: Logo typ bredd

en: Longitude
sv: Longitud

en: Loop
sv: Slinga/loop

en: Low Stock / On backorder
sv: Få i lager / restnoterad

en: Low stock
sv: Lågt lagersaldo

en: Lowercase
sv: Gemener

en: Lowercase removes leading zeros
sv: Små bokstäver tar bort ledande nollor

en: Magnificent
sv: Magnifik

en: MailChimp API key
sv: MailChimp API-nyckel

en: Mailchimp API key required! Add key in dashboard under: %s
sv: Mailchimp API-nyckel krävs! Lägg till nyckeln i instrumentpanelen under: %s

en: Main query
sv: Huvudsaklig fråga

en: Make sure the remote website entered above has granted you "My Templates Access".
sv: Kontrollera att den URL som du angav ovan har gett dig "Åtkomst till mina mallar".

en: Make sure there are no elements with links inside your linked container (nested links).
sv: Se till att det inte finns några element med länkar inuti din länkade behållare (nästlade länkar).

en: Manage my menus in WordPress.
sv: Hantera mina menyer i WordPress.

en: Manage your custom font files
sv: Hantera dina anpassade typsnittsfiler

en: Map
sv: Karta

en: Map Type Control
sv: Kontroll av karttyp

en: Map height
sv: Karthöjd

en: Map style
sv: Kartstil

en: Map type
sv: Karttyp

en: March
sv: Mars

en: Margin
sv: Marginal

en: Marker
sv: Markör

en: Marker height in px
sv: Markörens höjd i px

en: Marker width in px
sv: Markörens bredd i px

en: Markers
sv: Markörer

en: Marvelous
sv: Fantastisk

en: Masonry
sv: Collage

en: Max upload size: %s
sv: Max storlek för uppladdning: %s

en: Max. height
sv: Max. höjd

en: Max. post width
sv: Max. inläggsbredd

en: Max. price
sv: Max. pris

en: Max. products
sv: Max. produkter

en: Max. related posts
sv: Max. relaterade inlägg

en: Max. size
sv: Max. storlek

en: Max. time
sv: Max. tid

en: Max. value
sv: Max. värde

en: Max. width
sv: Max. bredd

en: May
sv: Maj

en: Media File
sv: Mediafil

en: Medium
sv: Mellan

en: Member
sv: Medlem

en: Menu order
sv: Menyordning

en: Message
sv: Meddelande

en: Message sent from:
sv: Meddelande skickat från:

en: Message successfully sent. We will get back to you as soon as possible.
sv: Meddelandet skickades. Vi återkommer till dig så snart som möjligt.

en: Messages
sv: Meddelanden

en: Meta data
sv: Metadata

en: Meta description
sv: Metabeskrivning

en: Meta key
sv: Meta nyckel

en: Meta keywords
sv: Meta nyckelord

en: Meta query
sv: Metaurval

en: Meta robots
sv: Metarobotar

en: Meta typography
sv: Metatypografi

en: Meta value
sv: Meta värde

en: Mid Size
sv: Medelstorlek

en: Middle center
sv: I mitten, centrerat

en: Middle left
sv: I mitten, vänsterställt

en: Middle right
sv: I mitten, högerställt

en: Min. PHP version to run Bricks is PHP 5.4
sv: Min. PHP-version för att köra Bricks är PHP 5.4

en: Min. dimension: Twice the value under logo height / logo width for proper display on retina devices.
sv: Min. dimension: För att få en korrekt visning på retina-enheter: Minsta storlek: dubbelt så mycket som värdet under logotypens höjd/bredd.

en: Min. height
sv: Min. höjd

en: Min. height is 70.
sv: Min. höjd är 70.

en: Min. price
sv: Min. pris

en: Min. time
sv: Min. tid

en: Min. value
sv: Minsta värde

en: Min. width
sv: Min. bredd

en: Mini cart
sv: Minivarukorg

en: Misc
sv: Övrigt

en: Miscellaneous
sv: Diverse

en: Missing sidebar name.
sv: SIdofält saknar namn.

en: Mobile
sv: Mobil

en: Mobile landscape
sv: Mobil liggande

en: Mobile menu
sv: Mobilmeny

en: Mobile portrait
sv: Mobil stående

en: Mode
sv: Läge

en: Modified date
sv: Datum för ändring

en: Month: %s
sv: Månad: %s

en: Monthly
sv: Månadsvis

en: More about meta robots directives.
sv: Mer om metarobotdirektiv.

en: More content to come ..
sv: Mer innehåll kommer ..

en: More layouts
sv: Fler layouter

en: More text
sv: Mer text

en: Most Popular
sv: Mest populär

en: Move
sv: Flytta

en: Moved
sv: Flyttad

en: Mute
sv: Tyst

en: Muted
sv: Dämpad

en: Muted color
sv: Dämpad färg

en: My Templates
sv: Mina mallar

en: My Templates Access
sv: Tillgång till mina mallar

en: My account
sv: Mitt konto

en: My templates
sv: Mina mallar

en: Name
sv: Namn

en: Nav Menu
sv: Navigationsmeny

en: Navigation
sv: Navigering

en: Neat
sv: Snyggt

en: Need help? Found a bug? Suggest a feature?
sv: Behöver du hjälp? Har du hittat ett fel? Vill du föreslå en funktion?

en: Neutral blue
sv: Neutralt blå

en: Never
sv: Aldrig

en: New
sv: Ny

en: New Custom Font
sv: Ny anpassad typsnitt

en: New Template
sv: Ny mall

en: New Template Name
sv: Nytt mallnamn

en: New color could not be saved.
sv: Den nya färgen kunde inte sparas.

en: New color palette name
sv: Nytt namn på färgpalett

en: New sidebar created.
sv: Ett ny sidofält har skapats.

en: New theme style name
sv: Nytt namn på temastilen

en: Newer Comments
sv: Nyare kommentarer

en: Next
sv: Nästa

en: Next Icon
sv: Ikon för nästföljande

en: Next arrow
sv: Nästa pil

en: Next label
sv: Nästa etikett

en: Next post
sv: Nästa inlägg

en: Nice job
sv: Bra jobbat

en: Nickname
sv: Smeknamn

en: No
sv: Nej

en: No Bricks data found.
sv: Inga uppgifter om Bricks hittades.

en: No Custom Font found in Trash
sv: Inget anpassat typsnitt hittades i papperskorgen

en: No Custom Fonts found
sv: Inga anpassade typsnitt hittades

en: No Facebook page URL provided.
sv: Ingen Facebook-sida ifylld.

en: No HTML markup defined.
sv: Ingen HTML-markering definierad.

en: No Instagram access token provided.
sv: Ingen Instagram-åtkomsttoken erhålligts.

en: No SVG selected.
sv: Ingen SVG vald.

en: No Template Bundle found
sv: Inget mallpaket hittades

en: No Template Tag found
sv: Ingen malltag hittades

en: No Template found in Trash
sv: Ingen mall hittades i papperskorgen

en: No Templates found
sv: Inga mallar hittades

en: No Vimeo ID provided.
sv: Inget Vimeo-ID har fyllts i.

en: No Vimeo URL provided.
sv: Ingen Vimeo-URL ifylld.

en: No WordPress added content found.
sv: Inget innehåll från WordPress hittades.

en: No WordPress widget type selected.
sv: Ingen WordPress-widget har valts.

en: No YouTube ID provided.
sv: Inget YouTube-ID har fyllts i.

en: No YouTube URL provided.
sv: Ingen YouTube-URL ifylld.

en: No access
sv: Ingen åtkomst

en: No accordion item added.
sv: Inget objekt tillagt i dragspel (accordion)

en: No action has been set for this form.
sv: Ingen åtgärd har fastställts för detta formulär.

en: No additional information to show.
sv: Ingen ytterligare information att visa.

en: No audio file selected.
sv: Ingen ljudfil har valts.

en: No caption
sv: Ingen bildtext

en: No code found.
sv: Ingen kod hittades.

en: No content
sv: Inget innehåll

en: No date/fields set.
sv: Inget datum/fält har valts.

en: No dynamic data found.
sv: Ingen dynamisk data hittades.

en: No dynamic data set.
sv: Ingen dynamisk data inställd.

en: No email address provided.
sv: Ingen e-postadress angiven.

en: No excerpt found.
sv: Inga utdrag hittades.

en: No featured image set.
sv: Ingen utvald bild är vald.

en: No file URL provided.
sv: Ingen fil-URL ifylld.

en: No file selected.
sv: Ingen fil har valts.

en: No files chosen
sv: Inga filer har valts

en: No form field added.
sv: Inget formulärfält har lagts till.

en: No icon selected.
sv: Ingen ikon vald.

en: No image
sv: Ingen bild

en: No image selected.
sv: Ingen bild har valts.

en: No images selected.
sv: Inga bilder valda.

en: No leading pound sign "#"
sv: Inget inledande "#"-tecken

en: No license for provided license key found.
sv: Ingen licens för den angivna licensnyckeln hittades.

en: No license key provided.
sv: Ingen licensnyckel angiven.

en: No link
sv: Ingen länk

en: No list items defined.
sv: Inga listobjekt har definierats.

en: No matching settings found.
sv: Inga matchande inställningar hittades.

en: No meta data selected.
sv: Inga metadata har valts.

en: No nav menu found.
sv: Ingen navigeringsmeny hittades.

en: No pagination on singular posts/pages.
sv: Ingen sidnumrering på enskilda inlägg/sidor.

en: No posts found.
sv: Inga inlägg hittades.

en: No previous or next posts found..
sv: Inga tidigare eller nästa inlägg hittades..

en: No pricing table defined.
sv: Ingen pristabell definierad.

en: No product archive description found.
sv: Ingen beskrivning för produktarkiv hittades.

en: No product selected
sv: Ingen produkt vald

en: No product upsells to show.
sv: Inga produkter för merförsäljning att visa.

en: No products to show.
sv: Inga produkter att visa.

en: No progress bar created.
sv: Ingen förloppsindikator skapad.

en: No ratings text
sv: Ingen text för betyg

en: No ratings yet.
sv: Inga betyg ännu.

en: No related products to show.
sv: Inga relaterade produkter att visa.

en: No repeat
sv: Upprepa inte

en: No results
sv: Inga resultat

en: No results message
sv: Meddelande om inga resultat

en: No revisions.
sv: Inga versioner.

en: No sharing option selected.
sv: Inget delningsalternativ har valts.

en: No shortcode provided.
sv: Ingen kortkod angiven.

en: No sidebar selected.
sv: Inget sidofält valt.

en: No slide added.
sv: Inget bildspel tillagd.

en: No social icon added.
sv: Ingen ikon tillagd.

en: No spaces. No pound (#) sign.
sv: Inga mellanslag. Inget #-tecken.

en: No tabs added.
sv: Inga flikar har lagts till.

en: No team members added.
sv: Inga medarbetare har lagts till.

en: No template selected.
sv: Ingen mall vald.

en: No templates found.
sv: Inga mallar hittades.

en: No testimonials added.
sv: Inga rekommendationer har lagts till.

en: No text added.
sv: Ingen text har lagts till.

en: No video selected.
sv: Ingen video vald.

en: No wrap
sv: Ingen inneslutning

en: No-repeat
sv: Ingen upprepning

en: None
sv: Ingen

en: Not allowed: Infinite template loop.
sv: Inte tillåtet: Oändlig mallslinga (loop).

en: Nothing found.
sv: Inget hittades.

en: Nothing found. Please try again with a different keyword!
sv: Inget hittades. Försök igen med ett annat sökord!

en: Nothing to copy
sv: Inget att kopiera

en: Nothing to paste
sv: Inget att klistra in

en: Number
sv: Nummer

en: Number between 1 - 100 or auto
sv: Nummer mellan 1 - 100 alternativt automatiskt

en: Number of comments
sv: Antal kommentarer

en: Number of posts
sv: Antal inlägg

en: Numbered list
sv: Numrerad lista

en: Numeric meta value
sv: Numeriskt metavärde

en: Object fit
sv: Objektpassning

en: Object position
sv: Objektets position

en: Oblique
sv: Sneda

en: October
sv: Oktober

en: Odd background
sv: Udda bakgrund

en: Off-Canvas
sv: Utanför synlig yta

en: Offset
sv: Förskjutning

en: Okay
sv: Ok

en: Older Comments
sv: Äldre kommentarer

en: Oldest
sv: Äldst

en: On sale
sv: Rea

en: Once you are familiar with how Bricks works its a good idea to learn about templates. This is how you create your website header, footer and any other type of reuseable content such as blog post layouts, archives, your search result and error pages.
sv: När du väl är bekant med hur Bricks fungerar är det en bra idé att lära dig mer om mallar. Det är så här du skapar din webbplats sidhuvud, sidfot och alla andra typer av återanvändbart innehåll, t.ex. layouter för blogginlägg, arkiv, sökresultat och felsidor.

en: One Page Navigation
sv: En-sidsnavigering

en: One feature per line
sv: En funktion per rad

en: Only added if none of your product fields contains any links.
sv: Läggs endast till om ingen av dina produkter innehåller några länkar.

en: Only grant access to your templates to the websites entered above. One URL per line.
sv: Ge endast de webbplatser som anges ovan tillgång till dina mallar. En URL per rad.

en: Only parent terms
sv: Endast villkor för moderbolag

en: Opacity
sv: Genomskinlighet

en: Open in new tab
sv: Öppna i ny flik

en: Opposites linked
sv: Motstående sida länkad

en: Options (one per line)
sv: Alternativ (en per rad)

en: Order
sv: Sortera

en: Order by
sv: Sortera efter

en: Order by items
sv: Ordna efter objekt

en: Order date
sv: Orderdatum

en: Order details
sv: Orderdetaljer

en: Order email
sv: Beställning av e-post

en: Order id
sv: Beställningsnummer

en: Order meta key
sv: Metanyckel för beställning

en: Order number
sv: Ordernummer

en: Order overview
sv: Översikt över beställning

en: Order payment method
sv: Betalningsmetod för beställning

en: Order receipt
sv: Orderkvitto

en: Order review
sv: Sammanställning

en: Order total
sv: Ordersumma

en: Original price
sv: Ursprungligt pris

en: Original price typography
sv: Original typografi för pris

en: Other
sv: Annat

en: Other (URL)
sv: Annan (URL)

en: Other classes
sv: Andra klasser

en: Out of Stock
sv: Slut i lager

en: Outline
sv: Översikt

en: Outline - Dark
sv: Kontur - Mörk

en: Outline - Light
sv: Kontur - Ljus

en: Outline - Primary
sv: Översikt - Primärt

en: Output PHP function
sv: Utskrift av PHP-funktionen

en: Outset
sv: Utgångspunkt

en: Outstanding
sv: Strålande

en: Overlay
sv: Överlägg

en: Overlay content
sv: Filter (overlay av innehåll)

en: Overwrite
sv: Skriv över

en: PHP class does not exist
sv: PHP-klassen finns inte

en: PHP execution time limit
sv: Tidsbegränsning för PHP-exekvering

en: PHP max input vars
sv: PHP Max Input Vars

en: PHP max upload file size
sv: PHP maxstorlek för uppladdning av filer

en: PHP memory limit
sv: PHP minnes gräns

en: PHP post max size
sv: Största storlek för PHP post

en: PHP safe mode
sv: Felsäkert läge för PHP

en: Padding
sv: Mellanrum

en: Page
sv: Sida

en: Page %s
sv: Sida %s

en: Page ID
sv: Sidans ID

en: Page date
sv: Sidans datum

en: Page modified
sv: Sidan ändrad

en: Page not found
sv: Sidan hittades inte

en: Page order
sv: Sidordnig

en: Page settings
sv: Sidinställningar

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Page-specific styles are loaded inline by default. Select "External files" to load required CSS only and to allow for stylesheet caching.
sv: Sidspecifika stilar laddas inline som standard. Välj "Externa filer" för att endast ladda CSS som krävs och för att möjliggöra caching av formatmallarna.

en: Pages
sv: Sidor

en: Pages:
sv: Sidor:

en: Pagination
sv: Paginering

en: Pale dawn
sv: Blek gryning

en: Panel width could not be saved.
sv: Panelbredden kunde inte sparas.

en: Parent
sv: Överordnad

en: Parent theme URI
sv: URI till föräldratema

en: Parent theme author URI
sv: URI till skaparen av föräldratemat

en: Parent theme name
sv: Föräldratema

en: Parent theme version
sv: Föräldratema version

en: Password
sv: Lösenord

en: Password Protection
sv: Lösenordsskydd

en: Password field
sv: Fält för lösenord

en: Password min. length
sv: Minsta längd för lösenord

en: Password protect your templates.
sv: Lösenordsskydda dina mallar.

en: Password required.
sv: Lösenord krävs.

en: Paste
sv: Klistra in

en: Paste styles
sv: Klistra in stilar

en: Pasted
sv: Klistrades in

en: Pause on hover
sv: Pausa vid hover (föra över)

en: Pay
sv: Betala

en: Payment
sv: Betalning

en: Pending message
sv: Pågående meddelande

en: Percent
sv: Procent

en: Percentage
sv: Procent

en: Percentage typography
sv: Procentuell typografi

en: Performance
sv: Prestanda

en: Permalink
sv: Permalänk

en: Picture in picture
sv: Bild i bild

en: Pie Chart
sv: Cirkeldiagram

en: Pin
sv: Fäst

en: Pinned elements
sv: Fäst element

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Placeholder color
sv: Platshållarens färg

en: Placeholder image shown.
sv: Utfyllnadsbild visas.

en: Placeholder typography
sv: Typografi för platshållare

en: Play inline
sv: Spela inline

en: Please check your email to confirm your subscription.
sv: Kontrollera din e-post för att bekräfta prenumerationen.

en: Please click the button below to generate all required CSS files.
sv: Klicka på knappen nedan för att generera alla nödvändiga CSS-filer.

en: Please copy & paste your license key in here ..
sv: Kopiera och klistra in din licensnyckel här ..

en: Please create a full-site backup before running the converter.
sv: Skapa en säkerhetskopia av hela webbplatsen innan du kör konverteraren.

en: Please enter a password of at least %s characters.
sv: Ange ett lösenord med minst %s tecken.

en: Please enter the latitude/longitude when using multiple markers.
sv: Ange latitud/longitud när du använder flera markörer.

en: Please select a filter input.
sv: Välj ett filter.

en: Please select rating icons.
sv: Välj betygssymboler.

en: Please set at least one product filter.
sv: Ange minst ett produktfilter.

en: Please share your reason(s) for deactivation Bricks. The more details, the better :)
sv: Vi är nyfikna på varför Bricks avaktiverades. Ju mer detaljer, desto bättre :)

en: Please use your Bricks account email address for all customer support requests. To attach larger files, please send an email directly to %1$s. To see what is currently in development or submit/upvote feature requests please visit our %2$s.
sv: Använd din e-post som du registrerade Bricks med för alla supportfrågor. För att bifoga större filer skickar du ett e-postmeddelande direkt till %s. För att se vad utvecklas till Bricks eller för att skicka in / rösta på förslag om funktioner, besök vår %s.

en: Popular
sv: Populär

en: Popularity
sv: Popularitet

en: Populate Content
sv: Fyll på innehåll

en: Position bottom
sv: Position botten

en: Position left
sv: Placera vänster

en: Position right
sv: Position höger

en: Position top
sv: Position toppen

en: Positioning
sv: Positionering

en: Post
sv: Inlägg

en: Post ID
sv: Inläggets ID

en: Post comments
sv: Inläggets kommentarer

en: Post comments count
sv: Antal kommentarer för inlägget

en: Post content
sv: Inläggets innehåll

en: Post date
sv: Inläggets datum

en: Post excerpt
sv: Inläggets utdrag

en: Post link
sv: Inläggets länk

en: Post meta typography
sv: Typografi för inläggets metadata

en: Post modified date
sv: Inlägget ändrades

en: Post navigation
sv: Inläggsnavigering

en: Post time
sv: Publiceringstid

en: Post title
sv: Inläggets rubrik

en: Post title typography
sv: Typografi för inläggstitel

en: Post type
sv: Inläggstyp

en: Post types
sv: Inläggstyper

en: Posts
sv: Inlägg

en: Posts per page
sv: Inlägg per sida

en: Posts per row
sv: Inlägg per rad

en: Posts should be in a same taxonomy term.
sv: Inläggen ska vara i samma taxonomiska ämne.

en: Powered by %s
sv: Drivs av %s

en: Precedes "Link Image" setting.
sv: Föregår inställning för "Länkbild".

en: Precedes image height setting.
sv: Föregår inställningen av bildhöjden.

en: Precedes image ratio setting.
sv: Föregår inställningen av bildförhållandet.

en: Precedes individual column width.
sv: Föregår individuell kolumnbredd.

en: Precedes individual row width.
sv: Föregår individuell radbredd.

en: Prefix block
sv: Prefixblock

en: Prefix typography
sv: Prefix typografi

en: Preload
sv: Förladda

en: Press ENTER to apply/render URL.
sv: Tryck på ENTER för att applicera/rendera URL.

en: Prev
sv: Föreg

en: Prev arrow
sv: Föregående pil

en: Prev label
sv: Föregående etikett

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Preview autosave
sv: Förhandsgranska autosparad

en: Preview mode
sv: Förhandsgranskningsläge

en: Preview template
sv: Förhandsgranska mallen

en: Previous Icon
sv: Ikon för föregående

en: Previous post
sv: Föregående inlägg

en: Price
sv: Pris

en: Price meta
sv: Pris meta

en: Price prefix
sv: Prefix för pris

en: Price suffix
sv: Suffix för pris

en: Price typography
sv: Pris typografi

en: Pricing
sv: Priser

en: Pricing table
sv: Pristabell

en: Pricing tables
sv: Pristabeller

en: Primary
sv: Primär

en: Primary color
sv: Primär färg

en: Privacy
sv: Sekretess

en: Product
sv: Produkt

en: Product ID
sv: Produkt-ID

en: Product SKU
sv: Produkt SKU

en: Product additional information
sv: Ytterligare information om produkten

en: Product archive
sv: Produktarkiv

en: Product attribute
sv: Produktattribut

en: Product badge "New"
sv: Produktmärke "Ny"

en: Product badge "Sale"
sv: Produktmärke "Rea"

en: Product categories
sv: Produktkategorier

en: Product category image
sv: Bild av produktkategori

en: Product content
sv: Produktinnehåll

en: Product content is empty.
sv: Produktinnehållet är tomt.

en: Product gallery
sv: Produktgalleri

en: Product image width
sv: Bredd för produktbild

en: Product meta
sv: Produktmeta

en: Product on sale
sv: Produkt på Rea

en: Product price
sv: Produktens pris

en: Product rating
sv: Produktbetyg

en: Product ratings are disabled.
sv: Produktbetyg är inaktiverade.

en: Product search
sv: Produktsök

en: Product short description
sv: Kort produktbeskrivning

en: Product stock
sv: Produktlager

en: Product tabs
sv: Produktflikar

en: Product tags
sv: Produkttaggar

en: Product title
sv: Produkttitel

en: Product type
sv: Produkttyp

en: Product upsells
sv: Merförsäljning för produkten

en: Products
sv: Produkter

en: Products archive description
sv: Beskrivning av produkters arkiv

en: Products filter
sv: Produktfilter

en: Products orderby
sv: Sortering produkter

en: Products pagination
sv: Paginering av produkter

en: Products per page
sv: Produkter per sida

en: Products total results
sv: Totalt antal produkter

en: Profile photo size
sv: Storlek på profilfoto

en: Profile picture
sv: Profilbild

en: Progress bar
sv: Förloppsindikator

en: Pseudo-class created
sv: Pseudoklass skapad

en: Pseudo-class deleted
sv: Pseudoklass utgår

en: Pseudo-element created
sv: Pseudoelement skapas

en: Pseudo-element deleted
sv: Pseudoelement utgår

en: Public templates
sv: Offentliga mallar

en: Publish
sv: Publicera

en: Published
sv: Publicerad

en: Published date
sv: Publiceringsdatum

en: Quantity
sv: Antal

en: Query
sv: Fråga

en: Query Bricks data in search results
sv: Sök efter Bricks-data i sökresultaten

en: Quick Feedback
sv: Snabb återkoppling

en: Quick nav
sv: Snabbnavigering

en: Quotes
sv: Citat

en: REST API Prefix
sv: Prefix för REST API

en: Radio
sv: Radioknapp

en: Radio list
sv: Radioknappar

en: Radius
sv: Radie

en: Random
sv: Slumpvis

en: Random order
sv: Slumpmässig ordning

en: Rate limit for this hour reached. Please wait until the next full hour for it to be resetted.
sv: Begränsning för denna timme har uppnåtts. Vänligen vänta till nästa timme för att den ska återställas.

en: Rated %s out of 5
sv: Betyg %s av 5

en: Rating
sv: Betyg

en: Rating icon
sv: Ikon för betyg

en: Rating typography
sv: Typografi för betyg

en: Raw HTML
sv: HTML-kod

en: Read more
sv: Läs mer

en: Read more about %s
sv: Läs mer om %s

en: Ready to publish your first post?
sv: Redo att publicera ditt första inlägg?

en: Recent comments
sv: Senaste kommentarer

en: Recent posts
sv: Senaste inläggen

en: Recommended length: 55 characters. Default: Post/page excerpt.
sv: Rekommenderad längd: 55 tecken. Standard: Utdrag av inlägg/sida.

en: Recommended length: 95 characters or less. Default: Post/page title.
sv: Rekommenderad längd: 95 tecken eller mindre. Standard: Inläggets/sidans titel.

en: Recommended max_execution_time: 180 (or more)
sv: Rekommenderad, max_execution_time: 180 (eller mer)

en: Recommended size: Large. Default: Featured image.
sv: Rekommenderad storlek: Stor. Standard: Bild i fokus.

en: Recommended upload_max_filesize: 16M (or more)
sv: Rekommenderas, upload_max_filesize: 16M (eller mer)

en: Recommended wp_memory_limit: 64M (or more)
sv: Rekommenderas, wp_memory_limit: 64M (eller mer)

en: Redirect
sv: Omdirigera

en: Redirect after (ms)
sv: Omdirigering efter (ms)

en: Redirect is only triggered after successful form submit.
sv: Omdirigering triggas endast efter att formuläret skickats.

en: Redirect to admin area
sv: Omdirigera till adminområdet

en: Redo
sv: Gör om

en: Regenerate CSS files
sv: Återskapa CSS-filer

en: Registered sidebars
sv: Registrerade sidofält

en: Rel attribute
sv: Rel-attribut

en: Related posts
sv: Relaterade inlägg

en: Related products
sv: Relaterade produkter

en: Relation
sv: Civilstånd

en: Relative
sv: Relativ

en: Released after you cancelled
sv: Släpptes efter att du har avbokade

en: Reload canvas
sv: Ladda om sidbyggaren

en: Remarkable
sv: Anmärkningsvärd

en: Remote
sv: Fjärrserver

en: Remote Templates Password
sv: Lösenord för fjärrmallar

en: Remote templates
sv: Mallar fr. fjärrserver

en: Remote templates URL
sv: URL till server med mallar

en: Remove
sv: Ta bort

en: Remove all
sv: Ta bort alla

en: Remove billing fields
sv: Ta bort faktureringsfält

en: Remove file
sv: Ta bort fil

en: Remove shipping fields
sv: Ta bort fraktfält

en: Rename
sv: Byt namn

en: Rename images
sv: Byt namn på bilder

en: Render with Bricks
sv: Rendera med Bricks

en: Render with WordPress
sv: Rendera med WordPress

en: Repeat
sv: Upprepa

en: Repeat-x
sv: Upprepa-x

en: Repeat-y
sv: Upprepa-y

en: Replace content
sv: Ersätt innehåll

en: Reply
sv: Svara

en: Reply to email address
sv: E-postadress att använda som reply-to

en: Required
sv: Obligatorisk

en: Requires map type: Roadmap
sv: Kräver karttyp: Roadmap

en: Reset
sv: Återställ

en: Reset Settings
sv: Återställ inställningar

en: Reset filters
sv: Återställ filter

en: Reset styles
sv: Återställ stilar

en: Responsive breakpoints
sv: Responsiva brytpunkter

en: Restart
sv: Starta om

en: Result Count
sv: Antal resultat

en: Results
sv: Resultat

en: Results for: %s
sv: Resultat för: %s

en: Reverse
sv: Omvänd

en: Revision applied
sv: Revidering tillämpad

en: Revision by
sv: Revidering av

en: Revision deleted
sv: Revidering borttagen

en: Revision discarded
sv: Revidering borttagen

en: Revisions
sv: Revisioner

en: Rewind
sv: Backa

en: Ribbon
sv: Band

en: Rich text
sv: Fyllig text

en: Ridge
sv: Upphöjning

en: Right
sv: Höger

en: Roadmap
sv: Planering framöver

en: Roles
sv: Roller

en: Root container margin
sv: Marginal för rotbehållare

en: Root container padding
sv: Stoppning av rotbehållare

en: Rotate
sv: Rotera

en: Rotate X
sv: Rotera X

en: Rotate Y
sv: Rotera Y

en: Rotate Z
sv: Rotera Z

en: Round
sv: Rund

en: Row
sv: Rad

en: Row gap
sv: Radavstånd

en: Rows
sv: Rader

en: Run code
sv: Kör kod

en: Running the %s detects any outdated Bricks data and automatically updates it to the latest syntax.
sv: När du kör %s upptäcker du alla föråldrade Bricks-data och uppdaterar dem automatiskt till den senaste syntaxen.

en: SSL certificate
sv: SSL-certifikat

en: SVG files describe images in XML format and can therefore contain malicious code. With %s enabled Bricks will try to sanitize SVG files during upload.
sv: SVG-filer beskriver bilder i XML-format och kan därför innehålla skadlig kod. Om %s är aktiverat försöker Bricks att sanera SVG-filer vid uppladdning.

en: SVG files not imported for security reasons.
sv: SVG-filer importerades inte av säkerhetsskäl.

en: SVG uploads
sv: Uppladdning av SVG

en: Sale
sv: Rea

en: Sale price typography
sv: Typografi för rea-pris

en: Sale!
sv: Rea!

en: Satellite
sv: Satellit

en: Saturation
sv: Färgmättnad

en: Save
sv: Spara

en: Save Bricks data as Gutenberg data
sv: Spara Bricks-data som Gutenberg-data

en: Save Settings
sv: Spara inställningar

en: Save as global element
sv: Spara som ett globalt element

en: Save as template
sv: Spara som mall

en: Save color in palette
sv: Spara färg i palett

en: Save content type
sv: Spara innehållstyp

en: Save draft
sv: Spara utkast

en: Save new style
sv: Spara ny stil

en: Save new title/permalink
sv: Spara ny titel/permalink

en: Save style
sv: Spara stil

en: Saved
sv: Sparad

en: Scale
sv: Skala X

en: Scale X
sv: Skala X

en: Scale Y
sv: Skala Y

en: Scale color
sv: Skala färg

en: Scale down
sv: Förminskat

en: Scale length in px
sv: Skalans längd i px

en: Scroll
sv: Skrolla

en: Scrolling background
sv: Rullande bakgrund

en: Scrolling box shadow
sv: Rullande boxskugga

en: Scrolling text color
sv: Färg på rullande text

en: Search
sv: Sök

en: Search ...
sv: Sök ...

en: Search Custom Fonts
sv: Sök anpassade typsnitt

en: Search Overlay
sv: Sökskärm (overlay)

en: Search Template Bundles
sv: Sök bland mallpaket

en: Search Template Tags
sv: Sök malltaggar

en: Search Templates
sv: Sök mallar

en: Search background
sv: Sök bakgrund

en: Search background color
sv: Bakgrundsfärg för sök

en: Search border
sv: Ram runt sök

en: Search box shadow
sv: Skugga för sökrutan

en: Search by title
sv: Sök via titel

en: Search documentation
sv: Sök dokumentation

en: Search elements ..
sv: Sök element...

en: Search fonts
sv: Sök typsnitt

en: Search for ..
sv: Sök efter...

en: Search icon
sv: Sökikon

en: Search icons
sv: Sök ikoner

en: Search pages ..
sv: Sök sidor...

en: Search results
sv: Sökresultat

en: Search results for:
sv: Sökresultat för:

en: Search settings
sv: Sök inställningar

en: Search site
sv: Sök på webbplatsen

en: Search tag
sv: Sök tagg

en: Search templates ..
sv: Sök mallar ...

en: Search term
sv: Sökfras

en: Search type
sv: Typ av sökning

en: Secondary
sv: Sekundär

en: Secondary color
sv: Sekundär färg

en: Section
sv: Sektion

en: Select
sv: Välj

en: Select Dynamic Data
sv: Välj dynamisk data

en: Select a theme style or create a new one to style your website (%s).
sv: Välj en temastil eller skapa en ny stil för din webbplats (%s).

en: Select action(s) you want to perform after form has been successfully submitted.
sv: Välj den eller de åtgärder som du vill utföra efter att formuläret har skickats in.

en: Select and import your settings JSON file from your computer.
sv: Välj och importera din JSON-fil med inställningar från din dator.

en: Select and import your template JSON/ZIP file from your computer.
sv: Välj och importera din mall som JSON/ZIP-fil från din dator.

en: Select any revision to preview it. Click "Apply" to continue editing the selected revision. Click "Discard" to continue editing the current revision.
sv: Välj en version för att förhandsgranska den. Klicka på "Tillämpa" för att fortsätta redigera den valda versionen. Klicka på "Avvisa" för att fortsätta redigera den aktuella revideringen.

en: Select archive term
sv: Välj en arkivterm

en: Select archive type
sv: Välj arkivtyp

en: Select author
sv: Välj författare

en: Select color palette
sv: Välj färgpalett

en: Select content type
sv: Välj innehållstyp

en: Select dynamic data
sv: Välj dynamiska data

en: Select email field
sv: Välj e-postfält

en: Select file
sv: Välj fil

en: Select file(s) to import
sv: Välj fil(er) som ska importeras

en: Select first name field
sv: Välj fält för förnamn

en: Select group(s)
sv: Välj grupp(er)

en: Select icon
sv: Välj ikon

en: Select image
sv: Välj bild

en: Select individual
sv: Välj enskild

en: Select last name field
sv: Välj fält för efternamn

en: Select library
sv: Välj bibliotek

en: Select link type
sv: Välj länktyp

en: Select list
sv: Välj lista

en: Select login field
sv: Välj inloggningsfält

en: Select nav menu
sv: Välj navigeringsmeny

en: Select or create pseudo-class
sv: Välj eller skapa en pseudoklass

en: Select password field
sv: Välj fält lösenord

en: Select post type
sv: Välj inläggstyp

en: Select post types to %s.
sv: Välj inläggstyper till %s.

en: Select post/page
sv: Välj inlägg/sida

en: Select posts
sv: Välj inlägg

en: Select product type
sv: Välj produkttyp

en: Select products
sv: Välj produkter

en: Select shape
sv: Välj form

en: Select shortcode
sv: Välj kortkod

en: Select sidebar
sv: Välj sidofält

en: Select taxonomies
sv: Välj taxonomier

en: Select template
sv: Välj mall

en: Select template tags
sv: Välj malltaggar

en: Select template to update
sv: Välj den mall att uppdatera

en: Select template type
sv: Välj malltyp

en: Select template type:
sv: Välj malltyp:

en: Select term
sv: Välj term

en: Select terms
sv: Välj villkor

en: Select text on canvas to format it. To add headings, paragraphs, and images use the "Rich Text" element.
sv: Markera text på duken för att formatera den. Om du vill lägga till rubriker, stycken och bilder använder du elementet "Rich Text".

en: Select the type of template you want to create:
sv: Välj vilken typ av mall du vill skapa:

en: Select type of content to show on canvas, then click "APPLY PREVIEW" to show the selected content on the canvas.
sv: Välj vilken typ av innehåll som ska visas och klicka sedan på "VISA FÖRHANDSGRANSKNING" för att visa det valda innehållet.

en: Select user name field
sv: Välj fält för användarnamn

en: Select/enter unit
sv: Välj/ange enhet

en: Selected sidebar has no active widgets.
sv: Det valda sidofältet har inga aktiva widgets.

en: Semi Bold
sv: Halvfet

en: Send
sv: Skicka

en: Send email to %s
sv: Skicka epost till %s

en: Send to custom email address
sv: Skicka till anpassad e-postadress

en: Send to email address
sv: Skickat till e-postadress

en: Sendgrid API key
sv: Sendgrid API-nyckel

en: Sendgrid API key required! Add key in dashboard under: %s
sv: Sendgrid API-nyckel krävs! Lägg till nyckeln i inställningarna  under: %s

en: Separate keywords by comma. Helps search engine to determine topic of a page.
sv: Separera nyckelorden med ett kommatecken. Kan hjälpa sökmotorn att avgöra vad en sida handlar om.

en: Separated by space. No leading dot "."
sv: Separerade med mellanslag. Ingen inledande punkt "."

en: Separated by space. Without class dot.
sv: Separerade med mellanslag. Utan klassprick.

en: Separator
sv: Avdelare

en: Separator color
sv: Färg för avdelare

en: Server Environment
sv: Servermiljö

en: Server info
sv: Serverinfo

en: Service
sv: Tjänst

en: Set "Top" value make this element "sticky".
sv: Ställ in värde för "Top" för att göra aktuellt element fastklistrat.

en: Set %s per user role. To define access for a specific user edit the user profile directly.
sv: Ställ in %s per användarroll. Om du vill definiera åtkomst för en specifik användare redigerar du användarprofilen direkt.

en: Set Unsplash API Key
sv: Ange Unsplash API-nyckel

en: Set condition(s) to apply selected theme style to your entire website or certain areas.
sv: Ange villkor för att tillämpa den valda temastilen på hela webbplatsen eller vissa områden.

en: Set condition(s) to apply your theme style to your entire site or only certain areas.
sv: Ställ in villkor för att tillämpa din temastil på hela webbplatsen eller bara på vissa områden.

en: Set condition(s) to show template on specific areas of your site.
sv: Ställ in villkor för att visa mallen på specifika områden på webbplatsen.

en: Set conditions
sv: Välj villkor

en: Set custom link destination for builder toolbar logo.
sv: Ställ in en anpassad länk för logotypen i verktygsfältet för byggaren.

en: Set for better performance if you don't run any jQuery code older than version 1.9.
sv: Ställ in för bättre prestanda om du inte kör någon jQuery-kod som är äldre än version 1.9.

en: Set for better performance if you don't use embeds, such as YouTube videos, on your site.
sv: Ställ in för bättre prestanda om du inte använder inbäddningar, som YouTube-videor, på din webbplats.

en: Set for better performance if you don't use emojis on your site.
sv: Ställ in för bättre prestanda om du inte använder emojis på din webbplats.

en: Set if you have problems with Bricks built-in lazy loading.
sv: Ställ in om du har problem med Bricks inbyggda "lazy load".

en: Set individual video player controls under: Settings > Theme Styles > Element - Video
sv: Ställ in individuella kontroller för videospelare under: Inställningar > Temastil > Element - Video

en: Set language if auto detect fails (e.g. "css").
sv: Ange språk om automatisk identifiering misslyckas (t.ex. "css").

en: Set template style
sv: Ange stil för mallen

en: Set the builder language.
sv: Ställ in språk för byggaren.

en: Set to "100vh" for full height.
sv: Ställ in "100vh" för full höjd.

en: Set to "Fixed" for parallax effect.
sv: Välj "Fixerad" för parallaxeffekt.

en: Settings
sv: Inställningar

en: Settings imported
sv: Inställningar importerade

en: Settings resetted
sv: Inställningar återställdes

en: Shape
sv: Form

en: Shape Dividers
sv: Form på avdelare

en: Share on %s
sv: Dela på %s

en: Share via
sv: Dela via

en: Share via email
sv: Dela via e-post

en: Shortcode
sv: Kortkod

en: Show
sv: Visa

en: Show After Grid
sv: Visa efter rutnätet

en: Show Before Grid
sv: Visa ovan rutnätet

en: Show arrows
sv: Visa pilar

en: Show artist
sv: Visa rättifhetsinnehavare

en: Show author
sv: Visa författare

en: Show avatar
sv: Visa profilbild

en: Show badge if product is less than .. days old.
sv: Visa märke om produkten är nyare än ... dagar gammal.

en: Show bio
sv: Visa "om"

en: Show comments
sv: Visa kommentarer

en: Show count
sv: Visa antal

en: Show date
sv: Visa datum

en: Show dots
sv: Visa punkter

en: Show empty
sv: Visa tomt

en: Show empty terms
sv: Visa tomma termer

en: Show excerpt
sv: Visa utdrag

en: Show featured image
sv: Visa utvald bild

en: Show form title
sv: Visa formulärtitel

en: Show friends' photos
sv: Visa foton från vänner

en: Show fullscreen
sv: Visa helskärm

en: Show image
sv: Visa bilden

en: Show info
sv: Visa information

en: Show label
sv: Visa etiketten

en: Show labels
sv: Visa etiketter

en: Show latest .. posts
sv: Visa de senaste .. inläggen

en: Show likes
sv: Visa antal gilla

en: Show link to author posts
sv: Visa länken till fler inlägg av skribenten

en: Show location
sv: Visa plats

en: Show mobile menu toggle
sv: Visa ikon för att visa / dölja i mobilmenyn

en: Show name
sv: Visa namn

en: Show navigation
sv: Visa navigering

en: Show on hover
sv: Visa vid hover

en: Show percentage
sv: Visa procentsats

en: Show posts navigation
sv: Visa inläggens navigering

en: Show profile header
sv: Visa profilsidhuvud

en: Show related videos
sv: Visa relaterade videor

en: Show required asterisk
sv: Visa asterisk vid obligatoriska fält

en: Show tabs
sv: Visa flikar

en: Show tags
sv: Visa taggar

en: Show title
sv: Visa rubrik

en: Show under
sv: Visa under

en: Show website
sv: Visa webbplats

en: Shows if item has a sub menu.
sv: Visar om objektet har en undermeny.

en: Shuffle
sv: Blanda

en: Side By Side (Row)
sv: Sida vid sida (rad)

en: Sidebar
sv: Sidofält

en: Sidebar deleted.
sv: Sidofältet borttaget.

en: Sidebar name *
sv: Namn på sidofältet *

en: Sidebars
sv: Sidopaneler

en: Single
sv: Enskild

en: Single post/page
sv: Ett inlägg/sida

en: Single product
sv: Enskild produkt

en: Site
sv: Webbplats

en: Site Address
sv: Webbplatsadress (URL)

en: Site URL
sv: Webbplatsens URL

en: Site background
sv: Bakgrund till webbplatsen

en: Site border
sv: Ram för webbplatsen

en: Site layout
sv: Utformning av webbplatsen

en: Site tagline
sv: Webbplatsens slogan

en: Site title
sv: Webbplatstitel

en: Size
sv: Storlek

en: Size - Extra Large
sv: Storlek - Extra Stor

en: Size - Large
sv: Storlek - Stor

en: Size - Medium
sv: Storlek - Mellan

en: Size - Small
sv: Storlek - Liten

en: Sizing
sv: Storlek

en: Skew X
sv: Skeva X

en: Skew Y
sv: Skeva Y

en: Skillful
sv: Skicklig

en: Skip
sv: Hoppa över

en: Skip & Deactivate
sv: Hoppa över och inaktivera

en: Skip to footer
sv: Hoppa till sidfot

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Slide
sv: Bild (slide)

en: Slide content goes here ..
sv: Innehållet placeras här ..

en: Slide up after
sv: Glid upp efter

en: Small
sv: Liten

en: Small header
sv: Liten rubrik

en: Social
sv: Socialt

en: Social icons
sv: Sociala ikoner

en: Social media
sv: Sociala medier

en: Social sharing
sv: Sociala delningar

en: Sorry, but no site URL has been provided.
sv: Tyvärr, ingen URL har angivits.

en: Sorry, but we could not subscribe you.
sv: Tyvärr lyckades inte prenumerationen.

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Sort by average rating
sv: Sortera efter betyg

en: Sort by latest
sv: Sortera efter nyast

en: Sort by options
sv: Sortera efter alternativ

en: Sort by popularity
sv: Sortera efter popularitet

en: Sort by price: high to low
sv: Sortera efter pris: högt till lågt

en: Sort by price: low to high
sv: Sortera efter pris: lågt till högt

en: Source
sv: Källa

en: Space around
sv: Utrymme runt omkring

en: Space between
sv: Utrymme mellan

en: Space between header and footer.
sv: Utrymme mellan sidhuvud och sidfot.

en: Space evenly
sv: Utrymme jämnt

en: Spacing
sv: Avstånd

en: Spam protection
sv: Skydd mot skräp (spam)

en: Speed
sv: Hastighet

en: Spread
sv: Utbredd

en: Square
sv: Fyrkant

en: Stacked (Column)
sv: Staplade (kolumn)

en: Standard fonts
sv: Standardtypsnitt

en: Star color
sv: Stjärnfärg

en: Stars
sv: Stjärnor

en: Start delay in ms
sv: Startfördröjning i ms

en: States (pseudo-classes)
sv: Tillstånd (pseudoklasser)

en: Static
sv: Statisk

en: Statuses
sv: Statusar

en: Sticky
sv: Fastklistrat sidhuvud

en: Sticky header
sv: Fastklistrat sidhuvud

en: Sticky on scroll
sv: Fastklistrat vid scroll

en: Stock
sv: Lager

en: Stock management not enabled for this product.
sv: Lagerhantering är inte aktiverad för den här produkten.

en: Street View Control
sv: Kontroll för gatuvy

en: Stretch
sv: Sträck ut

en: Strike
sv: Överstruken

en: Strings
sv: Strängar

en: Stroke
sv: Linje

en: Stroke #2
sv: Linje #2

en: Stroke color
sv: Färg för streck

en: Stroke width
sv: Streckbredd

en: Structure
sv: Struktur

en: Structure panel auto-sync
sv: Automatisk synkronisering av strukturpanelen

en: Stunning
sv: Fantastisk

en: Style
sv: Tema

en: Style - Dark
sv: Stil - Mörk

en: Style - Default
sv: Stil - Standard

en: Style - Light
sv: Stil - Ljus

en: Style - Primary
sv: Stil - primär

en: Style - Secondary
sv: Stil - sekundär

en: Style saved
sv: Stil sparad

en: Styles
sv: Teman

en: Stylesheets (default)
sv: Formatmallar (standard)

en: Sub Menu
sv: Undermeny

en: Sub menu
sv: Undermeny

en: Subject
sv: Ämne

en: Submission failed. Please reload the page and try to submit the form again.
sv: Det gick inte att skicka in. Ladda om sidan och försök posta formuläret igen.

en: Submit & Deactivate
sv: Skicka och inaktivera

en: Submit Comment
sv: Skicka kommentar

en: Submit button
sv: Skicka-knappen

en: Subtitle
sv: Underrubrik

en: Subtitle goes here
sv: Undertexten ska placeras här

en: Subtitle typography
sv: Typografi för underrubriker

en: Subtitles typography
sv: Typografi för undertexter

en: Subtotal
sv: Delsumma

en: Success
sv: Lyckades

en: Success color
sv: Positiv / Lyckades-färg

en: Success message
sv: Meddelande lyckades

en: Suffix block
sv: Suffixblock

en: Suffix typography
sv: Suffix typografi

en: Superb
sv: Storartat

en: Sure thing
sv: Självklart

en: Sure?
sv: Är du säker?

en: Sweet
sv: Söt

en: Switch to
sv: Växla till

en: System Information
sv: Systeminformation

en: Tab
sv: Flik

en: Tab 1
sv: Flik 1

en: Tab 1 label
sv: Flik 1 etikett

en: Tab 2
sv: Flik 2

en: Tab 2 label
sv: Flik 2 etikett

en: Tab content
sv: Flikens innehåll

en: Tab content 1 goes here ..
sv: Innehåll på första fliken här...

en: Tab content 2 goes here ..
sv: Fliken innehåll 2 placeras här ..

en: Tab title
sv: Flik titel

en: Tab title 1
sv: Fliktitel 1

en: Tab title 2
sv: Fliktitel 2

en: Table
sv: Tabell

en: Table background
sv: Tabellens bakgrund

en: Table border
sv: Tabellram

en: Table box shadow
sv: Skugga i bordslåda

en: Tablet
sv: Surfplatta

en: Tablet portrait
sv: Surfplatta stående

en: Tabs
sv: Flikar

en: Tag
sv: Tagg

en: Tag cloud
sv: Taggmoln

en: Tag: %s
sv: Tagg: %s

en: Tags
sv: Taggar

en: Take over
sv: Ta över

en: Taxonomies
sv: Taxonomier

en: Taxonomies related posts must have in common.
sv: Taxonomier som relaterade inlägg måste ha gemensamt.

en: Taxonomy
sv: Taxonomi

en: Taxonomy query
sv: Taxonomisk förfrågan

en: Team member
sv: Gruppmedlem

en: Team members
sv: Gruppmedlemmar

en: Template
sv: Mall

en: Template Bundle
sv: Mallpaket

en: Template Bundles
sv: Mallpaket

en: Template Tag
sv: Malltagg

en: Template Tags
sv: Malltaggar

en: Template Type
sv: Malltyp

en: Template bundle
sv: Paket med mallar

en: Template created
sv: Mallen skapades

en: Template deleted
sv: Mall raderad

en: Template imported
sv: Mall importerad

en: Template insert failed: This template has no data
sv: Applicering av mall misslyckades: Den här mallen har ingen data

en: Template inserted
sv: Mall applicerad

en: Template overridden
sv: Mall som åsidosatt

en: Template saved
sv: Mall sparad

en: Template settings
sv: Mallinställningar

en: Template source
sv: Mallkälla

en: Template tag
sv: Malltagg

en: Template tags
sv: Malltaggar

en: Template title
sv: Mallens titel

en: Template type
sv: Typ av mall

en: Templates
sv: Mallar

en: Term archive URL
sv: URL för termarkiv

en: Term description
sv: Termbeskrivning

en: Term meta - add key after :
sv: Term meta - lägg till nyckel efter :

en: Term name
sv: Termens namn

en: Terms
sv: Villkor

en: Terrain
sv: Terräng

en: Testimonial
sv: Omdöme

en: Testimonials
sv: Omdömen

en: Text align
sv: Textjustering

en: Text block
sv: Textblock

en: Text color
sv: Textfärg

en: Text decoration
sv: Textdekoration

en: Text list
sv: Textlista

en: Text shadow
sv: Textskugga

en: Text transform
sv: Textomvandling

en: Textarea
sv: Textområde

en: Thank you
sv: Tack

en: The "Features" articles covers topics such as the Unsplash integration, custom code (CSS & JS), gradients, sidebars, shape dividers, global elements, etc.
sv: Artiklarna "Funktioner" omfattar ämnen som Unsplash-integration, anpassad kod (CSS och JS), färgtoner, sidofält, avdelare, globala element osv.

en: The active theme has no sidebars defined.
sv: Det aktiva temat har inga sidofält definierade.

en: The code above will be executed on your site! Proceed with care and use only trusted code that you deem safe.
sv: Koden ovan kommer att köras på din webbplats! Var försiktig och använd endast kod du litar på och som du anser vara säker.

en: The dynamic data is empty.
sv: Dynamiska datan är tom.

en: The query element doesn't exist.
sv: Frågeelementet finns inte.

en: The site you are requesting templates from has access to their templates disabled.
sv: Webbplatsen som du begär mallar från har inaktiverat åtkomsten till sina mallar.

en: The site you are requesting templates from requires a remote templates password.
sv: Webbplatsen du begär mallar från kräver ett lösenord.

en: The style name entered already exists. Please choose a different name.
sv: Det stilnamn som angetts finns redan. Välj ett annat namn.

en: Theme
sv: Tema

en: Theme Information
sv: Temainformation

en: Theme Styles
sv: Temastilar

en: Theme author
sv: Författare av temat

en: Theme author URI
sv: URI till skaparen av temat

en: Theme is child theme
sv: Temat är ett barntema

en: Theme name
sv: Temanamn

en: Theme style created
sv: Temastil skapad

en: Theme style deleted
sv: Tema stil borttagen

en: Theme version
sv: Temaversion

en: There is an autosave more recent than the version you are currently viewing.
sv: Det finns en automatiskt sparad version som är nyare än den version som du för närvarande tittar på.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
sv: Det finns inget utdrag eftersom detta är ett skyddat inlägg.

en: Thin
sv: Tunn

en: This post has no %s terms.
sv: Det här inlägget har inga %s ämnen.

en: This post has no related posts.
sv: Det här inlägget har inga relaterade inlägg.

en: This post is already being edited.
sv: Det här inlägget redigeras redan.

en: This query type doesn't support pagination.
sv: Den här frågetypen har inte stöd för sidindelning.

en: This template contains a color palette. Would you like to import it?
sv: Den här mallen innehåller en färgpalett. Vill du importera den?

en: This template contains a theme style. Would you like to import it?
sv: Den här mallen innehåller en temastil. Vill du importera den?

en: Thousand separator
sv: Tusentalsavgränsare

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Tilt
sv: Luta

en: Timeline
sv: Tidslinje

en: Title
sv: Titel

en: Title Tag
sv: Titeltagg

en: Title border
sv: Titelram

en: Title margin
sv: Titelmarginal

en: Title tag
sv: Titel taggen

en: Title typography
sv: Typografi för titlar

en: Toggle width
sv: Växla bredd

en: Toolbar logo link
sv: Länk förl logotyp i verktygsraden

en: Top
sv: Topp

en: Top / Start
sv: Topp / Start

en: Top center
sv: Överst centrerat

en: Top left
sv: Överst vänster

en: Top level menu
sv: Översta nivån i meny

en: Top right
sv: Överst höger

en: Total
sv: Totalt

en: Track color
sv: Spårfärg

en: Transform
sv: Omvandla

en: Transform origin
sv: Transformera start

en: Transition
sv: Övergång

[ctx: Translators: %s = the number of comments]
en: %s comment | %s comments
sv[0]: %s kommentar
sv[1]: %s kommentarer

en: Transparency
sv: Genomskinlighet

en: Triangle
sv: Triangel

en: Triangle concave
sv: Triangel konkav

en: Triangle convex
sv: Triangel konvex

en: Triangle double
sv: Triangel dubbel

en: True
sv: Sant

en: TrueType Font: Uncompressed font data, but partial IE9+ support.
sv: TrueType-teckensnitt: Okomprimerade teckensnittsdata, men delvis stöd för IE9+.

en: Type
sv: Typ

en: Type keyword, hit enter.
sv: Skriv nyckelord och tryck på enter.

en: Type name, hit enter
sv: Skriv namn, tryck på enter

en: Type speed in ms
sv: Skrivhastighet i ms

en: Type title and hit enter
sv: Skriv rubrik och tryck på enter

en: Typography
sv: Typografi

en: Typography active
sv: Typografi aktiv

en: URL parameter - add key after :
sv: URL-parameter - lägg till nyckeln efter :

en: Ultra light with labels
sv: Ultratunn med etiketter

en: Uncategorized
sv: Okategoriserad

en: Underline
sv: Understruken

en: Understanding the layout
sv: Att förstå layouten

en: Undo
sv: Ångra

en: Unlimited websites
sv: Obegränsat antal webbplatser

en: Unlink
sv: Ta bort länk

en: Unlinked
sv: Avlänkade

en: Unlocked
sv: Ej låst

en: Unpin
sv: Lossa

en: Unsplash API key
sv: Unsplash API-nyckel

en: Unsplash API key required! Add key in dashboard under: %s
sv: Unsplash API-nyckel krävs! Lägg till nyckeln i instrumentpanelen under: %s

en: Update
sv: Uppdatera

en: Update Template Bundle
sv: Uppdatera mallpaket

en: Update Template Tag
sv: Uppdatera malltagg

en: Update color in palette
sv: Uppdatera färgen i paletten

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Upload .%s file
sv: Ladda upp .%s-fil

en: Upload SVG
sv: Ladda upp SVG

en: Uppercase
sv: Versaler

en: Use "root" to target the element wrapper: root { background: blue }
sv: Använd "root" som mål för det omslutande elementet: root { background: blue }

en: Use any form field value via it's ID like this: {{form_field}}. Replace "form_field" with the actual field ID.
sv: Värdet för valfritt formulärfält kan användas via fältets ID på följande sätt: {{form_field}}. Ersätt "form_field" med fältets ID.

en: Use brand colors
sv: Använd varumärkets färger

en: Use field IDs to personalize your message.
sv: Använd fält-ID för att anpassa ditt meddelande.

en: Use for sticky scrolling header etc.
sv: För fastklistrat sidhuvud vid scroll mm.

en: Use query loop
sv: Använd sökningsslinga

en: Use the builder to add custom code to a specific page.
sv: Använd byggaren för att lägga till anpassad kod på en specifik sida.

en: Used if logo image isn't set or available.
sv: Används om logotypbilden inte är inställd eller tillgänglig.

en: User ID
sv: Användar-ID

en: User Login
sv: Logga in

en: User Registration
sv: Användarregistrering

en: User meta - add key after :
sv: Användarmeta - lägg till nyckeln efter :

en: User name field
sv: Fält för användarnamn

en: User portrait
sv: Användarporträtt

en: User profile
sv: Användarprofil

en: Username
sv: Användarnamn

en: Username already exists.
sv: Användarnamnet existerar redan.

en: Username is not valid.
sv: Användarnamnet är inte giltigt.

en: Username required.
sv: Användarnamn krävs.

en: Users
sv: Användare

en: Valid JSON data required to run the importer
sv: Giltig JSON-data krävs för att köra importen

en: Value
sv: Värde

en: Variations
sv: Variationer

en: Vertical
sv: Vertikal

en: Vertical - Cloud
sv: Vertikal - moln

en: Vertical - Drops
sv: Vertikal - droppar

en: Vertical - Pixels
sv: Vertikal - pixlar

en: Vertical - Stroke
sv: Vertikal - linje

en: Vertical - Stroke #2
sv: Vertikalt - linje #2

en: Vertical - Tilt
sv: Vertikal - lutning

en: Vertical - Triangle
sv: Vertikal - triangel

en: Vertical - Triangle double
sv: Vertikal - dubbel triangel

en: Vertical - Wave
sv: Vertikal - våg

en: Vertical - Wave brush
sv: Vertikal - Borstad

en: Vertical - Waves
sv: Vertikal - vågor

en: Vertical - Zigzag
sv: Vertikal - Sicksack

en: Vertical align
sv: Vertikal justering

en: Vertical alignment
sv: Vertikal anpassning

en: Very well
sv: Mycket bra

en: Video file URL
sv: URL för videofil

en: Videos
sv: Videor

en: View Custom Font
sv: Visa anpassat typsnitt

en: View Custom Fonts
sv: Visa anpassade typsnitt

en: View Template
sv: Visa mall

en: View Template Bundle
sv: Visa mallpaket

en: View Template Tag
sv: Visa malltagg

en: View Templates
sv: Visa mallar

en: View on frontend
sv: Visa på frontend

en: Vimeo video ID
sv: ID för Vimeo-video

en: Visibility
sv: Synlighet

en: Visit Bricks Academy
sv: Besök Bricks Academy

en: Visit docs
sv: Läs dokumentation

en: Visit the website %s
sv: Besök webbplatsen %s

en: Visual
sv: Visuell

en: WP debug
sv: WP felsökning

en: WP language
sv: WP språk

en: WP memory limit
sv: WP minnesgräns

en: WP multisite
sv: WP multisajt

en: Warning
sv: Varning

en: Warning color
sv: Varningsfärg

en: Wave
sv: Våg

en: Wave brush
sv: Borstad

en: Waves
sv: Vågor

en: Web Open Font Format 2.0: TrueType/OpenType font with even better compression than WOFF 1.0, but no IE browser support.
sv: Web Open Font Format 2.0: TrueType/OpenType-teckensnitt med ännu bättre komprimering än WOFF 1.0, men inget stöd för IE-browser.

en: Web Open Font Format: Compressed TrueType/OpenType font with information about font source and full IE9+ support (recommended).
sv: Web Open Font Format: Komprimerad TrueType/OpenType-teckensnitt med information om teckensnittskällan och fullt stöd för IE9+ (rekommenderas).

en: Web design
sv: Webbdesign

en: Webfont loading method
sv: Metod för laddning av webbtypsnitt

en: Webfonts (such as Google Fonts) are loaded via stylesheets by default. Select "Webfont Loader" to avoid FOUT (Flash of unstyled text) by hiding your website content until all webfonts are loaded.
sv: Webfonts (t.ex. Google Fonts) laddas som standard via formatmallar. Välj "Webfont Loader" för att undvika FOUT (Flash of unstyled text) genom att dölja webbplatsens innehåll tills alla webfonts har laddats.

en: Website
sv: Webbplats

en: Welcome to Bricks
sv: Välkommen till Bricks

en: What is the name of this site builder? And why did you choose it?
sv: Vad heter denna webbplatsbyggare? Och varför valde du den?

en: Whitelist URLs
sv: Tillåtna URLer

en: Whoops, that page is gone
sv: Oj, sidan hittades inte

en: Wide
sv: Bred

en: Widget margin
sv: Marginal för widget

en: Widget title
sv: Widget-rubrik

en: Widget title border
sv: Ram för widget-titeln

en: Widget title typography
sv: Typografi för widget-titel

en: Width
sv: Bredd

en: Width in %
sv: Bredd i %

en: Wonderful
sv: Underbar

en: WordPress Environment
sv: Wordpressmiljö

en: Wrap
sv: Inneslut

en: Wrap reverse
sv: Omvänd inneslutning

en: X axis
sv: X-axel

en: Y axis
sv: Y-axel

en: Yeah
sv: JA

en: Year: %s
sv: År: %s

en: Yearly
sv: Årlig

en: Yep
sv: Japp

en: Yes
sv: Ja

en: You are about to reset all Bricks global settings. Do you wish to proceed?
sv: Du är på väg att återställa alla globala inställningar för Bricks. Vill du fortsätta?

en: You are missing out!
sv: Du missar något!

en: You are not allowed to uploads SVG files.
sv: Du får inte ladda upp SVG-filer.

en: You are now running the latest version of Bricks. Please regenerate your external CSS files too!
sv: Du kör nu den senaste versionen av Bricks. Vänligen återskapa även dina externa CSS-filer!

en: You can manage code execution permissions under "Bricks > Settings > Builder Access > Code Execution".
sv: Du kan hantera behörigheter för exekvering av kod via "Bricks > Inställningar > Access > Kodexekvering".

en: You can manage code execution permissions under: Bricks > Settings > Builder Access > Code Execution
sv: Du kan hantera behörigheter för kodutförande under: Bricks > Inställningar > Builder Access > Code Execution (kodutförande)

en: You can manage your license, update payment method and view your invoices right from %s.
sv: Du kan hantera din licens, uppdatera betalningsmetod och visa dina fakturor direkt från %s.

en: You did not select any action(s). So when this form it submitted nothing happens.
sv: Du har inte valt någon eller några åtgärder. När formuläret skickas in händer ingenting.

en: You don't have sufficient permission (full access) to customize these settings. Please get in touch with the site admin.
sv: Du har inte tillräcklig behörighet (full åtkomst) för att anpassa dessa inställningar. Vänligen kontakta administratören av webbplatsen.

en: You don't have sufficient permission to reset settings.
sv: Du har inte tillräcklig behörighet för att återställa inställningar.

en: You don't have sufficient permission to save settings.
sv: Du har inte tillräcklig behörighet för att spara inställningar.

en: You haven't registered any custom sidebars, yet.
sv: Du har inte registrerat några anpassade sidofält ännu.

en: YouTube video ID
sv: Youtube video ID

en: YouTube, Vimeo or file URL.
sv: YouTube, Vimeo eller fil-URL.

en: Your Email
sv: Din e-postadress

en: Your Message
sv: Ditt meddelande

en: Your Name
sv: Ditt namn

en: Your Unsplash API key is not valid.
sv: Din Unsplash API-nyckel är inte giltig.

en: Your attached files exceed the max. upload limit of 25 MB.
sv: Dina bifogade filer överskrider den maximala gränsen på 25 MB.

en: Your attached files exceed your server max. upload size of %s.
sv: Dina bifogade filer överskrider serverns maximala uppladdningsstorlek på %s.

en: Your browser does not support the audio tag.
sv: Din webbläsare stöder inte ljudtaggen.

en: Your browser does not support the video tag.
sv: Din webbläsare stöder inte video-taggen.

en: Your comment is awaiting moderation.
sv: Din kommentar inväntar godkännande.

en: Your message goes here. The more details, the better ;)
sv: Plats för ditt meddelande. Ju mer detaljerat, desto bättre ;)

en: Your name (optional)
sv: Ditt namn (valfritt)

en: Your provided license key is invalid. Please deactive and then reactivate your license.
sv: Din licensnyckel är ogiltig. Vänligen inaktivera och återaktivera din licens.

en: Your remote templates password is incorrect.
sv: Lösenordet för anslutningen är felaktigt.

en: Your selected template is empty.
sv: Den valda mallen är tom.

en: Your uploads directory writing permissions are insufficient.
sv: Dina skrivbehörigheter i katalogen för uppladdningar är otillräckliga.

en: Your user role "%s" is not allowed to edit with Bricks. Please get in touch with the site admin to change it.
sv: Din användarroll "%s" får inte redigera med Bricks. Be administratören för att ändra.

en: Your website (%1$s) has no permission to access templates from %2$s
sv: Din webbplats (%1$s) har ingen behörighet att komma åt mallar från %2$s

en: Your website does not match your license key. Please deactive and then reactivate your license.
sv: Din webbplats matchar inte din licensnyckel. Vänligen inaktivera och återaktivera din licens.

en: Zigzag
sv: Sicksack

en: Zoom Control
sv: Zoom-kontroll

en: Zoom in
sv: Zooma

en: Zoom level
sv: Zoom-nivå

en: Zoom out
sv: Zooma ut

en: added
sv: tillagd

en: ago
sv: sedan

[ctx: bricks]
en: %1$s on %2$s
sv: %1$s, %2$s

en: builder access
sv: åtkomst till sidbyggare

en: by
sv: av

en: cloned
sv: klonad

en: dashed
sv: streckad

en: directives
sv: direktiv

en: double
sv: dubbel

en: edit with Bricks
sv: redigera med Bricks

en: email
sv: e-post

en: experimental
sv: experimentell

en: learn more
sv: läs mer

en: link
sv: länk

en: max. files
sv: max. filer

en: modified
sv: ändrad

en: new templates have been released since you cancelled Bricks.
sv: nya mallar har släppts sedan du avbokade Bricks.

en: official roadmap
sv: officiell planering

en: per month
sv: per månad

en: posts
sv: inlägg

en: results for:
sv: resultat för:

[ctx: revision date format]
en: M j @ H:i
sv: j M @ H:i

en: separator
sv: avdelare

en: your account
sv: ditt konto
