Bricks Internationalisation - en to da translation catalogue (2141 entries)

en: "%s" imported.
da: "%s" importeret.

en: "Fade", "Cube", and "Flip" require "Items To Show" set to 1.
da: "Fade", "TErning" og "Flip" kræver, at "Elementer der skal vises" er indstillet til 1.

en: $10.00
da: 10.00 kr"."

en: $25.00
da: 25.00 kr"."

en: %s ago
da: %s siden

en: %s file
da: %s fil

en: %s into Bricks data and vice versa.
da: %s til Bricks-data og omvendt.

en: %s is currently working on this post, which means you cannot make changes, unless you take over.
da: %s arbejder i øjeblikket på dette indlæg, hvilket betyder, at du ikke kan foretage ændringer, medmindre du overtager det.

en: %s typography
da: %s typografi

en: %s will be added to the most relevant HTML node.
da: %s vil blive tilføjet til den mest relevante HTML-node.

en: %s. Set template conditions or enable default templates.
da: %s. Indstil skabelonbetingelser eller aktiver standardskabeloner.

en: %s. Template conditions precede default templates.
da: %s. Skabelonbetingelser går forud for standardskabeloner.

en: %s: New contact form message
da: %s: Ny besked fra kontaktformular

en: (Cancel Reply)
da: (Annuller svar)

en: (no title)
da: (ingen titel)

en: 20GB web space
da: 20 GB webplads

en: 404 Error Page
da: 404-fejl side

en: 50% or 200px
da: 50% eller 200px

en: API keys
da: API nøgler

en: Absolute
da: Absolut

en: Absolute header
da: Sidehoved absolut-positionering

en: Accepts multiple addresses separated by comma
da: Accepterer flere adresser adskilt med kommaer

en: Accordion
da: Harmonika

en: Accordion content goes here ..
da: Harmonikaindholdet skal placeres her ..

en: Accordion title
da: Harmonika-titel

en: Accordion title 2
da: Harmonika titel 2

en: Accordions
da: Harmonikaer

en: Actions
da: Handlinger

en: Actions after successful form submit
da: Handlinger efter vellykket indsendelse af formular

en: Activate License
da: Aktiver licens

en: Activate license
da: Aktivere licens

en: Activate your license to edit with Bricks, receive one-click updates, and access to all community templates.
da: Aktiver din licens for at redigere med Bricks, få opdateringer med et enkelt klik og adgang til alle fællesskabsskabeloner.

en: Active
da: Aktiv

en: Active Plugins
da: Aktive plugins

en: Active Tab
da: Aktiv

en: Active background
da: Aktiv baggrund

en: Active background color
da: Aktiv baggrundsfarve

en: Active border
da: Aktiv grænse

en: Active box shadow
da: Aktiv boks skygge

en: Active classes
da: Aktive klasser

en: Active color
da: Aktiv farve

en: Active marker
da: Aktiv markør

en: Active marker height in px
da: Aktiv markør højde i px

en: Active marker width in px
da: Aktiv markørbredde i px

en: Active pseudo-class
da: Aktiv pseudo-klasse

en: Active rating icon
da: Aktiver bedømmelsesikon

en: Active rating typography
da: Aktiv bedømmelses skrifttype

en: Active style
da: Aktiv stilart

en: Active typography
da: Aktiv skrifttype

en: Adaptive height
da: Adaptiv højde

en: Add
da: Tilføj

en: Add Item
da: Tilføj vare

en: Add New
da: Tilføj ny

en: Add New Custom Font
da: Tilføj ny brugerdefineret skrifttype

en: Add New Template
da: Tilføj ny skabelon

en: Add New Template Bundle
da: Tilføj ny skabelonpakke

en: Add New Template Tag
da: Tilføj nyt skabelontag

en: Add a font variant
da: Tilføj en skrifttypevariant

en: Add at least two colors to create a gradient.
da: Tilføj mindst to farver for at skabe en gradient.

en: Add class
da: TIlføj klasse

en: Add context
da: Tilføj kontekst

en: Add context to title on archive/search templates.
da: Tilføj kontekst til titlen på skabeloner til arkiv/søgning.

en: Add images
da: Tilføj billeder

en: Add rel attribute "noopener" or "noreferrer" to any external link.
da: Tilføj rel-attributten "noopener" eller "noreferrer" til alle eksterne links.

en: Add to cart
da: Læg i kurv

en: Add your first color to this palette by selecting a color value above and then click "Save".
da: Tilføj din første farve til denne palet ved at vælge en farveværdi ovenfor, og klik derefter på "Gem".

en: Additional info
da: Yderligere oplysninger

en: Additional information
da: Yderligere information

en: Address
da: Adresse

en: Addresses
da: Adresser

en: Adds inline CSS to %s tag.
da: Tilføjer inline CSS til %s-tag.

en: Adds scripts right after opening %s tag.
da: Tilføjer scripts lige efter åbning af %s-tag.

en: Adds scripts right before closing %s tag.
da: Tilføjer scripts lige før det afsluttende %s-tag.

en: Admin email
da: Admin e-mail

en: Advanced
da: Avanceret

en: Alert
da: Meddelelse

en: Align
da: Justering

en: Align container
da: Justering centrer

en: Align cross axis
da: Justering langs tværaksen

en: Align items
da: Juster genstande

en: Align main axis
da: Justering langs hovedaksen

en: Align tables
da: Justere tabeller

en: Alignment
da: Justering

en: Alignment along cross axis
da: Justering langs tværaksen

en: Alignment along main axis
da: Justering langs hovedaksen

en: All
da: Alle

en: All Custom Fonts
da: Alle brugerdefinerede skrifttyper

en: All Template Bundles
da: Alle skabelonpakker

en: All Template Tags
da: Alle skabelonmærker

en: All Templates
da: Alle skabeloner

en: All archives
da: Alle arkiver

en: All author posts
da: Alle forfatterindlæg

en: All headings
da: Alle overskrifter

en: All revisions deleted
da: Alle revisioner slettet

en: All right
da: Okay

en: All sides linked
da: Alle sider forbundet

en: All terms
da: Alle  vilkår

en: Allow code execution for a specific user or role via the "Code" element. Only add code that you consider safe and grant permission to users you fully trust.
da: Tillad udførelse af kode for en bestemt bruger eller rolle via "Code"-elementet. Tilføj kun kode, som du anser for sikker, og giv tilladelse til brugere, som du har fuld tillid til.

en: Allow other sites to browse and insert your templates from their template library. Restrict template access via "Whitelist URLs" and "Password Protection" settings below.
da: Tillad andre websteder at gennemse og indsætte dine skabeloner fra deres skabelonbibliotek. Begræns adgangen til skabeloner via indstillingerne "Whitelist URL'er" og "Password Protection" nedenfor.

en: Allow user to change and execute code through the Code element
da: Tillad brugeren at ændre og udføre kode via elementet Code

en: Allow user to upload SVG files
da: Det er ikke tilladt at uploade SVG-filer

en: Allowed file types
da: Tilladte filtyper

en: Alternate images
da: Alternative billeder

en: Alternative to Latitude/Longitude fields
da: Alternativ til felter for længde- og breddegrader

en: Although it's super tempting to start editing with Bricks right away, you'll have a much better experience quickly going over the "Getting Started" section of the Bricks Academy on how to use Bricks most productively.
da: Selv om det er fristende at begynde at redigere med Bricks med det samme, vil du få en meget bedre oplevelse, hvis du hurtigt gennemgår afsnittet "Kom godt i gang" i Bricks Academy om, hvordan du bruger Bricks mest produktivt.

en: Always
da: Altid

en: Always shows in builder for editing.
da: Vises altid i builder til redigering.

en: Always shows in builder for you to style.
da: Den vises altid i builder, så du kan style den.

en: Amazing
da: Utroligt

en: Angle in °
da: Vinkel i °

en: Anim. typing
da: Anim. skrift

en: Animation delay
da: Forsinkelse af animation

en: Animation duration
da: Animationens varighed

en: Animation in ms
da: Animation i ms

en: Animation speed in ms
da: Animationshastighed i ms

en: Any
da: Enhver

en: Any custom code below will load globally on all pages of your website. Wrap your scripts below in &lt;script&gt; tags.
da: Enhver tilpasset kode nedenfor indlæses globalt på alle sider på dit websted. Indpak dine scripts nedenfor i &lt;script&gt; tags.

en: Any option text
da: Enhver mulighed tekst

en: Applicable to heading or button "Style" setting only. Create & use global colors through your own custom "Color palette".
da: Gælder kun for indstilling af overskrift eller knap "Style". Opret og brug globale farver via din egen brugerdefinerede "farvepalet".

en: Apply
da: Anvend

en: Apply controls & reload
da: Anvend kontrol og genindlæsning

en: Apply preview
da: Anved forhåndsvisning

en: Apply to
da: Ansøg til

en: Archive
da: Arkiv

en: Archive (author)
da: Arkiv (forfatter)

en: Archive (date)
da: Arkiv (dato)

en: Archive (posts)
da: Arkiv (indlæg)

en: Archive (products)
da: Arkiv (dato)

en: Archive (recent posts)
da: Arkiv (seneste indlæg)

en: Archive (term)
da: Archive (begreb)

en: Archive description
da: Kategoribeskrivelse

en: Archive post types
da: Arkiverede indlægstyper

en: Archive terms
da: Arkivbegreber

en: Archive title
da: Kategorititle

en: Archive type
da: Arkivtype

en: Archives
da: Arkiver

en: Archives: %s
da: Arkiver: %s

en: Are you sure you want to delete the Bricks-generated data for this %s?
da: Er du sikker på, at du vil slette de data, der er genereret af Bricks for denne %s?

en: Aria Label
da: Label

en: Arrows
da: Pile

en: Articles could not be loaded. Please visit the official knowledge base:
da: Artikler kunne ikke indlæses. Besøg venligst den officielle vidensbase:

en: Ascending
da: Stigende

en: Aspect ratio
da: Billedformat

en: Attachment
da: Vedhæftning

en: Attachment Page
da: Vedhæftet side

en: Attributes
da: Egenskaber

en: Audio
da: Lyd

en: Author
da: Forfatter

en: Author avatar
da: Forfatter avatar

en: Author bio
da: Forfatter biografi

en: Author email
da: Forfatter e-mail

en: Author name
da: Forfatter navn

en: Author typography
da: Forfatter skrifttype

en: Author website
da: Forfatter webside

en: Author: %s
da: Forfatter: %s

en: Auto detect
da: Automatisk registrering

en: Auto log in user
da: Log bruger ind automatisk

en: Auto width
da: Automatisk bredde

en: Auto zoom level when using multiple addresses.
da: Automatisk zoomniveau ved brug af flere adresser.

en: Auto-generated if form only requires email address for registration.
da: Automatisk genereret, hvis formularen kun kræver e-mailadresse til registrering.

en: Auto-toggle & scroll active element in "Structure" panel
da: Auto-toggle og rulning af aktivt element i panelet "Struktur"

en: Autogenerated if no password is required/submitted.
da: Automatisk genereret, hvis der ikke kræves/indsendes en adgangskode.

en: Autoplay speed in ms
da: Autoplay-hastighed i ms

en: Autosave by
da: Auto-gem ved

en: Autosave interval (seconds)
da: Autosave-interval (sekunder)

en: Available for heading and text element.
da: Tilgængelig for overskrift og tekstelement.

en: Avatar border
da: Avatar kant

en: Avatar box shadow
da: Avatar boksskygge

en: Avatar image of %s
da: Avatar-størrelse i px

en: Avatar position
da: Avatar placering

en: Avatar size
da: Tekststørrelse

en: Avocado world
da: Avocado verden

en: Aye
da: Ja

en: BCC email address
da: BCC-e-mailadresse

en: BG video scale
da: BG-video skala

en: Back delay in ms
da: Tilbageforsinkelse i ms

en: Back speed in ms
da: Tilbage hastighed i ms

en: Back to builder
da: Tilbage til editor

en: Back to settings
da: Tilbage til indstillinger

en: Background
da: Baggrund

en: Background Overlay
da: Baggrunds Overlay

en: Background active
da: Baggrund aktiv

en: Background attachment
da: Baggrunds fastgørelse

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Background custom size
da: Brugerdefineret størrelse på baggrunden

en: Background filters
da: Baggrundsfiltre

en: Background position
da: Baggrundsposition

en: Background repeat
da: Gentag baggrund

en: Background size
da: Baggrundsstørrelse

en: Background video
da: Baggrundsvideo

en: Bar background color
da: Bar baggrundsfarve

en: Bar border
da: Bar kant

en: Bar color
da: Bar farve

en: Bars
da: Barer

en: Baseline
da: Basislinie

en: Basic
da: Basis

en: Basic Text
da: Grundlæggende tekst

en: Beautiful
da: Smukke

en: Beautify your code under: Settings > Theme Styles > Element - Code
da: Forskønn din kode under: Indstillinger > Temastilarter > Element - Kode

en: Before
da: Før

en: Before you deactivate Bricks could you let me know why? I'd love to incorporate your feedback to improve Bricks. Thank you so much!
da: Inden du deaktiverer Bricks, kan du fortælle mig hvorfor? Jeg vil gerne bruge din feedback til at forbedre Bricks. Tusind tak!

en: Behave Like Tabs
da: Opfør dig som faner

en: Billing address
da: Faktura adresse

en: Bio
da: Biografi

en: Black
da: Sort

en: Block
da: Bloker

en: Blockquote
da: Citat

en: Blockquote border
da: Blok-citat kant

en: Blockquote margin
da: Blok-citat margin

en: Blockquote padding
da: Blok-citat polstring

en: Blockquote typography
da: Blok-citat skrifttype

en: Blue essence
da: Blå essens

en: Blue water
da: Blåt vand

en: Blur
da: Slør

en: Body (footer) scripts
da: Scripts til brødtekst (sidefod)

en: Body (header) scripts
da: Scripts til kroppen (header)

en: Body scripts are added right after opening %s tag.
da: Koder til body tilføjes lige efter åbningen af %s-tag.

en: Body typography
da: Indhold skrifttype

en: Bold
da: Fed

en: Border
da: Kant

en: Border / Box Shadow
da: Kant / Boks -Skygge

en: Border active
da: Kant aktiv

en: Border color
da: Kant farve

en: Border radius
da: Kant radius

en: Both
da: Begge

en: Bottom
da: Bund

en: Bottom / End
da: Bund / ende

en: Bottom center
da: Nederst i midten

en: Bottom left
da: Nederst til venstre

en: Bottom right
da: Nederst til højre

en: Box list
da: Kasseliste

en: Box shadow
da: Kasse-skygge

en: Boxed
da: Indrammet

en: Boxed max. width
da: Boksformet max. bredde

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Breakpoint
da: Ombrydningspunkt

en: Breakpoint in px
da: Brydepunkt i px

en: Bricks > Settings > API Keys
da: Bricks > Indstillinger > API-nøgler

en: Bricks Academy
da: Bricks Akademi

en: Bricks News
da: Bricks Nyheder

en: Bricks data for "%s" deleted.
da: Data for "%s" er slettet.

en: Bricks is not enabled for post type "%s". Go to "Bricks > Settings" to enable this post type.
da: Bricks er ikke aktiveret for indlægstype "%s". Gå til "Bricks > Indstillinger" for at aktivere denne indlægstype.

en: Bricks requires PHP version %s+.
da: Bricks kræver PHP version %s+.

en: Brightness
da: Lysstyrke

en: Browse
da: Gennemse

en: Browse Media Library
da: Gennemse mediebiblioteket

en: Browse Unsplash
da: Gennemse Unsplash

en: Builder
da: Sideopbygger

en: Builder access
da: Adgang for bygherre

en: Builder mode
da: Visuel editor mode

en: Bullet List
da: Punktliste

en: Bulleted list
da: Punktliste

en: Bundle
da: Pakke

en: Butt
da: Ende

en: Button
da: Knap

en: Button background
da: Knap baggrund

en: Button border
da: Knapkant

en: Button box shadow
da: Knap skygge

en: Button link
da: Knap-link

en: Button size
da: Knapstørrelse

en: Button style
da: Knap stil

en: Button text
da: Knap tekst

en: Button typography
da: Knap skrifttype

en: Button width
da: Knap bredde

en: Buttons
da: Knapper

en: CSS Filters
da: CSS-filtre

en: CSS classes
da: CSS-klasser

en: CSS files processed
da: Behandlede CSS-filer

en: CSS filter
da: CSS-filter

en: CSS loading method
da: CSS-indlæsningsmetode

en: CSS selector
da: CSS-selektor

en: CSS transition
da: CSS-overgang

en: Calendar
da: Kalender

en: Can't render element, as the selected ACF field is not available. Please activate ACF or edit the element to select different data.
da: Kan ikke gengive elementet, da det valgte ACF-felt ikke er tilgængeligt. Aktivér venligst ACF eller rediger elementet for at vælge andre data.

en: Cancel
da: Annuller

en: Capitalize
da: Lav om til store bogstaver

en: Caption
da: Billedtekst

en: Caption Type
da: Type af billedtekst

en: Carousel
da: Karrusel

en: Cart
da: Kurv

en: Cart Details
da: Indkøbskurv Detaljer

en: Cart contents
da: Indhold i indkøbskurven

en: Cart count
da: Antal kommentarer

en: Cart coupon
da: Kupon til indkøbskurv

en: Cart items
da: Elementer i indkøbskurven

en: Cart subtotal
da: Indkøbskurv Subtotal

en: Cart totals
da: Samlet beløb

en: Categories
da: Kategorier

en: Categories & Tags
da: Kategorier og tags

en: Category: %s
da: Kategori: %s

en: Center
da: Midten

en: Center center
da: Midt - Midten

en: Center left
da: Midt - Venstre

en: Center mode
da: Midtertilstand

en: Center right
da: Midt til højre

en: Change content
da: Fane-indhold

en: Chart size in px
da: Diagramstørrelse i px

en: Chats
da: Chat

en: Checkbox
da: Afkrydsningsfelt

en: Checkout
da: Kasse

en: Checkout customer details
da: Kundeoplysninger på betalingssiden

en: Checkout order payment
da: Checkout betaling af ordre

en: Checkout order review
da: Ordreoplysninger på betalingssiden

en: Checkout order table
da: Tabel med kasseordrer

en: Checkout thank you
da: Checkout tak

en: Child of
da: Barn af

en: Childless
da: Barnløs

en: Choose files
da: Vælg filer

en: Choose image
da: Vælg billede

en: Circle
da: Cirkel

en: Class name
da: Klassenavn

en: Clean
da: Renset

en: Clear
da: Ryd

en: Clear non-existing dynamic data
da: Ryd ikke-eksisterende dynamiske data

en: Clear search filter
da: Ryd søgefilter

en: Click me
da: Klik på mig

en: Click on any element to add it to your canvas.
da: Klik på et element for at tilføje det til lærredet.

en: Click on search icon opens search overlay.
da: Klik på søgeikonet for at åbne et søgeoverlay.

en: Click to download
da: Klik for at downloade

en: Click to set preview content.
da: Klik for at vælge forhåndsvisningen.

en: Clone
da: Klon

en: Close
da: Luk

en: Close (ESC)
da: Luk (ESC)

en: Close icon
da: Luk ikon

en: Close position
da: Lukknap placering

en: Cloud
da: Sky

en: Code
da: Kode

en: Code Execution
da: Kodeudførelse

en: Code Theme
da: Kode Tema

en: Code execution not allowed.
da: Udførelse af kode ikke tilladt.

en: Code is not executed as it contains the following disallowed keyword
da: Koden udføres ikke, da den indeholder følgende ikke tilladte nøgleord

en: Collapse
da: Skjul

en: Collapse all
da: Skjul alle

en: Color
da: Farve

en: Color #%s
da: Farve #%s

en: Color close
da: Lukknap farve

en: Color palette
da: Farvepalet

en: Color stop in %
da: Farvestop i %

en: Colors
da: Farver

en: Column
da: Kolonne

en: Column gap
da: Kolonne afstand

en: Columns
da: Kolonner

en: Columns wrap on mobile by default.
da: Kolonner ombrydes som standard på mobiler.

en: Comment
da: Kommentar

en: Comment count
da: Antal kommentarer

en: Comment navigation
da: Kommentar navigation

en: Comments
da: Kommentarer

en: Comments are closed.
da: Der er lukket for kommentarer.

en: Comments are disabled.
da: Kommentarer er deaktiveret.

en: Common taxonomies
da: Fælles kategorier

en: Community
da: Fællesskab

en: Community templates
da: Fællesskabsskabeloner

en: Compare
da: Sammenlign

en: Condition
da: Betingelse

en: Conditions
da: Betingelser

en: Confirm
da: Bekræft

en: Confirm delete
da: Bekræft sletning

en: Congrats
da: Tillykke

en: Contact us
da: Kontakt os

en: Contain
da: Begræns

en: Container
da: Indholdsramme

en: Container saved as template
da: Beholder gemt som skabelon

en: Container width
da: Indholdsboks bredde

en: Content
da: Indhold

en: Content align horizontal
da: Indholdsjustering vandret

en: Content align vertical
da: Indholdsjustering  lodret

en: Content background
da: Baggrund til indhold

en: Content border
da: Indholdsgrænse

en: Content box shadow
da: Skygge i indholdsboksen

en: Content margin
da: Indholdsmargin

en: Content padding
da: Indholdsudfyldning

en: Content saved as template
da: Indhold gemt som skabelon

en: Content text align
da: Indholdtekst Justering

en: Content text color
da: Indoldsteksfarve

en: Content type
da: Indholdstype

en: Content typography
da: Indholdstypografi

en: Content width
da: Indholdsbredde

en: Contrast
da: Kontrast

en: Controls
da: Kontrolelementer

en: Convert
da: Konverter

en: Convert Gutenberg data
da: Konverter Gutenberg-data

en: Converter
da: Konverter

en: Copied
da: Kopieret

en: Copied to clipboard
da: Kopieret til udklipsholder

en: Copy
da: Kopier

en: Copy & paste the "My Templates Access" password provided by the remote site in here.
da: Kopier og indsæt adgangskoden til "My Templates Access", som fjernstedet har givet dig, her.

en: Copy styles
da: Kopier stilarter

en: Copy to clipboard
da: Kopiér til udklipsholder

en: Copy+paste code from one of the maps over at %s
da: Copy+paste-kode fra et af kortene ovre på %s

en: Count from
da: Tælle fra

en: Count to
da: Tæl til

en: Countdown
da: Nedtælling

en: Counter
da: Tæller

en: Coupon
da: Kupon

en: Coupons are disabled. To enable coupons go to %sWooCommerce settings%s
da: Kuponer er deaktiveret. For at aktivere kuponer skal du gå til %sWooCommerce-indstillinger%s

en: Cover
da: Dække alt

en: Create
da: Opret

en: Create and manage an unlimited number of custom sidebars. Add sidebars in the builder using the "Sidebar" element.
da: Opret og administrer et ubegrænset antal brugerdefinerede sidebjælker . Tilføj sidebjælker i builderen ved hjælp af elementet "Sidebar".

en: Create new palette
da: Opret ny palet

en: Create new sidebar
da: Opret en ny sidebjælke

en: Create new template:
da: Opret en ny skabelon:

en: Create template
da: Opret skabelon

en: Create your own builder mode via CSS variables.
da: Opret din egen builder-tilstand via CSS-variabler.

en: Create your own elements
da: Opret dine egne elementer

en: Cube
da: Terning

en: Current browser support: %s (no IE). Use margins for max. browser support.
da: Nuværende browserunderstøttelse: %s (ingen IE). Brug marginer for maksimal browserunderstøttelse.

en: Current date
da: Dags dato

en: Current layout
da: Nuværende layout

en: Current version by
da: Nuværende version af

en: Current width
da: Nuværende bredde

en: Currently previewing content from "%s".
da: Der vises i øjeblikket indhold fra "%s".

en: Cursor character
da: Markørtegn

en: Custom
da: Brugerdefineret

en: Custom CSS
da: Brugerdefineret CSS

en: Custom Font
da: Tilpasset skrifttype

en: Custom Fonts
da: Tilpasset skrifttyper

en: Custom URL
da: Brugerdefineret URL

en: Custom alt text
da: Brugerdefineret alt-tekst

en: Custom attributes
da: Brugerdefineret egenskaber

en: Custom caption
da: Brugerdefineret billedtekst

en: Custom code
da: Brugerdefineret kode

en: Custom email address
da: Brugerdefineret e-mail-adresse

en: Custom fields
da: Valgfrie felter

en: Custom link
da: Brugerdefineret link

en: Custom links
da: Brugerdefinerede links

en: Custom map style
da: Brugerdefineret kortstil

en: Custom redirect URL
da: Brugerdefineret omdirigering URL

en: Custom tag
da: Brugerdefineret tag

en: Custom text
da: Brugerdefineret tekst

en: Custom title
da: Brugerdefineret titel

en: Custom unit
da: Tilpasset skrifttype

en: Customize details for sharing this URL on social media.
da: Tilpas detaljer om deling af denne URL på sociale medier.

en: Customize in "Settings" group.
da: Tilpas i gruppen "Indstillinger".

en: Customize lightbox: Settings > Theme Styles > General
da: Tilpas lightbox: Indstillinger > Temastilarter > Generelt

en: Danger
da: Fare

en: Danger color
da: Fare farve

en: Dark
da: Mørk

en: Dark color
da: Mørk farve

en: Dashboard
da: Kontrolpanel

en: Dashed
da: Stiplet

en: Data source
da: Data kilde

en: Date
da: Dato

en: Date Reached
da: Dato for opnåelse

en: Datepicker
da: Datoviseren

en: Day: %s
da: Dag: %s

en: Deactive license
da: Deaktiver licens

en: Default
da: Standard

en: Default sorting
da: Standard sortering

en: Default tab
da: Standardfane

en: Default templates are disabled
da: Standardskabeloner er deaktiveret

en: Default templates are enabled
da: Standardskabeloner er aktiveret

en: Default: 60 seconds. Minimum autosave interval is 15 seconds.
da: Standard: 60 sekunder. Det mindste interval for automatisk lagring er 15 sekunder.

en: Default: All archives
da: Standard: Alle arkiver

en: Default: Attachment caption if available.
da: Standard: Vedhæftede tekst, hvis tilgængelig.

en: Default: Email submitted via form.
da: Standard: E-mail sendt via formularen.

en: Default: Entire website
da: Standard: Hele webstedet

en: Default: Error page
da: Standard: Fejlside

en: Default: Search results
da: Standard: Søgeresultater

en: Delete
da: Slet

en: Delete Bricks data
da: Slet Bricks data

en: Delete all revisions
da: Slet alle revisioner

en: Delete palette
da: Slet palet

en: Delete this sidebar
da: Slet denne sidebjælker

en: Deleted
da: Slettet

en: Descending
da: Faldende

en: Description
da: Beskrivelse

en: Description (optional)
da: Beskrivelse (Valgfri)

en: Description typography
da: Beskrivelse skrifttype

en: Descriptive text of this page. Displayed in search engine results. Recommended: 50 - 300 characters.
da: Beskrivende tekst til denne side. Vises i søgemaskineresultater. Anbefales: Anbefalet: 50 - 300 tegn.

en: Desktop: base breakpoint (all devices)
da: Skrivebord: basisbrydepunkt (alle enheder)

en: Details
da: Detaljer

en: Developer
da: Udvikler

en: Did you explore the %1$s? Or get in touch with me via %2$s?
da: Har du udforsket %s? Eller kontaktede du mig via %s?

en: Direction
da: Retning

en: Disable
da: Deaktiver

en: Disable "Skip links"
da: Deaktiver "Spring links over"

en: Disable Bricks Open Graph meta tags
da: Deaktivere Bricks Open Graph-metatags

en: Disable Bricks SEO meta tags
da: Deaktivere Bricks SEO-metatags

en: Disable Default UI
da: Deaktivere standardbrugergrænseflade

en: Disable WooCommerce builder
da: Deaktiverer Woocommerce bygger

en: Disable autosave
da: Deaktiver automatisk lagring

en: Disable code execution
da: Deaktiver ikonet

en: Disable cross sells
da: Deaktivere krydssalg

en: Disable default templates
da: Deaktiver standardskabeloner

en: Disable embed
da: Deaktivere indlejring

en: Disable emojis
da: Deaktivere emojis

en: Disable footer
da: Deaktiver sidefod

en: Disable header
da: Deaktivere sidehoved

en: Disable icon
da: Deaktiver ikonet

en: Disable image
da: Deaktivere billede

en: Disable jQuery migrate
da: Deaktiver jQuery migrate

en: Disable lazy load
da: Deaktivere doven indlæsning

en: Disable lazy loading
da: Deaktivere doven indlæsning

en: Disable link
da: Deaktivere link

en: Disable product gallery lightbox
da: Deaktiver produktgalleriet lightbox

en: Disable product gallery zoom
da: Deaktivere zoom i produktgalleriet

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Disabled in builder.
da: Deaktiveret i editoren.

en: Disabled: Insert below existing content.
da: Deaktiveret: Indsæt under eksisterende indhold.

en: Disabled: Keep original image filename.
da: Deaktiveret: Behold det oprindelige billedfilnavn.

en: Disabled: Show placeholder images.
da: Deaktiveret: Vis billeder med pladsholder.

en: Discard
da: Kassér

en: Dismissable
da: Afviselig

en: Display
da: Vis

en: Display name
da: Viste navn

en: Displayed in URL. All lowercase. Use dashes instead of spaces.
da: Vises i URL. Alle små bogstaver. Brug bindestreger i stedet for mellemrum.

en: Displayed in search results, social networks and web browser. Recommended: Max. 60 characters.
da: Vises i søgeresultater, sociale netværk og i webbrowseren. Anbefales: Max. 60 tegn.

en: Divider
da: Opdeler

en: Do you really want to delete this sidebar?
da: Ønsker du virkelig at slette denne sidebjælker?

en: Documentation
da: Dokumentation

en: Done
da: Færdig

en: Dots
da: Prikker

en: Dotted
da: Prikket

en: Double
da: Dobbelt

en: Double opt-in
da: Dobbelt opt-in

en: Download
da: Hent

en: Download %s
da: Hent %s

en: Downloaded
da: Hentet

en: Downloading
da: Henter

en: Drag and drop .JSON or .ZIP template file(s) in here ..
da: Træk og slip .JSON- eller .ZIP-skabelonfil(er) herind ..

en: Draggable
da: Kan trækkes

en: Drop JSON file(s) in here
da: Indsæt JSON-fil(er) her

en: Drops
da: Dråber

en: Dynamic Data
da: Dynamiske data

en: Dynamic data
da: Dynamiske data

en: Dynamic data %1$s (%2$s) is empty
da: Dynamiske data %s (%s) er tomme

en: Dynamic data %s is empty
da: Dynamiske data %s er tomme

en: Dynamic dots
da: Dynamiske prikker

en: Edit
da: Rediger

en: Edit Custom Font
da: Rediger brugerdefineret skrifttype

en: Edit Template
da: Rediger skabelon

en: Edit Template Bundle
da: Rediger skabelonpakke

en: Edit Template Tag
da: Rediger skabelontag

en: Edit WordPress content (WP admin).
da: Rediger WordPress-indhold (WP admin).

en: Edit content
da: Rediger indhold

en: Edit footer
da: Rediger

en: Edit header
da: Rediger

en: Edit in WordPress
da: Rediger i WordPress

en: Edit linked products to add product upsells or cross-sells.
da: Rediger tilknyttede produkter for at tilføje produkter for mersalg.

en: Edit linked products to add product upsells.
da: Rediger tilknyttede produkter for at tilføje produkter for mersalg.

en: Edit palette
da: Rediger palet

en: Edit product content in WordPress.
da: Rediger i WordPress.

en: Edit product short description in WordPress.
da: Rediger produktets korte beskrivelse i WordPress.

en: Edit style under "Settings > Theme Styles".
da: Rediger stilen under "Indstillinger > Temastile".

en: Edit title: Settings > Page Settings > SEO
da: Rediger titel: Indstillinger > Sideindstillinger > SEO

en: Edit with Bricks
da: Rediger med Bricks

en: Edited
da: Redigeret

en: Editing
da: Redigering

en: Effect
da: Effekt

en: Element "%s" doesn't exist.
da: Elementet "%s" findes ikke.

en: Element %s not found.
da: Element %s ikke fundet.

en: Element - Accordion
da: Element - Harmonika

en: Element - Button
da: Element - knap

en: Element - Carousel
da: Element - Karrusel

en: Element - Code
da: Element - Kode

en: Element - Counter
da: Element - Tæller

en: Element - Divider
da: Element - Deler

en: Element - Form
da: Element - form

en: Element - Heading
da: Element - Overskrift

en: Element - Icon Box
da: Element - ikonboks

en: Element - Image
da: Element - Billede

en: Element - Image Gallery
da: Element - Billedgalleri

en: Element - List
da: Element - Liste

en: Element - Post Content
da: Element - Indlægsindhold

en: Element - Post Meta
da: Element - Indlæg Meta

en: Element - Post Navigation
da: Element - Indlægsnavigation

en: Element - Post Taxonomy
da: Element - Post-taksonomi

en: Element - Post Title
da: Element - Indlæggets titel

en: Element - Pricing Tables
da: Element - Pristabeller

en: Element - Progress Bar
da: Element - Fremskridtslinje

en: Element - Related Posts
da: Element - Relaterede indlæg

en: Element - Search
da: Element - Søg

en: Element - Sidebar
da: Element - sidebjælke

en: Element - Social Icons
da: Element - Sociale ikoner

en: Element - Tabs
da: Element - faner

en: Element - Team Members
da: Element - Holdmedlemmer

en: Element - Testimonials
da: Element - Vidnesbyrd

en: Element - Text
da: Element - tekst

en: Element ID
da: Element-ID

en: Element classes
da: Elementklasser

en: Element margin
da: Elementmargen

en: Element saved as global element
da: Element gemt som globalt element

en: Elements
da: Elementer

en: Elements wrap by default.
da: Elementer ombrydes som standard.

en: Email
da: E-mail

en: Email address
da: E-mailadresse

en: Email address already exists.
da: E-mail Adressen eksisterer allerede.

en: Email address is not valid.
da: E-mail adressen er ikke gyldig.

en: Email address required.
da: E-mail-adresse er påkrævet.

en: Email content
da: Email indhold

en: Email field *
da: E-mail felt *

en: Empty cart
da: Tom varekurv

en: Empty star color
da: Bar farve

en: Enable "%s" button
da: Aktiver knappen "%s"

en: Enable custom video player
da: Aktiver brugerdefineret videoafspiller

en: Enable reCAPTCHA
da: Aktivere reCAPTCHA

en: Enable time
da: Aktiveringstid

en: Enable to enforce alignments along axis.
da: Aktiver for at håndhæve tilpasninger langs aksen.

en: Enable to make your templates public and viewable by anyone online. Disable to allow only logged-in users to view your templates.
da: Gør det muligt at gøre dine skabeloner offentlige og tilgængelige for alle online. Deaktiver for kun at tillade loggede brugere at se dine skabeloner.

en: Enable to open & close an item without toggling other items.
da: Gør det muligt at åbne og lukke et element uden at skifte mellem andre elementer.

en: Enable to show a confirmation before deleting an element.
da: Aktiver for at vise en bekræftelse, før du sletter et element.

en: Enabled: Download template images to media library.
da: Aktiveret: Hent skabelonbilleder til mediebiblioteket.

en: Enabled: Rename image before download.
da: Aktiveret: Omdøb billedet før download.

en: Enabled: Replace existing content with template data.
da: Aktiveret: Udskift eksisterende indhold med skabelondata.

en: End
da: Slut

en: End Size
da: Slutstørrelse

en: Enjoy
da: Nyd

en: Enter CSS class name
da: Indtast CSS-klassens navn

en: Enter CSS filters + value (learn more)
da: Indtast CSS-filtre + værdi (læs mere)

en: Enter new template name
da: Indtast et nyt skabelonnavn

en: Enter search term
da: Indtast søgeord

en: Enter the name of your first global CSS class in the field above. Then hit enter to create it.
da: Indtast navnet på din første globale CSS-klasse i feltet ovenfor. Tryk derefter på enter for at oprette den.

en: Enter video URL ..
da: Indtast videoens URL ..

en: Enter width between 180 and 500.
da: Indtast en bredde mellem 180 og 500.

en: Entire website
da: Hele webstedet

en: Entry animation
da: Indgang-Antimation

en: Equal
da: Lig med

en: Equal width
da: Lige bredde

en: Error
da: Fejl

en: Error message
da: Fejlmeddelse

en: Error page
da: Fejlside

en: Error: Invalid license key
da: Fejl: Ugyldig licensnøgle

en: Error: License mismatch
da: Fejl: Licens mismatch

en: Even background
da: Lige baggrund

en: Events
da: Begivenheder

en: Excellent
da: Troværdig

en: Exceptional
da: Ekseptionelt

en: Excerpt
da: Uddrag

en: Excerpt length
da: Uddragets længde

en: Excerpt typography
da: Uddrag skrifttype

en: Exclude
da: Ekskludér

en: Exclude current post
da: Udelukke den nuværende stilling

en: Excluded terms
da: Udelukkede vilkår

en: Execute code
da: Udfør kode

en: Expand
da: Udvid

en: Expand all
da: Udvid alle

en: Expand first item
da: Udvid første punkt

en: Export
da: Eksporter

en: Export Settings
da: Eksport indstillinger

en: Export Template
da: Export Skabelon

en: Exquisite
da: Udsøgt

en: External URL
da: Ekstern webadresse

en: External files
da: Eksterne filer

en: Extra Bold
da: Ekstra-Fed 800

en: Extra Light
da: Ekstra lys

en: Extra large
da: Ekstra stort

en: Extra small
da: Ekstra lille

en: Facebook App ID
da: Dit Facebook App ID

en: Facebook page
da: Facebookside

en: Facebook page URL
da: URL til Facebooksiden

en: Fade in
da: Fade ind

en: Fade in down
da: Fade in animation nederst

en: Fade in left
da: Fade in animation til venstre

en: Fade in right
da: Fade in animation til højre

en: Fade in up
da: Fade in animation op

en: False
da: Falsk

en: Fantastic
da: Fantastisk

en: Fast forward
da: Hurtigt fremad

en: Featured
da: Fremhævet

en: Featured image
da: Udvalgt billede

en: Featured image height
da: Udvalgt billede højde

en: Featured image sizes
da: Størrelser af udvalgt billede

en: Featured image tag
da: Tagget for fremhævede billeder

en: Featured image width
da: Bredde af det udvalgt billede

en: Features typography
da: Funktioner skrifttype

en: February
da: Februar

en: Field
da: Felt

en: Field Alignment
da: Justering af felter

en: Field background
da: Feltbaggrund

en: Field border
da: Grænse mellem felter

en: Field full width
da: Felt fuld bredde

en: Field margin
da: Felt margin

en: Field padding
da: Feltpolstring

en: Field typography
da: Felt skrifttype

en: Fields
da: Felter

en: File
da: Fil

en: File %s not accepted. File limit exceeded.
da: Fil %s ikke accepteret. Filgrænsen er overskredet.

en: File %s not accepted. Size limit exceeded.
da: Fil %s ikke accepteret. Størrelsesgrænsen er overskredet.

en: File URL
da: Fil URL

en: File not uploaded due to a sanitization error. Please verify the SVG file or get in touch.
da: Filen blev ikke uploadet på grund af en saneringsfejl. Kontroller venligst SVG-filen eller kontakt os.

en: File upload
da: Fil opload

en: File upload button
da: Knap til opload af filer

en: Files
da: Filer

en: Fill
da: Udfyld

en: Fill - Dark
da: Udfyldning - mørk

en: Fill - Light
da: Udfyldning - lys

en: Fill - Primary
da: Udfyldning - primær

en: Fill color
da: Fyld farve

en: Filter by
da: Sorter efter

en: Filter title
da: Filtrér titel

en: Filter type
da: Filtertype

en: Filters
da: Filtre

en: Fine
da: Fin

en: Finish
da: Afslut

en: First name
da: Fornavn

en: First name field
da: Feltet fornavn

en: First post full width
da: Første indlæg i fuld bredde

en: Fixed
da: Fast

en: Flex basis
da: Flex-basis

en: Flex grow
da: Flex vækst

en: Flex shrink
da: Flex krympe

en: Flex wrap
da: Ingen ombrydning

en: Flip horizontal
da: Vend vandret

en: Flip vertical
da: Vend lodret

en: Focus outline
da: Fokus omrids

en: Follow this %1$slink%2$s to edit the product archive description or edit the product category/tag descriptions
da: Følg dette %1$slink%2$s for at redigere beskrivelsen af produktkategori eller redigere beskrivelserne af produktkategorien/taggen

en: Font Family
da: Skrifttyper

en: Font Preview
da: Forhåndsvisning af skrifttyper

en: Font family
da: Skrifttype

en: Font preview
da: Visning af skrifttyper

en: Font size
da: Skriftsstørrelse

en: Font style
da: Skrifttype stil

en: Font weight
da: Skrifttype tykkelse

en: Footer
da: Sidefod

en: Footer saved as template
da: Sidefod gemt som skabelon

en: Footer scripts are added right before closing %s tag.
da: Scripts til sidefoden tilføjes lige før det afsluttende %s-tag.

en: For better preview select content to show.
da: For bedre forhåndsvisning vælg indhold der skal vises.

en: For example:  "1s" or "500ms" or "-2.5s"
da: For eksempel:  "1s" eller "500ms" eller "-2,5s"

en: For example: "1s" or "500ms"
da: For eksempel:  "1s" eller "500ms" eller "-2,5s"

en: For formatting options see
da: For formateringsmuligheder se

en: For product category or product tag archive descriptions edit each term description.
da: For produktkategori- eller produkttag-arkivbeskrivelser redigerer du hver termbeskrivelse.

en: For questions about Bricks please send an email to help@bricksbuilder.io. If you want to know what is currently in development head over to our public roadmap. There you can also submit your own feature requests for others to upvote and comment on.
da: Hvis du har spørgsmål om Bricks, bedes du sende en e-mail til help@bricksbuilder.io. Hvis du vil vide, hvad der i øjeblikket er under udvikling, kan du gå til vores offentlige køreplan. Der kan du også indsende dine egne anmodninger om funktioner, som andre kan upvote og kommentere.

en: Form
da: Formular

en: Form Field
da: Formularfelt

en: Form title
da: Formular Titel

en: From email address
da: Fra e-mail adresse

en: From name
da: Fra navn

en: Front page
da: Forside

en: Full
da: Fuld

en: Full access
da: Fuld adgang

en: Full size
da: Fuld størrelse

en: Full width
da: Fuld bredde

en: Fullscreen Control
da: Kontrol af fuld skærm

en: Galleries
da: Gallerier

en: Gallery layout
da: Galleri layout

en: Gap
da: Mellemrum

en: General
da: Generelt

en: Generate custom image sizes
da: Størrelser af fremhævede billeder

en: Generating CSS files ...
da: Generering af CSS-filer ...

en: Get In Touch
da: Kntakt os

en: Get free marker icons from icons8.com
da: Få gratis markeringsikoner fra icons8.com

en: Get started here
da: Start her

en: Getting Started
da: Kom godt i gang

en: Global class created
da: Global klasse oprettet

en: Global class deleted
da: Global klasse slettet

en: Global class renamed
da: Global klasse omdøbt

en: Global classes imported
da: Globale klasser importeret

en: Global element
da: Globalt element

en: Global elements
da: Globale elementer

en: Global settings
da: Globale indstillinger

en: Go back
da: Tilbage

en: Go to
da: Gå til

en: Go to: Bricks Settings
da: Gå til: Bricks indstillinger

en: Go to: Bricks Templates
da: Gå til: Bricks skabeloner

en: Go to: Settings > Template Settings > Populate Content
da: Rediger titel: Indstillinger > Sideindstillinger > SEO

en: Good
da: God

en: Google Maps API key required! Add key in dashboard under: %s
da: Google Maps API-nøgle påkrævet! Tilføj nøglen på instrumentbrættet under: %s

en: Google Maps API keys
da: Google Maps API-nøgler

en: Google fonts
da: Google Skrifttyper

en: Google reCAPTCHA API key required! Add key in dashboard under: %s
da: Google reCAPTCHA API-nøgle påkrævet! Tilføj nøglen i instrumentbrættet under: %s

en: Google reCAPTCHA v3 API Secret key
da: Google reCAPTCHA v3 API hemmelig nøgle

en: Google reCaptcha: Invalid site key.
da: Google reCaptcha: Ugyldig stednøgle.

en: Got it
da: Forstået

en: Grid
da: Gitter

en: Grid (Round)
da: Gitter (rund)

en: Grid (Square)
da: Gitter (firkantet)

en: Grid image ratio
da: Forholdet mellem gitterbilleder

en: Grid view
da: Gitter  visning

en: Groove
da: Rille

en: Groups
da: Grupper

en: Gutenberg data
da: Gutenberg-data

en: Gutter
da: Rille i px

en: HTML email
da: HTML-e-mail

en: HTML tag
da: HTML-kode

en: Hamburger toggle
da: Hamburger knap

en: Header
da: Sidehoved

en: Header location
da: Placering af sidehoved

en: Header saved as template
da: Sidehoved gemt som skabelon

en: Header scripts
da: Koder til sidehoved

en: Header scripts are added right before closing %s tag. Perfect for tracking scripts such as Google Analytics, etc.
da: Koder til sidehoved tilføjes lige før det afsluttende %s tag. Perfekt til sporingsscripts som Google Analytics osv.

en: Header width
da: Sidehoved bredde

en: Heading
da: Overskrift

en: Heading 2 (h2)
da: Overskrift 2 (h2)

en: Heading 3
da: Overskrift 3

en: Heading 3 (h3)
da: Overskrift 3 (h3)

en: Heading 4 (h4)
da: Overskrift 4 (h4)

en: Heading 5 (h5)
da: Overskrift 5 (h5)

en: Heading 6 (h6)
da: Overskrift 6 (h6)

en: Heading Typography
da: Overskrift skrifttype

en: Heading typography
da: Overskrift skrifttype

en: Height
da: Højde

en: Help
da: Hjælp

en: Here goes my heading ..
da: Her kommer min overskrift ..

en: Here goes my text ...
da: Her kommer min tekst ...

en: Here goes your caption ...
da: Her kommer din overskrift ...

en: Here goes your text ... Select any part of your text to access the formatting toolbar.
da: Her kommer din tekst ... Vælg en vilkårlig del af din tekst for at få adgang til værktøjslinjen for formatering.

en: Hidden
da: Skjult

en: Hide
da: Skjul

en: Hide %s
da: Skjul %s

en: Hide CTA button
da: Skjul CTA-knappen

en: Hide additional information
da: Skjul yderligere oplysninger

en: Hide cart details
da: Skjul indkøbskurv detaljer

en: Hide cart details to link directly to the cart.
da: Skjul indkøbskurv detaljer for at linke direkte til indkøbskurven.

en: Hide close
da: Skjul lukknap

en: Hide cover
da: Skjul cover

en: Hide image
da: Skjul billede

en: Hide info
da: Skjul info

en: Hide message
da: Skjul besked

en: Hide out of stock
da: Skjul varer der ikke er på lager

en: Hide regular price
da: Skjul standard pris

en: Hide reviews link
da: Skjul link til anmeldelser

en: Hide stock
da: Skjul lager

en: Hide title
da: Skjul titel

en: Highlight
da: Fremhæv

en: Highlight label
da: Fremhæve etiketten

en: History
da: Historik

en: History deleted
da: Historie slettet

en: Hold down CMD/CRTL to select multiple images.
da: Hold CMD/CRTL nede for at vælge flere billeder.

en: Home
da: Hjem

en: Home Label
da: Forside etikette

en: Home URL
da: Forside URL

en: Home page
da: Forside

en: Horizontal
da: Horisontal

en: Horizontal align
da: Vandret justering

en: Horizontal alignment
da: Horisontal tilpasning

en: How Editing With Bricks Works
da: Sådan fungerer redigering med Bricks

en: How many numbers on either side of the current page.
da: Hvor mange numre på hver side af den aktuelle side.

en: How many numbers on either the start and the end list edges.
da: Hvor mange numre på enten start- eller slutlisten kanter.

en: How many numbers on either the start and the end list edges. Defaults to 3
da: Hvor mange numre på enten start- eller slutlisten kanter. Standardværdien er 3

en: How many numbers to either side of the current page. Default to 3.
da: Hvor mange numre til hver side af den aktuelle side. Standardværdien er 3.

en: How to create a footer template
da: Sådan opretter du en skabelon til sidefod

en: How to create a header template
da: Sådan opretter du en skabelon til en sidehoved

en: How to get your Facebook App ID
da: Sådan får du dit Facebook App ID

en: How to get your Google Maps API key
da: Sådan får du din Google Maps API-nøgle

en: How to get your Google reCAPTCHA v3 API Secret key
da: Sådan får du din hemmelige nøgle til Google reCAPTCHA v3 API Secret key

en: How to get your Google reCAPTCHA v3 API Site key
da: Sådan får du din Google reCAPTCHA v3 API Site-nøgle

en: How to get your MailChimp API key
da: Sådan får du din MailChimp API-nøgle

en: How to get your SenGrid API key
da: Sådan får du din SenGrid API-nøgle

en: How to get your Unsplash API key
da: Sådan får du din Unsplash API-nøgle

en: Hue
da: Nuance

en: I am a button
da: Jeg er en knap

en: I am a heading
da: Jeg er en overskrift

en: I am a slide
da: Jeg er et dias

en: I am a so called subtitle.
da: Jeg er en såkaldt undertitel.

en: I am an alert.
da: Jeg er en advarsel.

en: I don't know how to use this Bricks
da: Jeg ved ikke, hvordan jeg skal bruge Bricks

en: I found a better site builder
da: Jeg har fundet et bedre program til at bygge websider med

en: I no longer need Bricks
da: Jeg har ikke brug for Bricks længere

en: I.e.: 200px / 50% etc.
da: Dvs.: 200px / 50% etc.

en: Icon
da: Ikon

en: Icon Box
da: Ikon boks

en: Icon align
da: Ikon justering

en: Icon background
da: Ikonbaggrund

en: Icon background color
da: Ikon baggrundsfarve

en: Icon border
da: Ikongrænse

en: Icon box shadow
da: Ikonboks skygge

en: Icon collapsed
da: Ikon kollpaset

en: Icon color
da: Ikonfarve

en: Icon expanded
da: Ikon er udvidet

en: Icon expanded typography
da: Ikon skrifttype

en: Icon height
da: Ikonhøjde

en: Icon margin
da: Ikon margen

en: Icon padding
da: Polstring af ikon

en: Icon position
da: Justering af ikon

en: Icon rotate in °
da: Ikonet roterer i °

en: Icon rotation for expanded accordion.
da: Ikonrotation for udvidet harmonika.

en: Icon size
da: Ikonstørrelse

en: Icon typography
da: Ikon skrifttype

en: Icon width
da: Ikonbredde

en: Icons
da: Ikoner

en: If enabled an additional JS & CSS file is loaded.
da: Hvis aktiveret, indlæses en ekstra JS & CSS-fil.

en: If no template conditions are set Bricks shows published templates (header, footer, etc.) on the frontend of your site. Select this setting to disable this behavior. Make sure to set template conditions instead.
da: Hvis der ikke er angivet nogen skabelonbetingelser, viser Bricks offentliggjorte skabeloner (header, footer osv.) på forsiden af dit websted. Vælg denne indstilling for at deaktivere denne adfærd. Sørg for at indstille skabelonbetingelser i stedet.

en: Ignore sticky posts
da: Ignorer sticky posts

en: Ignored when posts per page set to "-1".
da: Ignoreret, når indlæg pr. side er indstillet til "-1".

en: Image
da: Billede

en: Image ID (%s) no longer exist. Please select another image.
da: Billed-ID (%s) findes ikke længere. Vælg venligst et andet billede.

en: Image align
da: Justering af billede

en: Image border
da: Billedramme

en: Image box shadow
da: Billedboks skygge

en: Image gallery
da: Billedgalleri

en: Image height
da: Billedhøjde

en: Image margin
da: Billedmargin

en: Image not found
da: Billede ikke fundet

en: Image overlay
da: Billedoverlejring

en: Image position
da: Billedets placering

en: Image ratio
da: Billedforhold

en: Image size
da: Billedstørrelse

en: Image width
da: Billedbredde

en: Images
da: Billeder

en: Import
da: Importer

en: Import Settings
da: Importer Indstillinger

en: Import Templates
da: Import af skabeloner

en: Import images
da: Import af billeder

en: Import of "%s" failed: Name already exists.
da: Import af "%s" mislykkedes: Navn eksisterer allerede.

en: Import of "%s" failed: Wrong format.
da: Import af "%s" mislykkedes: Forkert format.

en: Import settings
da: Importindstillinger

en: Import template
da: Import af skabelon

en: Import template(s)
da: Import af skabelon(er)

en: Important: The code above will run on your site! Only add code that you consider safe. Especially when executing PHP & JavaSript code.
da: Vigtigt: Ovenstående kode vil køre på dit websted! Tilføj kun kode, som du anser for sikker. Især når du udfører PHP- og JavaSript-kode.

en: Imports
da: Import

en: Impressive
da: Imponerende

en: In Stock
da: På lager

en: In case you are a developer you can customize Bricks even further with custom hooks, filters, or by creating your own elements.
da: Hvis du er udvikler, kan du tilpasse Bricks yderligere med brugerdefinerede hooks, filtre eller ved at oprette dine egne elementer.

en: In same term
da: I samme periode

en: Include
da: Inkluder

en: Include children
da: Medtag børn

en: Incredible
da: Utroligt

en: Individual
da: Individuel

en: Infinite
da: Uendelig

en: Info Images
da: Info Billeder

en: Info color
da: Info farve

en: Infobox
da: InfoBoks

en: Infobox Opening Hours
da: Infoboks Åbningstider

en: Infobox Subtitle
da: Infoboks Undertitel

en: Infobox Title
da: Infoboks Titel

en: Infobox appears on map marker click.
da: Infoboks vises ved klik på kortmarkør.

en: Initial slide
da: Første dias

en: Inline styles (CSS) are added to the %s tag.
da: Inline-stilarter (CSS) tilføjes til %s-tagget.

en: Inline styles (default)
da: Inline-stilarter (standard)

en: Inner background color
da: Indvendig baggrundsfarve

en: Inner container
da: Indvendig container

en: Input background
da: Baggrund for input

en: Input border
da: Indtastningskant

en: Insert
da: Indsæt

en: Insert container
da: Indsæt container

en: Insert layout
da: Indsæt layout

en: Insert media
da: Indsæt medie

en: Insert template
da: Indsæt skabelon

en: Insert template below
da: Indsæt skabelon nedenfor

en: Inserted template uses theme style "%s"
da: Den indsatte skabelon bruger temastil "%s"

en: Inserting any template overwrites your data. We recommend to save your changes first.
da: Hvis du indsætter en skabelon, overskrives dine data. Vi anbefaler, at du gemmer dine ændringer først.

en: Instagram access token required! Add token in dashboard under: %s
da: Instagram-adgangstoken påkrævet! Tilføj token på instrumentbrættet under: %s

en: Instagram feed
da: Instagram Feed

en: Installed version
da: Installeret version

en: Internal post/page
da: Internt indlæg/side

en: Invalid Google reCaptcha.
da: Ugyldig Google reCaptcha.

en: Invert
da: Inverter

en: It's just a temporary deactivation
da: Det er kun en midlertidig deaktivering

en: Italic
da: Kursiv

en: Item
da: Vare

en: Item type
da: Genstandstype

en: Items
da: Genstande

en: Items to scroll
da: Elementer til rulning

en: Items to show
da: Elementer der skal vises

en: January
da: Januar

en: Join Us
da: Opret dig

en: July
da: Juli

en: June
da: Juni

en: Just another slide
da: Endnu et dias

en: Justify
da: Lige margener

en: Justify content
da: Justify  indholdet

en: Keyboard shortcuts
da: Tastaturgenveje

en: Label background
da: Label baggrund

en: Label border
da: Label kant

en: Label padding
da: Label indre-afstand

en: Label typography
da: Label skrifttype

en: Labels
da: Etiketter

en: Language
da: Sprog

en: Large
da: Stor

en: Last name
da: Efternavn

en: Last name field
da: Feltet efternavn

en: Last refresh
da: Sidste opdatering

en: Latest
da: Seneste

en: Latitude
da: Breddegrad

en: Lead
da: Potentiel kunde

en: Learn more
da: Lær mere

en: Learn more about CSS filters
da: Få mere at vide om CSS-filtre

en: Learn more about CSS transform
da: Få mere at vide om CSS-transformation

en: Learn more about CSS transform-origin
da: Få mere at vide om CSS transform-origin

en: Learn more about CSS transitions
da: Få mere at vide om CSS-overgange

en: Learn more on wordpress.org
da: Få mere at vide på wordpress.org

en: Leave empty to apply template to all archive terms.
da: Lad den være tom for at anvende skabelonen på alle arkivbegreber.

en: Leave empty to apply template to all post types.
da: Lad den være tom for at anvende skabelonen på alle indlægstyper.

en: Leave empty to use WooCommerce default list.
da: Lad den være tom for at bruge WooCommerce standardliste.

en: Leave empty to use default sorting options.
da: Lad den være tom for at bruge standardsorteringsmulighederne.

en: Leave the first comment
da: Efterlad den første kommentar

en: Leave your comment
da: Efterlad din kommentar

en: Left
da: Venstre

en: Letter spacing
da: Afstand mellem bogstaver

en: License
da: Licens

en: License activated.
da: Licens aktiveret.

en: License key format
da: Licensnøgleformat

en: Light
da: Lys

en: Light color
da: Lys farve

en: Light dream
da: Lys drøm

en: Lightbox Image
da: Billede i Lightbox

en: Lightbox Video
da: Lightbox-video

en: Lightbox background
da: Baggrund for lyskasse

en: Lightbox close color
da: Lysboks luk-knap farve

en: Lightbox close size
da: Lysboks luk-knap størrelse

en: Lightbox close stroke
da: Lysboks luk-knap gennemstreg

en: Lightbox height
da: Lightbox højde

en: Lightbox image size
da: Lysboks billedstørrelse

en: Lightbox width
da: Bredde af lyskasse

en: Lightness
da: Lyshed

en: Line cap
da: Linjekapacitet

en: Line height
da: Linje højde

en: Line width in px
da: Linjebredde i px

en: Link To
da: Link til

en: Link entire product
da: Link til hele produktet

en: Link image
da: Link billede

en: Link rendered as
da: Link gengivet som

en: Link title
da: Linktitel

en: Link to
da: Link til

en: Link to lightbox
da: Link til lyskasse

en: Link to post
da: Link til artikel

en: Link type
da: Linktype

en: Linked
da: Sammenkædet

en: List
da: Liste

en: List item
da: Liste-element

en: List item #1
da: Listepunkt nr. 1

en: List item #2
da: Punkt nr. 2 på listen

en: List items
da: Vis elementer

en: List view
da: Liste visning

en: Load Gutenberg data into Bricks
da: Indlæs Gutenberg-data i Bricks

en: Load more
da: Indlæs mere

en: Load templates from any another Bricks installation you have access to in your template library.
da: Indlæs skabeloner fra en anden Bricks-installation, som du har adgang til i dit skabelonbibliotek.

en: Loading templates
da: Indlæser af skabeloner

en: Locked
da: Låst

en: Log in to %s to retrieve your license key or copy & paste it from your purchase confirmation email.
da: Log ind på %s for at hente din licensnøgle, eller kopier og indsæt den fra din købsbekræftelsesmail.

en: Log in user after successful registration. Tip: Set action "Redirect" to redirect user to the account/admin area.
da: Log ind som bruger efter vellykket registrering. Tip: Indstil handling "Redirect" for at omdirigere brugeren til konto/administrationsområdet.

en: Login
da: Log ind

en: Login field *
da: Login-felt *

en: Logo height
da: Logo højde

en: Logo text
da: Logotekst

en: Logo width
da: Logo bredde

en: Longitude
da: Længdegrad

en: Low Stock / On backorder
da: Lavt lagerbeholdning / på restordre

en: Low stock
da: Lav lagerbeholdning

en: Lowercase
da: Små bogstaver

en: Lowercase removes leading zeros
da: Små bogstaver fjerner de forreste nuller

en: Magnificent
da: Storslået

en: MailChimp API key
da: MailChimp API-nøgle

en: Mailchimp API key required! Add key in dashboard under: %s
da: Mailchimp API-nøgle påkrævet! Tilføj nøglen på instrumentbrættet under: %s

en: Main query
da: Vigtigste forespørgsel

en: Make sure the remote website entered above has granted you "My Templates Access".
da: Sørg for, at det fjernwebsted, der er angivet ovenfor, har givet dig "My Templates Access" (adgang til mine skabeloner).

en: Make sure there are no elements with links inside your linked container (nested links).
da: Sørg for, at der ikke er elementer med links inde i din linkede container (indlejrede links).

en: Manage my menus in WordPress.
da: Administrer mine menuer i WordPress.

en: Manage your custom font files
da: Administrer dine brugerdefinerede skrifttypefiler

en: Map
da: Kort

en: Map Type Control
da: Kontrol af korttype

en: Map height
da: Kort højde

en: Map style
da: Kortstil

en: Map type
da: Korttype

en: March
da: Marts

en: Marker
da: Markør

en: Marker height in px
da: Markørhøjde i px

en: Marker width in px
da: Markørbredde i px

en: Markers
da: Markører

en: Marvelous
da: Vidunderligt

en: Max
da: Maks

en: Max upload size: %s
da: Maksimal opload-størrelse: %s

en: Max. height
da: Max. højde

en: Max. post width
da: Maks. indlægsbredde

en: Max. price
da: Højeste pris

en: Max. products
da: Maks. produkter

en: Max. related posts
da: Maks. relaterede indlæg

en: Max. size
da: Max. størrelse

en: Max. time
da: Maks. tid

en: Max. value
da: Meta værdi

en: Max. width
da: Max. bredde

en: May
da: Maj

en: Media
da: Medier

en: Media File
da: Media Filer

en: Member
da: Medlem

en: Menu order
da: Menu rækkefølge

en: Message
da: Besked

en: Message sent from:
da: Besked sendt fra:

en: Message successfully sent. We will get back to you as soon as possible.
da: Meddelelse sendt med succes. Vi vender tilbage til dig så hurtigt som muligt.

en: Messages
da: Beskeder

en: Meta data
da: Metadata

en: Meta description
da: Metabeskrivelse

en: Meta key
da: Meta-nøgle

en: Meta keywords
da: Meta nøgleord

en: Meta query
da: Meta-forespørgsel

en: Meta robots
da: Meta-robotter

en: Meta typography
da: Meta skrifttype

en: Meta value
da: Meta værdi

en: Mid Size
da: Mellemstørrelse

en: Middle center
da: Midt i midten

en: Middle left
da: Midt til venstre

en: Middle right
da: Midt til højre

en: Min. PHP version to run Bricks is PHP 5.4
da: Min. PHP-version til at køre Bricks er PHP 5.4

en: Min. dimension: Twice the value under logo height / logo width for proper display on retina devices.
da: Min. dimension: For at sikre korrekt visning på retina-enheder skal dit billede være dobbelt størrelsen.

en: Min. height
da: Min. højde

en: Min. height is 70.
da: Min. højde er 70.

en: Min. price
da: Mindste pris

en: Min. time
da: Min. tid

en: Min. value
da: Meta værdi

en: Min. width
da: Min. bredde

en: Mini cart
da: Minikurv

en: Misc
da: Div

en: Miscellaneous
da: Diverse

en: Missing sidebar name.
da: Manglende navn på sidebjælke.

en: Mobile
da: Mobil

en: Mobile landscape
da: Landskabsvisning på mobil

en: Mobile menu
da: Mobilmenu

en: Mobile portrait
da: Portrætvisning på mobil

en: Mode
da: Tilstand

en: Modified date
da: Ændret dato

en: Month: %s
da: Måned: %s

en: Monthly
da: Månedlig

en: More about meta robots directives.
da: Mere om meta robots-direktiver.

en: More content to come ..
da: Der kommer mere indhold ..

en: More layouts
da: Flere layouts

en: More text
da: Mere tekst

en: Most Popular
da: Mest populære

en: Move
da: Flyt

en: Moved
da: Flyttet

en: Mute
da: Lydløs

en: Muted
da: Dæmpet

en: Muted color
da: Dæmpet farve

en: My Templates
da: Mine skabeloner

en: My Templates Access
da: Adgang til mine skabeloner

en: My account
da: Min konto

en: My templates
da: Mine skabeloner

en: Name
da: Navn

en: Nav Menu
da: Navigationsmenu

en: Neat
da: Pæn

en: Need help? Found a bug? Suggest a feature?
da: Har du brug for hjælp? Har du fundet en fejl? Foreslår en funktion?

en: Neutral blue
da: Neutral blå

en: Never
da: Aldrig

en: New
da: Nyt

en: New Custom Font
da: Ny brugerdefineret skrifttype

en: New Template
da: Ny skabelon

en: New Template Name
da: Nyt skabelon navn

en: New color could not be saved.
da: Ny farve kunne ikke gemmes.

en: New color palette name
da: Nyt navn på farvepaletten

en: New sidebar created.
da: Ny sidebjælke oprettet.

en: New theme style name
da: Nyt navn på en temastil

en: Newer Comments
da: Nyere kommentarer

en: Next
da: Næste

en: Next Icon
da: Næste ikon

en: Next arrow
da: Næste pil

en: Next label
da: Næste etikette

en: Next post
da: Næste indlæg

en: Nice job
da: Godt arbejde

en: Nickname
da: Profilnavn

en: No
da: Nej

en: No Bricks data found.
da: Ingen data om Bricks fundet.

en: No Custom Font found in Trash
da: Ingen brugerdefineret skrifttype fundet i papirkurven

en: No Custom Fonts found
da: Ingen tilpassede skrifttyper fundet

en: No Facebook page URL provided.
da: Der er ikke angivet nogen URL til Facebook-siden.

en: No HTML markup defined.
da: Ingen HTML-markup defineret.

en: No Instagram access token provided.
da: Der er ikke angivet noget Instagram-adgangstoken.

en: No SVG selected.
da: Der er ikke valgt SVG.

en: No Template Bundle found
da: Ingen skabelonpakke fundet

en: No Template Tag found
da: Ingen skabelon-tag fundet

en: No Template found in Trash
da: Ingen skabelon fundet i papirkurven

en: No Templates found
da: Det blev ikke fundet nogen skabeloner

en: No Vimeo ID provided.
da: Der er ikke angivet noget Vimeo-ID.

en: No Vimeo URL provided.
da: Der er ikke angivet nogen Vimeo-URL.

en: No WordPress added content found.
da: Intet WordPress tilføjet indhold fundet.

en: No WordPress widget type selected.
da: Der er ikke valgt nogen WordPress-widget-type.

en: No YouTube ID provided.
da: Der er ikke angivet noget YouTube-id.

en: No YouTube URL provided.
da: Der er ikke angivet nogen YouTube-URL.

en: No access
da: Ingen adgang

en: No accordion item added.
da: Der er ikke tilføjet noget harmonikaelement.

en: No action has been set for this form.
da: Der er ikke fastsat nogen handling for denne formular.

en: No additional information to show.
da: Ingen yderligere information at vise.

en: No audio file selected.
da: Der er ikke valgt nogen lydfil.

en: No caption
da: Ingen billedtekst

en: No code found.
da: Ingen kode fundet.

en: No content
da: Intet indhold

en: No date/fields set.
da: Ingen dato/felter angivet.

en: No dynamic data found.
da: Ingen dynamiske data fundet.

en: No dynamic data set.
da: Ingen dynamiske datasæt.

en: No email address provided.
da: Der er ikke angivet nogen e-mailadresse.

en: No excerpt found.
da: Ingen uddrag fundet.

en: No featured image set.
da: Der er intet udvalgt billede.

en: No file URL provided.
da: Der er ikke angivet nogen URL.

en: No file selected.
da: Der er ikke valgt nogen fil.

en: No files chosen
da: Ingen filer valgt

en: No form field added.
da: Der er ikke tilføjet noget formularfelt.

en: No icon selected.
da: Der er ikke valgt noget ikon.

en: No image
da: Intet billede

en: No image selected.
da: Der er ikke valgt noget billede.

en: No images selected.
da: Intet billede valgt.

en: No leading pound sign "#"
da: Intet foranstillet pundtegn "#"

en: No license for provided license key found.
da: Der er ikke fundet nogen licens for den angivne licensnøgle.

en: No license key provided.
da: Mangler licensnøgle .

en: No link
da: Ingen link

en: No list items defined.
da: Der er ikke defineret nogen listeemner.

en: No matching settings found.
da: Der er ikke fundet nogen matchende indstillinger.

en: No meta data selected.
da: Der er ikke valgt nogen metadata.

en: No nav menu found.
da: Ingen navigationsmenu fundet.

en: No pagination on singular posts/pages.
da: Ingen sideopsætning på enkelte indlæg/sider.

en: No posts found.
da: Ingen indlæg fundet.

en: No previous or next posts found..
da: Ingen tidligere eller næste indlæg fundet..

en: No pricing table defined.
da: Der er ikke defineret nogen pristabel.

en: No product archive description found.
da: Der blev ikke fundet beskrivelse af produktkategori.

en: No product selected
da: Ingen vare er valgt

en: No product upsells to show.
da: Intet mersalg at vise.

en: No products to show.
da: Ingen produkter at vise.

en: No progress bar created.
da: Der er ikke oprettet nogen statuslinje.

en: No ratings text
da: Ingen bedømmelser tekst

en: No ratings yet.
da: Ingen bedømmelser endnu.

en: No related products to show.
da: Antal relaterede varer der skal vises.

en: No repeat
da: Ingen gentagelse

en: No results
da: Ingen resultater

en: No results message
da: Meddelelse om ingen resultater

en: No revisions.
da: Ingen revisioner.

en: No sharing option selected.
da: Der er ikke valgt nogen delingsmulighed.

en: No shortcode provided.
da: Der findes ingen shortcode.

en: No sidebar selected.
da: Der er ikke valgt nogen sidebjælke.

en: No slide added.
da: Der er ikke tilføjet noget statuslinje.

en: No social icon added.
da: Der er ikke tilføjet noget socialt ikon.

en: No spaces. No pound (#) sign.
da: Ingen mellemrum. Intet pund (#) tegn.

en: No tabs added.
da: Der er ikke tilføjet faner.

en: No team members added.
da: Ingen holdmedlemmer tilføjet.

en: No template selected.
da: Der er ikke valgt noget skabelon.

en: No templates found.
da: Ingen skabeloner fundet.

en: No testimonials added.
da: Der er ikke tilføjet nogen anmeldelser.

en: No text added.
da: Der er ikke tilføjet nogen tekst.

en: No video selected.
da: Der er ikke valgt nogen video.

en: No wrap
da: Ingen ombrydning

en: No-repeat
da: Ingen gentagelse

en: None
da: Ingen

en: Not allowed: Infinite template loop.
da: Ikke tilladt: Uendelig skabelonsløjfe.

en: Nothing found.
da: Intet fundet.

en: Nothing found. Please try again with a different keyword!
da: Intet fundet. Prøv venligst igen med et andet nøgleord!

en: Nothing to copy
da: Intet at kopiere

en: Nothing to paste
da: Intet at sætte ind

en: Number
da: Nummer

en: Number between 1 - 100 or auto
da: Nummer mellem 1 - 100 eller automatisk

en: Number of comments
da: Antal af kommentare der skal vises

en: Number of posts
da: Antal indlæg

en: Numbered list
da: Nummereret liste

en: Numeric meta value
da: Numerisk metaværdi

en: Object fit
da: Objekt passer

en: Object position
da: Objektets position

en: Oblique
da: Vinklet

en: October
da: Oktober

en: Odd background
da: Ulige baggrund

en: Off-Canvas
da: Uden for lærredet

en: Offset
da: Forskydning

en: Okay
da: Ok

en: Older Comments
da: Ældre kommentarer

en: Oldest
da: Ældste

en: On sale
da: Tilbud

en: Once you are familiar with how Bricks works its a good idea to learn about templates. This is how you create your website header, footer and any other type of reuseable content such as blog post layouts, archives, your search result and error pages.
da: Når du er fortrolig med, hvordan Bricks fungerer, er det en god idé at lære om skabeloner. Det er sådan, du opretter din websteds header, footer og enhver anden form for indhold, der kan genbruges, såsom blogindlægslayouts, arkiver, dine søgeresultater og fejlsider.

en: One Page Navigation
da: Enkeltsidenavigation

en: One feature per line
da: Et egenskab pr. linje

en: Only added if none of your product fields contains any links.
da: Tilføjes kun, hvis ingen af dine produktfelter indeholder nogen links.

en: Only grant access to your templates to the websites entered above. One URL per line.
da: Giv kun adgang til dine skabeloner til de websteder, der er angivet ovenfor. En URL-adresse pr. linje.

en: Only parent terms
da: Kun forældrenes udtryk

en: Opacity
da: Gennemsigtighed

en: Open in new tab
da: Åbn i en ny fane

en: Opposites linked
da: Modsætninger forbundet

en: Options (one per line)
da: Indstillinger (en pr. linje)

en: Order
da: Ordre

en: Order by
da: Sorter efter

en: Order by items
da: Sorter efter

en: Order date
da: Ordre dato

en: Order details
da: Ordreoplysninger

en: Order email
da: Bestil e-mail

en: Order id
da: Ordre-id

en: Order meta key
da: Metanøgle til bestilling

en: Order number
da: Ordre nummer

en: Order overview
da: Ordreoversigt

en: Order payment method
da: Betalingsmetode for bestilling

en: Order receipt
da: Kvittering for bestilling

en: Order review
da: Bestil gennemgang

en: Order total
da: Ordre total

en: Original price
da: Standard pris

en: Original price typography
da: Skrifttype for standard pris

en: Other
da: Andet

en: Other (URL)
da: Andet (URL)

en: Other classes
da: Andre klasser

en: Out of Stock
da: Ikke på lager

en: Outline
da: Omrids

en: Outline - Dark
da: Omrids - Mørk

en: Outline - Light
da: Omrids - lys

en: Outline - Primary
da: Omrids - Primært

en: Output PHP function
da: Output PHP-funktion

en: Outstanding
da: Udmærket

en: Overflow
da: Overløb

en: Overlay content
da: Overlay-indhold

en: Overwrite
da: Overskrive

en: PHP class does not exist
da: PHP-klassen findes ikke

en: PHP execution time limit
da: Tidsgrænse for udførelse af PHP

en: PHP max upload file size
da: PHP maks. filstørrelse for opload

en: PHP memory limit
da: Grænse for PHP-hukommelse

en: PHP post max size
da: PHP post max størrelse

en: PHP safe mode
da: Sikker tilstand for PHP

en: Page
da: Side

en: Page %s
da: Side %s

en: Page ID
da: Side ID

en: Page date
da: Side dato

en: Page modified
da: Side ændret

en: Page not found
da: Siden blev ikke fundet

en: Page order
da: Siderækkefølge

en: Page settings
da: Side indstillinger

en: Page title
da: Sidetitel

en: Page-specific styles are loaded inline by default. Select "External files" to load required CSS only and to allow for stylesheet caching.
da: Sidespecifikke stilarter indlæses som standard inline. Vælg "Eksterne filer" for kun at indlæse de nødvendige CSS-filer og for at tillade caching af stilark.

en: Pages
da: Sider

en: Pages:
da: Sider:

en: Pale dawn
da: Bleg daggry

en: Panel width could not be saved.
da: Panelbredden kunne ikke gemmes.

en: Parent
da: Forælder

en: Parent theme URI
da: Overordnet tema URI

en: Parent theme author URI
da: Forældre tema forfatter URI

en: Parent theme name
da: Hovedtema navn

en: Parent theme version
da: Hovedtema version

en: Password
da: Adgangskode

en: Password Protection
da: Beskyttelse med adgangskode

en: Password field
da: Adgangskodefelt

en: Password min. length
da: Password min. længde

en: Password protect your templates.
da: Beskyt dine skabeloner med en adgangskode.

en: Password required.
da: Kodeord påkrævet.

en: Paste
da: Indsæt

en: Paste styles
da: Indsæt stilarter

en: Pasted
da: Indsæt

en: Pause on hover
da: Stop ved Musover

en: Pay
da: Betal

en: Payment
da: Betaling

en: Pending message
da: Afventende meddelelse

en: Percent
da: Procent

en: Percentage
da: Procent

en: Percentage typography
da: Procentvis skrifttype

en: Performance
da: Ydeevne

en: Picture in picture
da: Billede i billede

en: Pie Chart
da: Lagkage diagram

en: Pin
da: Fastgør

en: Pinned elements
da: Fastgjorte elementer

en: Placeholder
da: Pladsholder

en: Placeholder color
da: Pladsholder farve

en: Placeholder image shown.
da: Der vises et billede med pladsholder.

en: Placeholder typography
da: Pladsholder skrifttype

en: Play inline
da: Afspil inline

en: Please check your email to confirm your subscription.
da: Tjek venligst din e-mail for at bekræfte din tilmelding.

en: Please click the button below to generate all required CSS files.
da: Klik på knappen nedenfor for at generere alle de nødvendige CSS-filer.

en: Please copy & paste your license key in here ..
da: Kopier og indsæt din licensnøgle her ..

en: Please create a full-site backup before running the converter.
da: Du skal oprette en sikkerhedskopi af hele webstedet, før du kører konverteren.

en: Please enter a password of at least %s characters.
da: Indtast venligst en adgangskode på mindst %s tegn.

en: Please enter the latitude/longitude when using multiple markers.
da: Angiv længde- og breddegrad, hvis du bruger flere markører.

en: Please select a filter input.
da: Vælg et filter input.

en: Please select rating icons.
da: Vælg venligst bedømmelsesikon.

en: Please set at least one product filter.
da: Indstil mindst ét produktfilter.

en: Please share your reason(s) for deactivation Bricks. The more details, the better :)
da: Oplys venligst din(e) årsag(er) til deaktivering Bricks. Jo flere detaljer, jo bedre :)

en: Please use your Bricks account email address for all customer support requests. To attach larger files, please send an email directly to %1$s. To see what is currently in development or submit/upvote feature requests please visit our %2$s.
da: Brug venligst din Bricks-konto e-mailadresse til alle anmodninger om kundesupport. Hvis du vil vedhæfte større filer, skal du sende en e-mail direkte til %s. Hvis du vil se, hvad der er under udvikling, eller hvis du vil indsende/stemme på anmodninger om funktioner, kan du besøge vores %s.

en: Popular
da: Populære

en: Popularity
da: Popularitet

en: Populate Content
da: Udfyld indhold

en: Position bottom
da: Placer nederst

en: Position left
da: Placer til Venstre

en: Position right
da: Placer til højre

en: Position top
da: Placer øverst

en: Positioning
da: Placering

en: Post
da: Indlæg

en: Post ID
da: Artikel-id

en: Post comments
da: Artikel kommentarer

en: Post comments count
da: Antal kommentarer til indlæg

en: Post content
da: Indlægsindhold

en: Post date
da: Indlægsdato

en: Post excerpt
da: Indlægsuddrag

en: Post link
da: Artikel link

en: Post meta typography
da: Indlægs-meta skrifttype

en: Post modified date
da: Ændret dato for indlægget

en: Post navigation
da: Indlæg navigation

en: Post time
da: Artikel tidspunkt

en: Post title
da: Artikel titel

en: Post title typography
da: Indlægs-titel skrifttype

en: Post type
da: Indlægstype

en: Post types
da: Indlægstyper

en: Posts
da: Indlæg

en: Posts per page
da: Indlæg per side

en: Posts per row
da: Opslag pr. række

en: Posts should be in a same taxonomy term.
da: Indlæggene skal være i samme kategori.

en: Powered by %s
da: Drevet af %s

en: Precedes "Link Image" setting.
da: Forudgående for indstillingen til "Billedlink".

en: Precedes image height setting.
da: Går forud for indstilling af billedhøjde.

en: Precedes image ratio setting.
da: Går forud for indstilling af billedforhold.

en: Precedes individual column width.
da: Forudgående for den individuelle kolonnebredde.

en: Precedes individual row width.
da: Forudgående for den individuelle rækkebredde.

en: Prefix
da: Præfiks

en: Prefix block
da: Præfiksblok

en: Prefix typography
da: Præfiks skrifttype

en: Preload
da: Forudindlæsning

en: Press ENTER to apply/render URL.
da: Tryk på ENTER for at anvende/udgive URL.

en: Prev
da: Forrige

en: Prev arrow
da: Forrige pil

en: Prev label
da: Forrige etikette

en: Preview
da: Forhåndsvisning

en: Preview autosave
da: Eksempel på autosave

en: Preview mode
da: Preview-tilstand

en: Preview template
da: Forhåndsvis skabelon

en: Previous Icon
da: Forrige ikon

en: Previous post
da: Forrige indlæg

en: Price
da: Pris

en: Price meta
da: Pris meta

en: Price prefix
da: Præfiks for pris

en: Price suffix
da: Suffiks til prisen

en: Price typography
da: Pris skrifttype

en: Pricing
da: Priser

en: Pricing table
da: Pristabel

en: Pricing tables
da: Pristabel

en: Primary
da: Primær

en: Primary color
da: Primære farve

en: Privacy
da: Privatliv

en: Product
da: Produkt

en: Product ID
da: Produkt ID

en: Product SKU
da: Varenummer

en: Product additional information
da: Yderligere information for varer

en: Product archive
da: Produktarkiv

en: Product attribute
da: Produktegenskab

en: Product badge "New"
da: Produktlabel "Ny"

en: Product badge "Sale"
da: Produktlabel "Tilbud"

en: Product categories
da: Produktkategorier

en: Product category image
da: Produktkategoribillede

en: Product content
da: Produktbeskrivelse

en: Product content is empty.
da: Produktetbeskrivelse er tom.

en: Product gallery
da: Produktgalleri

en: Product image width
da: Produktbillede bredde

en: Product meta
da: Produkt metadata

en: Product on sale
da: Tilbudsprodukt

en: Product price
da: Produkt pris

en: Product rating
da: Produktvurdering

en: Product ratings are disabled.
da: Kommentarer er deaktiveret.

en: Product search
da: Søg varer

en: Product short description
da: Kort produktbeskrivelse

en: Product stock
da: Produkt lager

en: Product tabs
da: Produkt faner

en: Product tags
da: Produkt tags

en: Product title
da: Vare titel

en: Product type
da: Varetype

en: Product upsells
da: Produkt mersalg

en: Products
da: Produkter

en: Products archive description
da: Produktkategori beskrivelse

en: Products filter
da: Produktfilter

en: Products orderby
da: Sorter produkter efter

en: Products pagination
da: Produkt pagination

en: Products per page
da: Produkter pr. side

en: Products total results
da: Produkter samlede resultater

en: Profile photo size
da: Størrelse på profilbillede

en: Profile picture
da: Profilbillede

en: Progress bar
da: Statuslinje

en: Pseudo-class created
da: Pseudo-klasse oprettet

en: Pseudo-class deleted
da: Pseudo-klasse slettet

en: Pseudo-element created
da: Pseudo-element oprettet

en: Pseudo-element deleted
da: Pseudo-element udgår

en: Public templates
da: Offentlige skabeloner

en: Publish
da: Udgiv

en: Published
da: Udgivet

en: Published date
da: Udgiveselsdato

en: Quantity
da: Antal

en: Query
da: Forespørgsel

en: Query Bricks data in search results
da: Søg efter Bricks-data i søgeresultater

en: Quick Feedback
da: Hurtig feedback

en: Quick nav
da: Hurtig navigation

en: Quotes
da: Citat

en: REST API Prefix
da: REST API-præfiks

en: Radio
da: Radioknap

en: Radio list
da: Radioknap

en: Random
da: Tilfældig

en: Random order
da: Tilfældig rækkefølge

en: Rate limit for this hour reached. Please wait until the next full hour for it to be resetted.
da: Takstgrænsen for denne time er nået. Vent venligst til den næste hele time, før den nulstilles.

en: Rated %s out of 5
da: Bedømmelse %s ud af 5

en: Rating
da: Bedømmelse

en: Rating icon
da: Ikon for bedømmelse

en: Rating typography
da: Bedømmelse skrifttype

en: Raw HTML
da: Ren HTML

en: Read more
da: Læs mere

en: Read more about %s
da: Læs mere om %s

en: Ready to publish your first post?
da: Er du klar til at offentliggøre dit første indlæg?

en: Recent comments
da: Seneste kommentarer

en: Recent posts
da: Seneste indlæg

en: Recommended length: 55 characters. Default: Post/page excerpt.
da: Anbefalet længde: 55 tegn. Standard: Indlæg/sideuddrag.

en: Recommended length: 95 characters or less. Default: Post/page title.
da: Anbefalet længde: 95 tegn eller mindre. Standard: Indlæg/sidens titel.

en: Recommended max_execution_time: 180 (or more)
da: Anbefalet max_execution_time: 180 (eller mere)

en: Recommended size: Large. Default: Featured image.
da: Anbefalet størrelse: Forbruger: Stort. Default: Billede: Standard.

en: Recommended upload_max_filesize: 16M (or more)
da: Anbefalet opload_max_filesize: 16M (eller mere)

en: Recommended wp_memory_limit: 64M (or more)
da: Anbefalet wp_memory_limit: 64M (eller mere)

en: Redirect
da: Omdiriger

en: Redirect after (ms)
da: Omdiriger efter (ms)

en: Redirect is only triggered after successful form submit.
da: Omdirigeringen sker kun, hvis formularen er blevet indsendt med succes.

en: Redirect to admin area
da: Omdiriger til administrationsområdet

en: Redo
da: Annuller fortryd

en: Regenerate CSS files
da: Regenerer CSS-filer

en: Registered sidebars
da: Registrerede sidebjælker

en: Rel attribute
da: Rel-attribut

en: Related posts
da: Relaterede indlæg

en: Related products
da: Relaterede varer

en: Relative
da: Relativ

en: Released after you cancelled
da: Frigivet efter du har annulleret

en: Reload canvas
da: Genindlæs lærred

en: Remarkable
da: Bemærkelsesværdig

en: Remote
da: Fjern

en: Remote Templates Password
da: Adgangskode for fjernskabeloner

en: Remote templates
da: Fjernbetjeningsskabeloner

en: Remote templates URL
da: URL til fjernskabeloner

en: Remove
da: Fjern

en: Remove all
da: Fjern alle

en: Remove billing fields
da: Fjern faktureringsfelter

en: Remove file
da: Fjern fil

en: Remove shipping fields
da: Fjern forsendelsesfelter

en: Rename
da: Omdøb

en: Rename images
da: Omdøb billeder

en: Render with Bricks
da: Rneder med Bricks

en: Render with WordPress
da: Render med WordPress

en: Repeat
da: Gentag

en: Repeat-x
da: Gentag-x

en: Repeat-y
da: Gentag-y

en: Replace content
da: Udskift indhold

en: Reply
da: Svar

en: Reply to email address
da: Svar til e-mail-adresse

en: Required
da: Påkrævet

en: Requires map type: Roadmap
da: Kræver korttype: Vejkort

en: Reset
da: Nulstil

en: Reset Settings
da: Nulstil indstillinger

en: Reset filters
da: Nulstil filtre

en: Reset styles
da: Nulstil stilarter

en: Responsive breakpoints
da: Responsive brudpunkter

en: Restart
da: Genstart

en: Result Count
da: Resultater

en: Results
da: Resultater

en: Results for: %s
da: Resultater for: %s

en: Reverse
da: Gå tilbage

en: Revision applied
da: Anvendt revision

en: Revision by
da: Revision af

en: Revision deleted
da: Revision slettet

en: Revision discarded
da: Revision kasseret

en: Revisions
da: Revisioner

en: Rewind
da: Spol tilbage

en: Ribbon
da: Bånd

en: Rich text
da: Rig tekst

en: Ridge
da: Kant

en: Right
da: Højre

en: Roadmap
da: Køreplan

en: Roles
da: Roller

en: Root container padding
da: Polstring af rodbeholder

en: Rotate
da: Rotér

en: Rotate X
da: Roter X

en: Rotate Y
da: Roter Y

en: Rotate Z
da: Roter Z

en: Round
da: Rundt

en: Row
da: Række

en: Row gap
da: Rækkeafstand

en: Rows
da: Rækker

en: Run code
da: Kør kode

en: Running the %s detects any outdated Bricks data and automatically updates it to the latest syntax.
da: Kørsel af %s registrerer eventuelle forældede Bricks-data og opdaterer dem automatisk til den nyeste syntaks.

en: SSL certificate
da: SSL-certifikat

en: SVG files describe images in XML format and can therefore contain malicious code. With %s enabled Bricks will try to sanitize SVG files during upload.
da: SVG-filer beskriver billeder i XML-format og kan derfor indeholde skadelig kode. Hvis %s er aktiveret, vil Bricks forsøge at rense SVG-filer under opload.

en: SVG files not imported for security reasons.
da: SVG-filer importeres ikke af sikkerhedshensyn.

en: SVG uploads
da: SVG-overførsler

en: Sale
da: Tilbud

en: Sale price typography
da: Tilbudspris skrifttype

en: Sale!
da: Tilbud!

en: Satellite
da: Satellit

en: Saturation
da: Mætning

en: Save
da: Gem

en: Save Bricks data as Gutenberg data
da: Gem Bricks-data som Gutenberg-data

en: Save Settings
da: Gem indstillinger

en: Save as global element
da: Gem som et globalt element

en: Save as template
da: Gem som skabelon

en: Save color in palette
da: Gem farve i paletten

en: Save content type
da: Gem indholdstype

en: Save draft
da: Gem udkast

en: Save new style
da: Gem ny stil

en: Save new title/permalink
da: Gem ny titel/permalink

en: Save style
da: Gem stil

en: Saved
da: Gemt

en: Scale
da: Scalér

en: Scale X
da: Skaler X

en: Scale Y
da: Skaler Y

en: Scale color
da: Skalafarve

en: Scale down
da: Skala ned

en: Scale length in px
da: Skalalængde i px

en: Scrolling background
da: Rullende baggrund

en: Scrolling box shadow
da: Rullende boks skygge

en: Scrolling text color
da: Farve på rullende tekst

en: Search
da: Søg

en: Search ...
da: Søg...

en: Search Custom Fonts
da: Søg efter brugerdefinerede skrifttyper

en: Search Overlay
da: Søg overlejring

en: Search Template Bundles
da: Søg i skabelonpakker

en: Search Template Tags
da: Søg Skabelon-tags

en: Search Templates
da: Søg skabeloner

en: Search background
da: Søg baggrund

en: Search background color
da: Søg baggrundsfarve

en: Search border
da: Søg kant

en: Search box shadow
da: Skygge i søgefeltet

en: Search by title
da: Søg efter titel

en: Search documentation
da: Søg dokumentation

en: Search elements ..
da: Søg elementer ...

en: Search fonts
da: Søg skrifttyper

en: Search for ..
da: Søg efter ...

en: Search icon
da: Søg efter ikon

en: Search icons
da: Søg ikoner

en: Search pages ..
da: Søg sider ...

en: Search results
da: Søgeresultater

en: Search results for:
da: Søgeresultater for:

en: Search settings
da: Indstillinger for søgning

en: Search site
da: Søg på site

en: Search tag
da: Søg tag

en: Search templates ..
da: Søg skabeloner ...

en: Search term
da: Søgeudtryk

en: Search type
da: Søgningstype

en: Secondary
da: Sekundær

en: Secondary color
da: Sekundær farve

en: Section
da: Sektion

en: Select
da: Vælg

en: Select Dynamic Data
da: Vælg Dynamiske data

en: Select a theme style or create a new one to style your website (%s).
da: Vælg en temastil, eller opret en ny stil til dit websted (%s).

en: Select action(s) you want to perform after form has been successfully submitted.
da: Vælg den eller de handlinger, du vil udføre, efter at formularen er blevet sendt med succes.

en: Select and import your settings JSON file from your computer.
da: Vælg og importer din JSON-fil med indstillinger fra din computer.

en: Select and import your template JSON/ZIP file from your computer.
da: Vælg og importer din JSON/ZIP-skabelon fra din computer.

en: Select any revision to preview it. Click "Apply" to continue editing the selected revision. Click "Discard" to continue editing the current revision.
da: Vælg en hvilken som helst revision for at få vist den. Klik på "Anvend" for at fortsætte redigeringen af den valgte revision. Klik på "Discard" for at fortsætte redigeringen af den aktuelle revision.

en: Select archive term
da: Vælg arkivbegreb

en: Select archive type
da: Vælg arkivtype

en: Select author
da: Vælg forfatter

en: Select color palette
da: Vælg farvepalet

en: Select content type
da: Vælg indholdstype

en: Select dynamic data
da: Vælg dynamiske data

en: Select email field
da: Vælg e-mail-felt

en: Select file
da: Vælg fil

en: Select file(s) to import
da: Vælg den eller de filer, der skal importeres

en: Select first name field
da: Vælg feltet fornavn

en: Select group(s)
da: Vælg gruppe(r)

en: Select icon
da: Vælg ikon

en: Select image
da: Vælg billede

en: Select individual
da: Vælg en enkelt person

en: Select last name field
da: Vælg feltet for efternavn

en: Select library
da: Vælg bibliotek

en: Select link type
da: Vælg linktype

en: Select list
da: Vælg liste

en: Select login field
da: Vælg login-felt

en: Select nav menu
da: Vælg navigationsmenu

en: Select or create pseudo-class
da: Vælg eller opret pseudoklasse

en: Select password field
da: Vælg feltet for adgangskode

en: Select post type
da: Vælg indlægstype

en: Select post types to %s.
da: Vælg indlægstyper til %s.

en: Select post/page
da: Vælg indlæg/side

en: Select posts
da: Vælg stillinger

en: Select product type
da: Vælg indlægstype

en: Select products
da: Vælg produkter

en: Select shape
da: Vælg form

en: Select shortcode
da: Vælg kortkode

en: Select sidebar
da: Vælg sidebjælke

en: Select taxonomies
da: Vælg taksonomier

en: Select template
da: Vælg skabelon

en: Select template tags
da: Vælg skabelon-tags

en: Select template to update
da: Vælg den skabelon, der skal opdateres

en: Select template type
da: Vælg skabelontype

en: Select template type:
da: Vælg skabelontype:

en: Select term
da: Vælg termer

en: Select terms
da: Vælg vilkår

en: Select text on canvas to format it. To add headings, paragraphs, and images use the "Rich Text" element.
da: Vælg tekst på lærredet for at formatere den. Hvis du vil tilføje overskrifter, afsnit og billeder, kan du bruge elementet "Rich Text".

en: Select the type of template you want to create:
da: Vælg den type skabelon, du vil oprette:

en: Select type of content to show on canvas, then click "APPLY PREVIEW" to show the selected content on the canvas.
da: Vælg den type indhold, der skal vises på lærredet, og klik derefter på "APPLY PREVIEW" for at vise det valgte indhold på lærredet.

en: Select user name field
da: Vælg feltet med brugernavn

en: Select/enter unit
da: Vælg liste

en: Selected sidebar has no active widgets.
da: Den valgte sidebjælke har ingen aktive widgets.

en: Semi Bold
da: Semi Fed

en: Send email to %s
da: Send email til %s

en: Send to custom email address
da: Send til en brugerdefineret e-mailadresse

en: Send to email address
da: Send til e-mail-adresse

en: Sendgrid API key
da: Sendgrid API-nøgle

en: Sendgrid API key required! Add key in dashboard under: %s
da: Sendgrid API-nøgle påkrævet! Tilføj nøglen på instrumentbrættet under: %s

en: Separate keywords by comma. Helps search engine to determine topic of a page.
da: Adskil nøgleord med et komma. Hjælper søgemaskinen med at afgøre, hvad en side handler om.

en: Separated by space. No leading dot "."
da: Adskilt med mellemrum. Ingen forreste punktum "."

en: Separated by space. Without class dot.
da: Adskilt med mellemrum. Uden klassepunkt.

en: Separator color
da: Separator farve

en: Server Environment
da: Server miljø

en: Set "Top" value make this element "sticky".
da: Indstil værdien "Top" for at gøre dette element "klæbrigt".

en: Set %s per user role. To define access for a specific user edit the user profile directly.
da: Indstil %s pr. brugerrolle. Hvis du vil definere adgang for en bestemt bruger, redigerer du brugerprofilen direkte.

en: Set Unsplash API Key
da: Indstil Unsplash API-nøgle

en: Set condition(s) to apply selected theme style to your entire website or certain areas.
da: Indstil betingelser for at anvende den valgte temastil på hele dit websted eller visse områder.

en: Set condition(s) to apply your theme style to your entire site or only certain areas.
da: Indstil din temastil på hele dit websted eller kun på bestemte områder.

en: Set condition(s) to show template on specific areas of your site.
da: Indstil betingelser for at vise skabelonen på bestemte områder af dit websted.

en: Set conditions
da: Indstil betingelser

en: Set custom link destination for builder toolbar logo.
da: Indstil brugerdefineret linkdestination for logoet på værktøjslinjen.

en: Set for better performance if you don't run any jQuery code older than version 1.9.
da: Indstil for bedre ydeevne, hvis du ikke kører jQuery-kode, der er ældre end version 1.9.

en: Set for better performance if you don't use embeds, such as YouTube videos, on your site.
da: Indstil til bedre ydeevne, hvis du ikke bruger indlejringer, f.eks. YouTube-videoer, på dit websted.

en: Set for better performance if you don't use emojis on your site.
da: Indstil til bedre ydeevne, hvis du ikke bruger emojis på dit websted.

en: Set if you have problems with Bricks built-in lazy loading.
da: Indstilles, hvis du har problemer med Bricks indbyggede lazy loading.

en: Set individual video player controls under: Settings > Theme Styles > Element - Video
da: Indstil de individuelle kontroller for videoafspillere under: Indstillinger > Temastilarter > Element - Video

en: Set language if auto detect fails (e.g. "css").
da: Indstil sprog, hvis den automatiske registrering mislykkes (f.eks. "css").

en: Set template style
da: Indstil skabelonstil

en: Set the builder language.
da: Indstil program-sprog.

en: Set to "100vh" for full height.
da: Indstil til "100vh" for fuld højde.

en: Set to "Fixed" for parallax effect.
da: Indstil til "Fast" for at få parallakseffekt.

en: Settings
da: Indstillinger

en: Settings imported
da: Importerede indstillinger

en: Settings resetted
da: Indstillinger nulstillet

en: Shape
da: Form

en: Shape Dividers
da: Figur-deler

en: Share on %s
da: Del på %s

en: Share via
da: Del via

en: Share via email
da: Del via e-mail

en: Show
da: Vis

en: Show After Grid
da: Vis efter gitter

en: Show Before Grid
da: Vis før gitter

en: Show arrows
da: Vis pile

en: Show artist
da: Vis kunstner

en: Show author
da: Vis forfatter

en: Show avatar
da: Vis avatar

en: Show badge if product is less than .. days old.
da: Vis etikette, hvis produktet er mindre end .. dage gammelt.

en: Show bio
da: Vis biografi

en: Show comments
da: Vis kommentarer

en: Show count
da: Vis antal

en: Show date
da: Vis dato

en: Show dots
da: Vis prikker

en: Show empty
da: Vis tomt

en: Show empty terms
da: Hvis tomme udtryk

en: Show excerpt
da: Vis uddrag

en: Show featured image
da: Vis udvalgt billede

en: Show form title
da: Vis formularens titel

en: Show friends' photos
da: Vis billeder af venner

en: Show fullscreen
da: Vis fuld skærm

en: Show image
da: Vis billede

en: Show info
da: Vis info

en: Show label
da: Vis etikette

en: Show labels
da: Vis etiketter

en: Show latest .. posts
da: Vis seneste .. indlæg

en: Show likes
da: Vis likes

en: Show link to author posts
da: Vis link til forfatterens indlæg

en: Show location
da: Vis placering

en: Show mobile menu toggle
da: Vise mobilmenu knap

en: Show name
da: Vis navn

en: Show navigation
da: Vis navigation

en: Show on hover
da: Vis ved musover

en: Show percentage
da: Vis procentdel

en: Show posts navigation
da: Vis indlæg navigation

en: Show profile header
da: Vis profilhovedet

en: Show related videos
da: Vis relaterede videoer

en: Show required asterisk
da: Vis den krævede asterisk

en: Show tabs
da: Vis faner

en: Show tags
da: Vis tags

en: Show title
da: Vis titel

en: Show under
da: Vis under

en: Show website
da: Vis websted

en: Shows if item has a sub menu.
da: Vises, hvis elementet har en undermenu.

en: Shuffle
da: Bland

en: Side By Side (Row)
da: Side om side (række)

en: Sidebar
da: Sidekolone

en: Sidebar deleted.
da: Sidebar slettet.

en: Sidebar name *
da: Navn på sidebjælke *

en: Sidebars
da: Sidebarer

en: Single post/page
da: Enkelt indlæg/side

en: Single product
da: Enkelt indlæg/side

en: Site
da: Side

en: Site Address
da: Sideadresse

en: Site URL
da: Websteds URL

en: Site background
da: Baggrund for webstedet

en: Site border
da: Grænse til stedet

en: Site layout
da: Site Layout

en: Site tagline
da: Websidens beskrivelse

en: Site title
da: Websidens navn

en: Size
da: Størrelse

en: Size - Extra Large
da: Størrelse - Ekstra stor

en: Size - Large
da: Størrelse - Stor

en: Size - Medium
da: Størrelse - Medium

en: Size - Small
da: Størrelse - Lille

en: Sizing
da: Størrelsesangivelse

en: Skew X
da: Skævhed X

en: Skew Y
da: Skævhed Y

en: Skillful
da: Dygtig

en: Skip
da: Spring over

en: Skip & Deactivate
da: Spring over og deaktivere

en: Skip to footer
da: Spring til sidefod

en: Skip to main content
da: Spring til indholdet

en: Slide content goes here ..
da: Diasindholdet skal placeres her ..

en: Slide up after
da: Rul op efter

en: Slides
da: Dias

en: Small
da: Lille

en: Small header
da: Lille overskrift

en: Social icons
da: Sociale Ikoner

en: Social media
da: Sociale medier

en: Social sharing
da: Social deling

en: Sorry, but no site URL has been provided.
da: Beklager, men der er ikke oplyst nogen URL til webstedet.

en: Sorry, but we could not subscribe you.
da: Beklager, men du kunne ikke tilmeldes.

en: Sort by
da: Sorter efter

en: Sort by average rating
da: Sortér efter anmeldelse

en: Sort by latest
da: Sortér efter nyeste

en: Sort by options
da: Sorter efter

en: Sort by popularity
da: Sorter efter popularitet

en: Sort by price: high to low
da: Sorter efter pris: høj til lav

en: Sort by price: low to high
da: Sorter efter pris: lav til høj

en: Source
da: Kilde

en: Space around
da: Plads omkring

en: Space between
da: Mellemrum mellem

en: Space between header and footer.
da: Mellemrum mellem sidehoved og sidefod.

en: Space evenly
da: Jævnt fordelt

en: Spacing
da: Afstand

en: Spam protection
da: Beskyttelse mod spam

en: Speed
da: Hastighed

en: Spread
da: Spredning

en: Square
da: Firkant

en: Stacked (Column)
da: Stablet (kolonne)

en: Standard fonts
da: Standardskrifttyper

en: Star color
da: Bar farve

en: Stars
da: Stjerner

en: Start delay in ms
da: Startforsinkelse i ms

en: States (pseudo-classes)
da: Tilstande (pseudoklasser)

en: Static
da: Statisk

en: Statuses
da: Status

en: Sticky
da: Fastgjort

en: Sticky header
da: Klæbrig sidehoved

en: Sticky on scroll
da: Kæbrig ved scroll

en: Stock
da: Lager

en: Stock management not enabled for this product.
da: Lagerstyring er ikke aktiveret for dette produkt.

en: Street View Control
da: Gadevisning kontrol

en: Stretch
da: Stræk

en: Strings
da: Tekststrenge

en: Stroke
da: Linje

en: Stroke #2
da: Linje #2

en: Stroke color
da: Stregfarve

en: Stroke width
da: Stregbredde

en: Structure
da: Struktur

en: Structure panel auto-sync
da: Automatisk synkronisering af strukturpanel

en: Stunning
da: Fantastisk

en: Style
da: Stil

en: Style - Dark
da: Stil - Mørk

en: Style - Default
da: Stil - standard

en: Style - Light
da: Stil - Lys

en: Style - Primary
da: Stil - primær

en: Style - Secondary
da: Stil - sekundær

en: Style saved
da: Stil gemt

en: Styles
da: Stilarter

en: Stylesheets (default)
da: Stylesheets (standard)

en: Sub Menu
da: Undermenu

en: Sub menu
da: Undermenu

en: Subject
da: Emne

en: Submission failed. Please reload the page and try to submit the form again.
da: Indsendelse mislykkedes. Indlæs siden igen og prøv at indsende formularen igen.

en: Submit & Deactivate
da: Indsend & Deaktiver

en: Submit Comment
da: Send kommentar

en: Submit button
da: Knappen Send

en: Subtitle
da: Underoverskrift

en: Subtitle goes here
da: Underteksten skal stå her

en: Subtitle typography
da: Skrifttype af undertekster

en: Subtitles typography
da: Ikon skrifttype

en: Success
da: Succes

en: Success color
da: Succes farve

en: Success message
da: Bekræftelse

en: Suffix
da: Suffiks

en: Suffix block
da: Suffiks blok

en: Suffix typography
da: Suffiks skrifttype

en: Sure thing
da: Selvfølgelig

en: Sure?
da: Er du sikker?

en: Sweet
da: Sød

en: Switch to
da: Skift til

en: System Information
da: Systeminformation

en: Tab
da: Fane

en: Tab 1
da: Fane 1

en: Tab 1 label
da: Etiket på faneblad 1

en: Tab 2
da: Fane 2

en: Tab 2 label
da: Etiket på faneblad 2

en: Tab content
da: Fane-indhold

en: Tab content 1 goes here ..
da: Faneindhold 1 skal placeres her ..

en: Tab content 2 goes here ..
da: Fanen indhold 2 skal placeres her ..

en: Tab title
da: Fanetitel

en: Tab title 1
da: Fanetitel 1

en: Tab title 2
da: Fanetitel 2

en: Table
da: Tabel

en: Table background
da: Tabel baggrund

en: Table border
da: Bordkant

en: Table box shadow
da: Tabelskygge

en: Tablet portrait
da: Portrætvisning på tablet

en: Tabs
da: Faner

en: Take over
da: Overtag

en: Taxonomies
da: Taksonomier

en: Taxonomies related posts must have in common.
da: Kategoreir, som relaterede indlæg skal have til fælles.

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Taxonomy query
da: Taxonomisk forespørgsel

en: Team member
da: Medarbejder

en: Team members
da: Team medlemmere

en: Tel
da: Tlf

en: Template
da: Skabelon

en: Template Bundle
da: Skabelonpakke

en: Template Bundles
da: Skabelonpakker

en: Template Tag
da: Skabelon-tag

en: Template Tags
da: Skabelon-Tags

en: Template Type
da: Skabelontype

en: Template bundle
da: Skabelonpakke

en: Template created
da: Skabelon oprettet

en: Template deleted
da: Skabelon slettet

en: Template imported
da: Skabelon importeret

en: Template insert failed: This template has no data
da: Indsættelse af skabelon mislykkedes: Denne skabelon har ingen data

en: Template inserted
da: Skabelon indsættes

en: Template overridden
da: Skabelon tilsidesat

en: Template saved
da: Skabelon gemt

en: Template settings
da: Indstillinger for skabelon

en: Template source
da: Skabelon kilde

en: Template tag
da: Skabelon-tag

en: Template tags
da: Skabelon-tags

en: Template title
da: Skabelonens titel

en: Template type
da: Skabelontype

en: Templates
da: Skabeloner

en: Term
da: Udtryk

en: Term archive URL
da: URL til termarkiv

en: Term description
da: Beskrivelse af begrebet

en: Term id
da: Der er ikke angivet noget mappenavn eller term-ID.

en: Term meta - add key after :
da: Term meta - tilføj nøgle efter :

en: Term name
da: Betegnelse

en: Terms
da: Betingelser

en: Terrain
da: Terræn

en: Testimonial
da: Udtalelse

en: Testimonials
da: Udtalelser

en: Text
da: Tekst

en: Text align
da: Tekst justering

en: Text block
da: Tekstblok

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Text decoration
da: Dekoration af tekst

en: Text list
da: Tekstlise

en: Text shadow
da: Tekstskygge

en: Text transform
da: Transformering af tekst

en: Textarea
da: Tekstfelt

en: Thank you
da: Mange tak

en: The "Features" articles covers topics such as the Unsplash integration, custom code (CSS & JS), gradients, sidebars, shape dividers, global elements, etc.
da: Artiklerne om "Funktioner" dækker emner som integration af Unsplash, brugerdefineret kode (CSS og JS), gradienter, sidebars, forminddelere, globale elementer osv.

en: The active theme has no sidebars defined.
da: Det aktive tema har ingen sidebjælke defineret.

en: The code above will be executed on your site! Proceed with care and use only trusted code that you deem safe.
da: Ovenstående kode vil blive udført på dit websted! Gå forsigtigt frem og brug kun kode, som du anser for sikker.

en: The dynamic data is empty.
da: De dynamiske data er tomme.

en: The query element doesn't exist.
da: Forespørgselselementet findes ikke.

en: The site you are requesting templates from has access to their templates disabled.
da: Det websted, du anmoder om skabeloner fra, har deaktiveret adgangen til sine skabeloner.

en: The site you are requesting templates from requires a remote templates password.
da: Det websted, du anmoder om skabeloner fra, kræver en adgangskode til fjernskabeloner.

en: The style name entered already exists. Please choose a different name.
da: Det indtastede stilnavn findes allerede. Vælg venligst et andet navn.

en: Theme
da: Tema

en: Theme Information
da: Temaoplysninger

en: Theme Styles
da: Tema stilarter

en: Theme author
da: Tema forfatter

en: Theme author URI
da: URI for forfatteren af temaet

en: Theme is child theme
da: Temaet er et børnetema

en: Theme name
da: Tema navn

en: Theme style created
da: Tema stil oprettet

en: Theme style deleted
da: Tema stil slettet

en: Theme version
da: Tema version

en: There is an autosave more recent than the version you are currently viewing.
da: Der er en nyere automatisk lagring end den version, du ser i øjeblikket.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
da: Der er ingen uddrag da dette er et beskyttet indlæg.

en: Thin
da: Tynd

en: This post has no %s terms.
da: Dette indlæg indeholder ingen %s udtryk.

en: This post has no related posts.
da: Dette indlæg har ingen relaterede indlæg.

en: This post is already being edited.
da: Dette indlæg er allerede ved at blive redigeret.

en: This query type doesn't support pagination.
da: Denne forespørgselstype understøtter ikke paginering.

en: This template contains a color palette. Would you like to import it?
da: Denne skabelon indeholder en farvepalet. Vil du gerne importere den?

en: This template contains a theme style. Would you like to import it?
da: Denne skabelon indeholder en temastil. Vil du gerne importere den?

en: Thousand separator
da: Tusind separator

en: Thumbnail
da: Miniature

en: Tilt
da: Vippe

en: Timeline
da: Tidslinje

en: Title
da: Titel

en: Title Tag
da: Titel Tag

en: Title border
da: Titel kant

en: Title margin
da: Titel margen

en: Title tag
da: Titel tag

en: Title typography
da: Skrifttype af titler

en: Toggle width
da: Skift bredde

en: Toolbar logo link
da: Link til værktøjsbjælkelogo

en: Top
da: Øverst

en: Top center
da: Øverst i midten

en: Top left
da: Øverst til venstre

en: Top level menu
da: Menu på øverste niveau

en: Top right
da: Øverst til højre

en: Track color
da: Spor farve

en: Transform
da: Transformer

en: Transform origin
da: Transformér oprindelse

en: Transition
da: Overgang

en: Translate X
da: Oversæt X

en: Translate Y
da: Oversæt Y

[ctx: Translators: %s = the number of comments]
en: %s comment | %s comments
da[0]: %s kommentar
da[1]: %s kommentarer

en: Transparency
da: Gennemsigtighed

en: Triangle
da: Trekant

en: Triangle concave
da: Trekant konkav

en: Triangle convex
da: Trekant konveks

en: Triangle double
da: Triangel dobbelt

en: True
da: Sandt

en: TrueType Font: Uncompressed font data, but partial IE9+ support.
da: TrueType-skrifttype: Ukomprimerede skrifttypedata, men delvis understøttelse af IE9+.

en: Type keyword, hit enter.
da: Skriv nøgleord, og tryk på enter.

en: Type name, hit enter
da: Skriv navn, tryk på enter

en: Type speed in ms
da: Skrivehastighed i ms

en: Type title and hit enter
da: Skriv titel, og tryk på enter

en: Typography
da: Skrifttype

en: Typography active
da: Skrifttype aktiv

en: URL parameter - add key after :
da: URL-parameter - tilføj nøgle efter :

en: Ultra light with labels
da: Ultra light med etiketter

en: Uncategorized
da: Ikke kategoriseret

en: Underline
da: Understreg

en: Understanding the layout
da: Forståelse af layoutet

en: Undo
da: Fortryd

en: Unlimited websites
da: Ubegrænset antal websteder

en: Unlink
da: Fjern link

en: Unlinked
da: Ikke forbundet

en: Unlocked
da: Låst op

en: Unpin
da: Udtag

en: Unsplash API key
da: Unsplash API-nøgle

en: Unsplash API key required! Add key in dashboard under: %s
da: Unsplash API-nøgle påkrævet! Tilføj nøglen i instrumentbrættet under: %s

en: Update
da: Opdater

en: Update Template Bundle
da: Opdatering af skabelonpakke

en: Update Template Tag
da: Opdatering af skabelontag

en: Update color in palette
da: Opdater farve i paletten

en: Upload
da: Opload

en: Upload .%s file
da: Opload .%s-fil

en: Upload SVG
da: Opload SVG

en: Uppercase
da: Store bogstaver

en: Use "root" to target the element wrapper: root { background: blue }
da: Brug "root" til at målrette elementet wrapper: root { background: blue }

en: Use any form field value via it's ID like this: {{form_field}}. Replace "form_field" with the actual field ID.
da: Brug værdien af et hvilket som helst formularfelt via dets ID på denne måde: {{form_field}}. Udskift "form_field" med det faktiske felt-ID.

en: Use brand colors
da: Brug brandfarver

en: Use field IDs to personalize your message.
da: Brug felt-id til at tilpasse din besked.

en: Use for sticky scrolling header etc.
da: Brug til klæbende rulning af overskrifter osv.

en: Use query loop
da: Brug forespørgselsloop

en: Use the builder to add custom code to a specific page.
da: Brug editoren  til at tilføje brugerdefineret kode til en bestemt side.

en: Used if logo image isn't set or available.
da: Anvendes, hvis logobilledet ikke er indstillet eller tilgængeligt.

en: User ID
da: Bruger ID

en: User Login
da: Bruger login

en: User Registration
da: Brugerregistrering

en: User meta - add key after :
da: User Meta - tilføj nøgle efter :

en: User name field
da: Feltet med brugernavn

en: User portrait
da: Brugerportræt

en: User profile
da: Brugerprofil

en: Username
da: Brugernavn

en: Username already exists.
da: Brugernavnet findes allerede.

en: Username is not valid.
da: Brugernavnet er ikke gyldigt.

en: Username required.
da: Brugernavn påkrævet.

en: Users
da: Brugere

en: Valid JSON data required to run the importer
da: Gyldige JSON-data, der kræves for at køre importøren

en: Value
da: Værdi

en: Variations
da: Variationer

en: Vertical
da: Vertikal

en: Vertical - Cloud
da: Lodret - Cloud

en: Vertical - Drops
da: Lodret - Dråber

en: Vertical - Pixels
da: Lodret - Pixels

en: Vertical - Stroke
da: Lodret - Linje

en: Vertical - Stroke #2
da: Lodret - Linje #2

en: Vertical - Tilt
da: Lodret - Vippe

en: Vertical - Triangle
da: Lodret - Trekant

en: Vertical - Triangle double
da: Lodret - trekant dobbelt

en: Vertical - Wave
da: Lodret - bølge

en: Vertical - Wave brush
da: Lodret - Bølgebørste

en: Vertical - Waves
da: Lodret - bølger

en: Vertical - Zigzag
da: Lodret - Zigzag

en: Vertical align
da: Lodret justering

en: Vertical alignment
da: Lodret tilpasning

en: Very well
da: Meget godt

en: Video file URL
da: URL til videofil

en: Videos
da: Videoer

en: View Custom Font
da: Vis brugerdefineret skrifttype

en: View Custom Fonts
da: Vis tilpassede skrifttyper

en: View Template
da: Vis skabelon

en: View Template Bundle
da: Se skabelonpakke

en: View Template Tag
da: Vis skabelon tag

en: View Templates
da: Se skabeloner

en: View on frontend
da: Visning på frontend

en: Vimeo video ID
da: Vimeo-video-ID

en: Visibility
da: Synlighed

en: Visit Bricks Academy
da: Besøg Bricks Academy

en: Visit docs
da: Se brugervejledning

en: Visit the website %s
da: Besøg websiden

en: Visual
da: Visuel

en: WP debug
da: WP-fejlfinding

en: WP language
da: WP sprog

en: WP memory limit
da: WP hukommelsesgrænse

en: Warning
da: Advarsel

en: Warning color
da: Advarsel farve

en: Wave
da: Bølge

en: Wave brush
da: Bølgebørste

en: Waves
da: Bølger

en: Web Open Font Format 2.0: TrueType/OpenType font with even better compression than WOFF 1.0, but no IE browser support.
da: Web Open Font Format 2.0: TrueType/OpenType-skrifttype med endnu bedre komprimering end WOFF 1.0, men ingen understøttelse af IE-browseren.

en: Web Open Font Format: Compressed TrueType/OpenType font with information about font source and full IE9+ support (recommended).
da: Web Open Font Format: Komprimeret TrueType/OpenType-skrifttype med oplysninger om skrifttypens kilde og fuld IE9+-understøttelse (anbefales).

en: Web design
da: Webdesign

en: Webfont loading method
da: Indlæsningsmetode for webfonts

en: Webfonts (such as Google Fonts) are loaded via stylesheets by default. Select "Webfont Loader" to avoid FOUT (Flash of unstyled text) by hiding your website content until all webfonts are loaded.
da: Webfonts (f.eks. Google Fonts) indlæses som standard via stylesheets. Vælg "Webfont Loader" for at undgå FOUT (Flash of unstyled text) ved at skjule dit websteds indhold, indtil alle webfonts er indlæst.

en: Website
da: Hjemmeside

en: Welcome to Bricks
da: Velkommen til Bricks

en: What is the name of this site builder? And why did you choose it?
da: Hvad er navnet på programmet? Og hvorfor valgte du det?

en: Whitelist URLs
da: Whitelist URL'er

en: Whoops, that page is gone
da: Ups, den side findes ikke

en: Wide
da: Bred

en: Widget margin
da: Widget-margin

en: Widget title
da: Widget titel

en: Widget title border
da: Widgets titelkant

en: Widget title typography
da: Widgettitel skrifttype

en: Width
da: Bredde

en: Width in %
da: Bredde i %

en: Wonderful
da: Vidunderligt

en: WordPress Environment
da: WordPress Miljø

en: Wrap reverse
da: Wrap omvendt

en: X axis
da: X-akse

en: Y axis
da: Y-akse

en: Yeah
da: Ja

en: Year: %s
da: År: %s

en: Yearly
da: Årlig

en: Yep
da: Jep

en: Yes
da: Ja

en: You are about to reset all Bricks global settings. Do you wish to proceed?
da: Du er ved at nulstille alle Bricks globale indstillinger. Ønsker du at fortsætte?

en: You are missing out!
da: Du går glip af det!

en: You are not allowed to uploads SVG files.
da: Det er ikke tilladt at uploade SVG-filer.

en: You are now running the latest version of Bricks. Please regenerate your external CSS files too!
da: Du kører nu den nyeste version af Bricks. Du bedes også regenerere dine eksterne CSS-filer!

en: You can manage code execution permissions under "Bricks > Settings > Builder Access > Code Execution".
da: Du kan administrere tilladelser til udførelse af kode under "Bricks > Settings > Builder Access > Code Execution".

en: You can manage code execution permissions under: Bricks > Settings > Builder Access > Code Execution
da: Du kan administrere tilladelser til udførelse af kode under: Bricks > Indstillinger > Builder Access > Code Execution (kodeudførelse)

en: You can manage your license, update payment method and view your invoices right from %s.
da: Du kan administrere din licens, opdatere din betalingsmetode og se dine fakturaer direkte fra %s.

en: You did not select any action(s). So when this form it submitted nothing happens.
da: Du har ikke valgt nogen handling(er). Så når denne formular indsendes, sker der intet.

en: You don't have sufficient permission (full access) to customize these settings. Please get in touch with the site admin.
da: Du har ikke tilstrækkelig tilladelse (fuld adgang) til at tilpasse disse indstillinger. Kontakt venligst webstedsadministratoren.

en: You don't have sufficient permission to reset settings.
da: Du har ikke tilstrækkelig tilladelse til at nulstille indstillingerne.

en: You don't have sufficient permission to save settings.
da: Du har ikke tilstrækkelig tilladelse til at gemme indstillinger.

en: You haven't registered any custom sidebars, yet.
da: Du har ikke registreret nogen brugerdefinerede sidebjælker endnu.

en: YouTube video ID
da: YouTube-video ID

en: YouTube, Vimeo or file URL.
da: YouTube, Vimeo eller fil-URL.

en: Your Email
da: Din e-mail

en: Your Message
da: Din Besked

en: Your Name
da: Dit navn

en: Your Unsplash API key is not valid.
da: Din Unsplash API-nøgle er ikke gyldig.

en: Your attached files exceed the max. upload limit of 25 MB.
da: Dine vedhæftede filer overstiger den maksimale uploadgrænse på 25 MB.

en: Your attached files exceed your server max. upload size of %s.
da: Dine vedhæftede filer overstiger serverens maksimal tilladte uploadstørrelse på %s.

en: Your browser does not support the audio tag.
da: Lyd-tag understøttes ikke af din browser.

en: Your browser does not support the video tag.
da: Video-tag understøttes ikke af din browser.

en: Your comment is awaiting moderation.
da: Din kommentar afventer godkendelse.

en: Your message goes here. The more details, the better ;)
da: Din besked skal sendes her. Jo flere detaljer, jo bedre ;)

en: Your name (optional)
da: Dit navn (valgfrit)

en: Your provided license key is invalid. Please deactive and then reactivate your license.
da: Den angivne licensnøgle er ugyldig. Deaktiver venligst din licens og genaktiver den.

en: Your remote templates password is incorrect.
da: Din adgangskode til fjernskabeloner er forkert.

en: Your selected template is empty.
da: Vælg skabelontype.

en: Your uploads directory writing permissions are insufficient.
da: Skrivetilladelserne til din mappe til uploads er utilstrækkelige.

en: Your user role "%s" is not allowed to edit with Bricks. Please get in touch with the site admin to change it.
da: Din brugerrolle "%s" har ikke tilladelse til at redigere med Bricks. Kontakt venligst webstedsadministratoren for at ændre den.

en: Your website (%1$s) has no permission to access templates from %2$s
da: Dit websted (%s) har ikke tilladelse til at få adgang til skabeloner fra %s

en: Your website does not match your license key. Please deactive and then reactivate your license.
da: Dit websted passer ikke til din licensnøgle. Deaktiver venligst din licens og aktiver den igen.

en: Z-index
da: Z-indeks

en: Zoom Control
da: Kontrol af zoom

en: Zoom in
da: Zoom ind

en: Zoom level
da: Zoom-niveau

en: Zoom out
da: Zoom out (Ctrl + -)

en: added
da: tilføjet

en: ago
da: siden

[ctx: bricks]
en: %1$s on %2$s
da: %1$s på %2$s

en: builder access
da: adgang til byggeprogram

en: by
da: af

en: cloned
da: klonet

en: dashed
da: stiplet

en: directives
da: direktiver

en: double
da: dobbelt

en: edit with Bricks
da: redigere med Bricks

en: email
da: e-mail

en: experimental
da: eksperimentel

en: learn more
da: læs mere

en: max. files
da: max. filer

en: modified
da: ændret

en: new templates have been released since you cancelled Bricks.
da: der er blevet udgivet nye skabeloner, siden du aflyste Bricks.

en: official roadmap
da: officiel køreplan

en: per month
da: pr. måned

en: posts
da: indlæg

en: results for:
da: resultater for:

en: your account
da: din konto
